Hanimägi: EKRE soovitatud maksulangetusel oleks omad tagajärjed

Andre Hanimägi

Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi sõnas vastuseks Martin Helmele, et EKRE visioon võimuliidule vastanduvast maksupoliitikast toob realiseerudes kaasa vägagi erinevaid tagajärgi.

Kas EKRE kaotaks tasuta kõrghariduse, ühistranspordi või emapalga, küsis Hanimägi retooriliselt ja lisas, et Eesti inimesed ei saa koos EKRE-ga loota välismaalt saabuvatele miljarditele ning oma majanduse ja inimeste käekäigu eest tuleb ise hoolt kanda. Seetõttu alustaski Keskerakond debatti, mille eesmärk on lihtne – kas Eesti soovib majanduslikult sarnaneda Põhjamaadele või mitte?

Pühapäeval toimunud EKRE kongressil ütles erakonna esimeheks tagasi valitud  Martin Helme, et nende eesmärk on maksude langetamine, ning heitis ette Keskerakonna tehtut ja Eestis pakutavaid tasuta teenuseid. Hanimägi hinnangul oleks aus, kui EKRE ütleks selgelt, millised toetused või tasuta teenused tuleks nende hinnangul ajaloo prügikasti saata.

“On see tasuta paha asi EKRE hinnangul tasuta kõrgharidus, ühistransport, vanemapalk või hoopis solidaarne tervishoid, mille alustalad sooviks konservatiivid äkki siia tuua riikidest, kus tuleb näiteks ka kiirabi või sünnitamise eest arstide järelvalve all ise tasuda. Või tuleks hoopis vähendada kaitsekulusid, hariduskulusid, põllumajandustoetusi,” küsis Hanimägi.

Ta lisas, et just seetõttu Keskerakond maksudebatti alustaski, et 2023. aasta valimisteks oleks valijatel selge, millist riiki ja ühiskonda erinevad erakonnad esindavad.

“Suuremate maksumuudatuste tegemiseks saabki toetuse Eesti inimestelt tulla vaid järgmistel riigikogu valimistel. Kui EKRE leiab, et riigi abi inimestele pole vaja ja igaüks olgu oma õnne sepp, on see vähemalt selge põhimõte, kuid sel juhul tuleb umbmäärase maksulangetuse jutu kõrval ka öelda kärpekohad ja mida see Eesti inimestele kaasa toob. Keskerakond leiab, et erinevad riigi poolt pakutavad teenused ja toetused peavad aitama edaspidigi Eesti inimesi ning tugevdavad seeläbi ühiskonda tervikuna,” täpsustas Hanimägi.

6 kommentaari
 1. Noore mehe rumal jutt 11 kuud ago
  Reply

  Noorus pole voorus.
  Pärast suurt korruptsiooni võiks see partei vait olla!
  Head kohvinautimist ja joogid autosse!

 2. Küsin? 11 kuud ago
  Reply

  Kas ekre kallal kraakzumata ei saa enam elada? Jälgid inimesed.

  • Almar Glustsenko 11 kuud ago

   Jäi silma Sinise Äratuse juhist Bahovski

   (pole jõudnud veel tegeleda ta võimaiku suguluse määramisega otsesel riigipalgal oleva Bahovskiga, kes vaatab tavaliselt Tallinna TV Ajurünnakus või Ka-Kala Oraava poolt ostetud vapside juhi, Artur Sirgu surmast raamatu esitlusel vapse kabuhirmupilgul)

   6.07.2021 EKRE konverentsi kõne „Eestisse heidetakse igasugu (BLM-LGBT) solki ja jura”.

   Mul käivitus, homo sapiens primaadina, kohe kellegi poolt sisseistutatud aritmeetika-instinkt või refleks.

   Ja kukkusin arvutama, et ka need 19 riigikogu saadikut, kelle poliit-maffia oli ka 4.2019-1.2021 Valitsuses, on AINUÜKSI SELLE AJA JOOKSUL varastanud oma fraktsiooni pundi peale kokku ESM-i 758 100 000 eurot, mille kõrval on mingi valimiseellse perioodi Riigikogu erakondade liivakasti kaklus mõnekõmne miljoni maksuraha laekamise üle TÄHELEPANU ÄRAJUHTIMINE JÄTKUBALT SUUR-POLIITVARGUSELT.

   Samalt konverentsilt jäi silma ka Liivimaa patrioot Kunnase kõne, milles ta luges kokku, et Ka-Ka-la tahab taas-kärpida 5 aastaga reaal-militaar-kaitsekulu 78 000 000 euro võrra.

   AGA

   Kunnaski ei räägi sellest, et vaid tema allkirjaga läheb igakuiselt ESM-varglasse 1 881 188 eurot ja ta saab ometigi sellest poliit-ühiskassast selle eest oma tasku tagasi igakuiselt vähemalt 188 118 eurot, kui ta just täiesti pime poliittankist pole. Selmet ta laseks selle eest Pokumaal mõnedsajad tonnid neete lennukiteks, laevadeks ja tankideks keevitada.

   Seejuures EI RÄÄGI Kunnas ega Hanimägi kõnes, et kui rosimannused-asipid-kallased koerte abil suurpoliitvarguste eest illuminaadi-Sõõrumaa Patareisse majutada, siis palju (alates 25-50 000 000 eurost) maksaks Indiast ostetud kasutatud terase-sulatustehase sisseseade, millega saab riigi-kavandatust TUNDUVALT ODAVAMALT utiliseerida, aastate lõikes, nii Paldiski tuumajäätmed kui ka taastada Arsenali ja toota kümneid Eestisse vajaminevaid kaitselennukeid 2 000 000 selmet 20 000 000 eurot tükk ja tanke 1 500 000 selmet 30 000 000 eurot tükk

   (RAND-NATO poolt EPL-is 2017 algul avaldet artikli alusel võib arvestada vana kõrbe-Abramsi liisingu perioodiks 10 aastat ja selle kogumaksumuseks hiiglama 30 000 000 eurot tükk, mille kohta ütles Laaneots mulle suht hiljuti Riigikogu platsil, et 4000 sõjardi võõr-NATO grupist on kohal juba 1200, seega on ka neil tanke umbes 20 asemel umbes vaid 7, aga Kõlvartla-Haukanõmme poolt toetet Wismari tn pargi Briti Suursaadiku ostet Tapa kaitseväeperede piinamise vabanduskontserdil 50 kilo torti jaganud diplomaadid pöörasid pilgu lihtsalt vaikselt teisele poole, kui neid ugride poolt Brexiti eest tänasin ja Briti sõdurid kuulasid neid arvutusi tummalt huviga ja ei olnud millestki sellisest teavitatud).

   Teate teil seal pandeem-ladvikuis haiseb sama võikalt, kui Wismari tn kontserdilisi sissepääsul tervitanud plastpeldik, mitte ei ole siuke talutav tuulutnud ja laagerdunud põllurammu lehk, nagu Inga Raitari lauapiludega peldikus enne, kui poliitpolitsei sellele veel suuremad õhuavad lisas.

 3. Almar Glustsenko 11 kuud ago
  Reply

  Hanimägi poliit-pandeemiline lilla-roosa (LGBT) särk on märksa kõnekam Eesti kokkuleppelise „covid”-pandeem-poliitika sõnastused, mis on hakanud temagi suust valla pääsema.

  Kui tahad olla Eesti Ugrila maarahva kultuuri poliitpüsimise eest võitlev maksu-vaps, siis pane partei paraadpildile selga valge kampsik ja mustad püksid (mitte seelik), kui tahad olla Soomlasi toetav patrioot, siis sinine kampsik ja mustad püksid. Selge?

  Mitte nagu LGBT poliit-sisseostetud Anti Puusepp (Feissis Andy Bild) kes juba vähemalt 1,5 kuud Toompeal oma kleidiparaadi teeb ja meid poliit-diskrediteerib ning Harju mäel räppi tantsivaid neegreid liba-lantimas käib.

  • Almar Glustsenko 11 kuud ago

   …millegipärast Vikerkaarelaagri-hõberemmelga poliit-“hipi”, Mati olen Oja abi-riigikogulase palava kaitse all.

 4. Enn 11 kuud ago
  Reply

  Hullemaid tagajärgi toob vaid koostöö reformierakonnaga..

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.