Anneli Ott kohtub Cannes’i filmifestivalil Prantsuse kultuuriministriga

Foto allikas: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Anneli Ott on tänasest esmaspäevani visiidil Prantsusmaal Cannesi’is, kus ta kohtub Prantsuse kultuuriminister Roselyne Bachelot-Narquiniga ning osaleb filmi „Kupee nr 6“ esilinastusel, mis on esimene Eestlaste osalusega film Cannes’i põhiprogrammis.

„Eesti ja Prantsuse kultuurikoostöö on aktiivne ning Cannes’is toimuvate kohtumiste eesmärk on seda tihendada veelgi. Cannes’i filmifestival on kindlasti sobiv koht, kus luua ja tugevdada kontakte filmimaailma oluliste inimestega. On tähtis, et Eesti filmitööstuse arenguvõimalused edeneksid nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt,“ ütles kultuuriminister Anneli Ott.

Lisaks kohtub minister Cannes’i turujuhi Jerome Paillard’iga, Leedu filmiinstituudi juhi Laimonas Ubavičiuse ja Soome filmiinstituudi juhi Lasse Saarineniga.

Soome režissööri Juho Kuosmaneni “Kupee nr 6”, mille stsenaristid on eestlased Andris Feldmanis ja Livia Ulman ning Eesti-poolne produtsent Riina Sildos on esimene Eesti osalusel valminud mängufilm Cannesi põhivõistlusprogrammis.

Eesti Filmi Instituudi juhtimisel esindavad Cannes’is Eestit kümned Eesti filmiprofessionaalid, kes tegutsevad selle nimel, et Eesti film ja filmitööstus paistaks maailmas silma. Cannes’i filmifestivalil tähistab oma 25. sünnipäeva ka Pimedate Ööde Filmifestival, kes kutsuti osalema Cannes’i filmituru Marche du Film esitlusprogrammi „Goes to Cannes“, mis on oluline rahvusvaheline tunnustus.

74. Cannes’i filmifestival ning sellega paralleelselt toimuv filmiturg kestavad 6.-17. juulini. 

3 kommentaari
 1. Nojah 9 kuud ago
  Reply

  Ei tea mis ta sinna otsis. Mitmetele poliitikutele meeldib reisimine. Miks mitte kui seda saab tasuta teha .

 2. Eve 9 kuud ago
  Reply

  Mulle meeldiksid kultuurisuhted Venemaaga. Venemaa intelligents on kõrgel tasemel ja riti kultuuri viljelejad. Venemaa artistid on suurepärased.

 3. Temast fotol jääb litsakas mulje. 9 kuud ago
  Reply

  Enne riietumist peaks ikka mõtlema.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.