Maria Jufereva-Skuratovski: naine ei pea seisma valiku ees “kas perekond või karjäär?”

Maria Jufereva-Skuratovski

Täna toimus Pae pargis Keskerakonna perepoliitika rühma toetusel sündmus, mis oli ajastatud ülemaailmse rinnaga toitmise nädalaga.

Sündmuse kuraator ja Keskerakonna perepoliitika rühma juht Maria Jufereva-Skuratovski rõhutas, et paljud lapsed jäävad Eestis sündimata seetõttu, et noortel pole kindlustunnet, kas neil õnnestub sobitada pereelu ja karjääri, naised aga kardavad oma partnerist sõltuvaks jääda.

„Kui me soovime, et Eestis sünniks rohkem lapsi, siis vajame pikaajalist ja läbi mõeldud perepoliitikat, mille eest seisab Eesti Keskerakond. See tugineb kolmele põhimõttele. Esmalt paindlik toetuste süsteem, mis on vastavuses lastega perede tegelike vajadustega ja arvestab inflatsioonitaset. Teiseks võimalus saada oma eluase või parandada eluaseme tingimusi riigi käenduse abil Kredexi kaudu. Kolmandaks peavad naised saama olla veendunud selles, et nad jäävad isegi pärast lapse sündi tööturul ja ühiskonnas nõutavateks, neid ei tohi hirmutada ega ohustada partnerist finantsilise sõltumise perspektiiv,“ ütles Jufereva-Skuratovski.

Uuringud kinnitavad, et lastega peredele mõeldud teenused ja nende kvaliteet on seni veel ebapiisavad, vähendamaks lõhet sündivate laste soovitud ja tegeliku arvu vahel ning tagamaks heaolu igale perekonnale. Näiteks jäävad naised pärast vanemahüvitise maksmise lõpetamist väga haavatavasse olukorda – on veel liiga vara last lasteaeda saata, tööle minna on aga praktiliselt võimatu.

Pärast seda, kui Keskerakonna juhtimise ajal 2017. aastal viidi sisse paljulapselise pere toetus, suurenes rohkem kui neljandiku võrra perede kolmandate laste sündide arv. Selle jaoks, et pered ei lükkaks laste sündi pandeemia tõttu edasi, võeti vastu seadus, tänu millele vanemahüvitise arvutamisel ei võeta arvesse perioodi, mil naine oli töökaotuse tõttu töötukassas arvel.

Pikaajaline perepoliitika peab ühtviisi arvestama kõigi Eesti perede vajadusi ja huve, toetama nii ühe- kui paljulapselisi peresid, üksikvanemaga peresid, erivajadustega lastega peresid. Riik ja kohalikud omavalitsused peavad töötama ühtse meeskonnana selle nimel, et meie riigi elanikud sooviksid luua pere ja kasvatada siin lapsi.

Tänan kogu südamest meeskonda Mama Online selle ürituse korraldamise eest, mis aitab meie ühiskonnas rõhutada perekonna, emaduse ja lapsepõlve tähtsust ning toetab naisi, kellel on aegajalt keeruline uue sotsiaalse rolliga toime tulla.

8 kommentaari
 1. Õöpäevaga rekordiline 1322 koroonaga nakatumist 1 aasta ago
  Reply

  Soomes registreeriti tänase pühapäevase, 8. augusti seisuga kokku 1322 uut koroonaviirusega nakatumist, mis on uus ööpäevane rekord. Selle numbri sees on osa eilsest välja jäänud juhtumeid.

  Kokku on Soomes tuvastatud alates pandeemia algusest 112 207 koroonaga nakatumist.

  • Soomes tuleb müügile uus eripartii Muumi-tasse 1 aasta ago

   Soomes tuleb keskööl vastu homset, 9. augustit Muumi päeva puhul müügile uus eripartii tasse. Müügile tuleb piiratud kogus tasse.

   Tasse müüakse nii tavapoodides kui Arabia veebipoes. Tassi hind on 29,90 eurot. Korraga saab osta 6 tassi. Tassil on motiiv Tove Janssoni raamatust Taikatalvi, mis ilmus 1957. aastal. Tassil on kujutatud Muumitroll ja Muumimamma, kes istuvad sillal ja ootavad Nuuskmõmmiku saabumist.

   Aastal 2018 tekitas eripartii müügile tulek paraja hüsteeria. Poodides olid sadade meetrite pikkused järjekorrad. Inimesed ootasid uut tassi poodides tunde. Eripartii müüdi läbi väga kiiresti. Viimane tass müüdi kell 11.45 ehk vähem kui 12 tundi pärast tasside müügiletulekut, vahendab Iltalehti.

 2. Islandil koroona olukord hullem kui Eestis 1 aasta ago
  Reply

  Island on maailmas üks enim vaktsineeritud riike, kahe doosiga on vaktsineeritud 71 protsenti elanikkonnast. Võrdluseks, Eestis on täielikult vaktsineeritud vaid 38 protsenti elanikest ehk poole vähem.

  Sarnaselt Eestiga on aga Island kantud Euroopa haiguste kontrollikeskuse ECDC poolt punasesse nimekirja. Viimase 14 päeva uute nakatumiste arv on Islandil 100 000 elaniku kohta Maailma terviseorganisatsiooni WHO andmetel 428, Eestis 194. Soome vastav number on 143.

  • Juudiriigist 1 aasta ago

   Iisraelis on viimastel päevadel hakanud kasvama kiiresti koroonapatsientide arv haiglates. Täna pühapäeval, 8. augustil on haiglates 348 raskes seisus koroonapatsienti, mida on 100 võrra enam kui reedel.

   Koroona kiirteste tehakse Iisraelis samal põhimõttel nagu PCR teste ehk tikuga ninasõõrmest. Tulemus selgub aga kiirtesti puhul 15 minuti jooksul ja tulemus antakse inimestele teada telefonile SMS-sõnumi kaudu.

   Kui kiirtesti tulemus on positiivne, siis tuleb teha PCR test. Test maksab 52 seeklit ehk 13,6 eurot. Alla 12-aastaste jaoks on test tasuta. Kiirtesti tulemus kehtib 24 tundi.

  • KUUM 1 aasta ago

   Iisraelis on enamus haiglate koroonapatsientidest ja enamus koroona tagajärjel surnutest vaktsineeritud
   Iisraelis, kus vaktsineerituse tase on üks kõrgemaid maailmas, on enamus haiglasse sattunud koroonapatsientidest ja enamus koroona tagajärjel surnud inimestest vaktsineeritud.

   Kolmapäevase, 21. juuli seisuga oli haiglates kokku 143 koroonapatsienti. Neist enamus ehk 58 protsenti olid vaktsineeritud. 39 protsenti polnud vaktsineeritud ja 3 protsenti olid pooleli vaktsiinikuuriga, vahendab Jerusalem Post.

  • Iisraelis hakati jagama koroonavaktsiini kolmandaid doose 1 aasta ago

   Iisraelis hakati nädal tagasi jagama koroonavaktsiini kolmandaid doose ja nüüdseks on kolmanda doosiga vaktsineeritud üle 400 000 inimese.

  • Värske uuring: 1 aasta ago

   Koroona antikehade tase kukub kivina juba mõni kuu peale vaktsineerimist, kolmandad doosid on hädavajalikud

 3. Praegu 1 aasta ago
  Reply

  sünnitavat naine 1,6 last. Rahvastikupüramiidi tasakaalustamiseks oleks aga vaja 1,8…1,9 last. 2,05 ehk taastootmist polegi vaja, sest mida vähem meid on, seda looduslikum on elu. Just viimane teeb meie elu väärtuslikumaks kui täistuubitud rahakotilt rikkamates liiduvabariikides. Õnneks sissetungijad seda veel ei adu, neile on tähtsam rahahunnik, mitte elamuse väärtus ise.
  Seega võiks Maša hakata kuulutama hoopis 1,8 last naise kohta.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.