Tallinn korraldab lastele ja noortele suvist treeningsarja

Vadim Belobrovtsev. FOTO: JAANUS LENSMENT/SCANPIX

Tallinnas on suvel tasuta treeningute sari, mis pakub lastele ja noortele suvevaheajal mitmeid võimalusi sportlikuks ajaveetmiseks, õpetades oskusi, mis innustaks neid ka edaspidi regulaarselt liikuma.

Möödunud suvel noorte seas populaarsust kogunud võrk-, korv- ja jalgpallitreeningud on taas treeningkavas ning läbiviijateks on ka sel aastal mitmed tippspordi kogemusega treenerid, teatas linnavalitsuse pressiesindaja teisipäeval. Pallitreeningutega saab liituda igal ajal, eelregistreerimine pole vajalik.  Pealinna noortele on osalemine tasuta.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul lisandus sel suvel esmakordselt suvetreeningute programmi võimalus osaleda ka ujumise algõpetuse kursustel, kus ujuma õpitakse väikestes, kuni 12- liikmelistes gruppides. „Kursustel osalemiseks oli vajalik eelregistreerimine ja grupid täitusid kiiresti,“ märkis abilinnapea. „Ujumine on lisaks suurepärasele spordialale ka eluks vajalik oskus. Ehkki ujumise harrastamine sportlikel eesmärkidel pole iga lapse kutsumus, on Tallinn merelinn, kus elades veedame suviti rannas, veekogude ääres ja paadiga sõites meelsasti aega, mistõttu on hea ujumisoskus igale lapsele ja linlasele väga tarvilik oskus.“

Ujumisklubi Briis treeneri Mare Vierlandi sõnul naudivad paljud lapsed vees olemist väga. “Ujumistundides õpime ja harjutame õigeid ujumisvõtteid ja sukeldumistehnikaid, et lapsed end vees turvaliselt tunneks. Ujumine arendab kõiki lihasgruppe, tugevdab immuunsüsteemi ja annab lastele terveks eluks kaasa ühe meeldivaima sportliku oskuse, mida harrastada igas vanuses,” sõnas Vierland.

Laste suvised ujumistreeningud on osa pealinna lastele ja noortele korraldatud Tallinna suvetreeningute sarjast, mida Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet korraldab koostöös Tallinna Haridusametiga.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.