Aas: peame pingutama tuleviku soojusvarustuse tagamiseks taastuvallikatest

Foto allikas: MKM/adobestock

Lähitulevikus seisab Eesti teelahkmel, mil tuleb otsustada tuleviku soojus- ja jahutusmajanduse põhireeglid. Selleks asub Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium analüüsima kliimasõbraliku soojus- ja jahutusmajanduse tulevikulahendusi.

„Soojusmajanduses on Eesti olnud edukas taastuvate allikate kasutaja – üle poole kasutatud kütustest on taastuvat iseloomu,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas. „Sellest olenemata peame tegema tugevaid pingutusi ka ülejäänud sektoris taastuvate allikate kasutuselevõtmiseks. Sellel teel peab meie sihiks olema lisaks energiatõhususele ka võimalikult suur kasu ühiskonnale,“ lisas minister.

Ministeeriumi tellitud analüüsi eesmärk on hinnata kliimasõbraliku soojus- ja jahutusmajanduse erinevate stsenaariumite mõju ühiskonnale ja majandusele. Selle tulemusena selgitatakse välja võimalikud tulevikustsenaariumid koos soovitusliku regulatsiooniga neist kõige sobilikumate elluviimiseks.

Riigihankega laekus kolm pakkumist, mille seast osutus edukaks Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse, Trinomics B.V ja Pilvero OÜ ühispakkumine. Analüüsi tulemused selguvad 2022. aasta suvel.

2 kommentaari
  1. Ele 9 kuud ago
    Reply

    Venemaalt saaks kõike seda odavalt aga näe EL ei luba ja ise ka midagi ei tee selles suunas.

  2. Monarhia lõpp 9 kuud ago
    Reply

    “Korteriühistu revisjonikomisjoni ettekannetest tuleb välja, et näiteks 2011. aasta lõpus oli Georgi-Rene Makimovski võlg ühistu ees 913,34 eurot, võlg kasvas ja küündis 2014. aasta lõpuks 2544 euroni. 2015. aasta lõpuks oli võlg vähenenud –1054 eurot. 2016. aasta ettekannet veel avaldatud pole. Probleem oli ühistu jaoks ilmselgelt tõsine – nähtub, et suure kortermaja peale oli ta suurim võlglane. Näiteks 2015. aasta lõpus oli lisaks temale raha võlgu vaid veel üks korteriomanik (summa ligi 650 eurot). Nii pöörduski ühistu kohtutäituri poole ja keelumärked pandi Georgi-Rene kinnistutele 2015 aasta juuni alguses.” Vot selline vahva mees kaunistab meie kersti diivanit, ja müüd me peame seda maksimovskit surmani üleval pidama? Ei pea, kaduge mõlemad siit! Monarhiale lõpp!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.