Keskerakond suurendab viimsilaste sissetulekuid ja toob tasuta ühistranspordi

Annika Vaikla ja Raimo Tann. Foto autor on Evelin Elmest

Keskerakonna Viimsi osakond kinnitas valimisprogrammi “Viimsikeskne”, mis seab sihid ja sõnastab tegevused järgnevaks neljaks valitsemisaastaks. Erakonna pikk plaan on luua loodussõbralik Viimsi, kus hea haridus, turvaline kodu ja vääriline töökoht on kättesaadavad kõigile viimsilastele. Programm on valminud koostöös valdkonna asjatundjatega ja kogukonna soove arvesse võttes.

Keskerakonna Viimsi osakonna esimees Annika Vaikla ütleb, et põhikoolis, gümnaasiumis ja kutsekoolis õppivatele kuni 19-aastastele koduvalla lastele hakatakse maksma iga-aastast ranitsatoetust. “Sellega aitame katta kooliaasta algusega seotud kulutusi vähemalt jooksva aasta elatusmiinimumi määras,” lausub Annika Vaikla. “Toetamaks neid, kes aitavad kodus oma abivajavaid lähedasi, suurendatakse omastehooldaja toetust samuti vähemalt elatusmiinimumini. Statistikaameti andmetel oli elatusmiinimum 2020. aastal 220,48 eurot, seega suureneb koolilastega ja omastehooldajatega perede sissetulek Viimsis tuntavalt.”

Kavas on luua transporditoetus, mis võimaldab viimsilastel kasutada Tallinna ühistransporti sarnaselt pealinlastega tasuta. Annika Vaikla sõnul on transporditoetus märgilise tähtsusega, et Viimsi elanikud saaksid osa kõigist valla poolt pakutud hüvedest ega peaks tasuta sõiduõiguse pärast sissekirjutust Tallinnas omama. „Toetame keskkonnasäästlikku mõtteviisi ja aktiivset ühistranspordi kasutust, transporditoetus loob selleks viimsilastele paremad võimalused,“ lausub Annika Vaikla. Oluliseks peetakse ka ettevõtluse arengut Viimsis, et toetada kodulähedaste töökohtade loomist vallas ja vähendada nii pendelrännet kui liiklusummikuid.

Keskerakond toetab Viimsi laululava ja lipuväljaku rajamist Lubja mäe tuletorni juurde. Keskerakonna Viimsi osakonna aseesimehe ja Lubja külavanema Raimo Tanni visioon on, et ligi 22 000 elanikuga Viimsi saaks laululava näol vallasüdame ning koosviibimiste koha. „Korrastame Haabneeme klindiastangu ja loome sinna tervikliku puhkeala, kus rahvakultuuri ja tähtpäevi au sees hoida. Lubja mäe jaanituled on kohalike seas väga populaarsed, uus laululava looks viimsilastele veel paremad tingimused ühisürituste korraldamiseks,” ütleb Raimo Tann.

Valla juhtimine soovitakse muuta kiiremaks ja kogukonda kaasavaks. Keskerakond plaanib volikogu tasandil vastu võtta otsuse, et kirjadele, taotlustele ja pöördumistele tuleb omavalitsusel vastata poole kiiremini ehk 30 päeva asemel kuni 15 päevaga. Lisaks tõstetakse senine 50 000 eurone kaasav eelarve vähemalt 100 000 euroni, et rohkem viimsilasi saaks valla arengusse ja elanike heaollu oma ideedega panustada.

Valimisprogrammiga “Viimsikeskne” saab tutvuda: https://viimsikeskne.ee/valimisprogramm/.

6 kommentaari
 1. Soomes lisandus 449 koroonaga nakatumist 1 aasta ago
  Reply

  Soomes registreeriti tänase, 9. augusti seisuga viimase ööpäeva jooksul 449 uut koroonaviirusega nakatumist. Kokku on Soomes tuvastatud alates pandeemia algusest 112 656 koroonaga nakatumist.

  • Paukgaasi aparaat on müügil internetis saja euro eest. Nimetatakse HHO generator kit.

  • (10.08.2021) =781 1 aasta ago

   Soomes registreeriti tänase teisipäeva, 10. augusti seisuga viimase ööpäeva jooksul 781 uut koroonaviirusega nakatumist. Kokku on Soomes tuvastatud alates pandeemia algusest 113 437 koroonaga nakatumist.

 2. Nii 1 aasta ago
  Reply

  kas Reformierakond ka midagi kasulikku teeb aga hea seegi et laseb keskerakondlastel toimetada.

 3. Paari 1 aasta ago
  Reply

  aasta eest käisin Viimsis, Haabneemes. Üldse ei meeldi, kõik täis ehitatud, vaba rohelust polegi järel. 1995 oli hoopis teine tera. Peab püsti jobu olema, et sinna elama minna.

 4. Viimsi rahvale altkäemaks. Kui valite, anname. 1 aasta ago
  Reply

  See on sama nagu nurga peal pudeli pihku andmine hääle eest. Erakondade töö peab kajastuma terve Eesti heaolus. Keskerakond jälle susserdab rahva rahaga.
  Nii ka Rakvere kandis Siret Kotka. Valige mind ja saate k. liiklusega tee.
  Niisugune susserdamine on saanud Ratta valitsusele omaseks. Varguseed, mahitamised, valetamised ja tühjad lubadused, reetmised. Kõik Ratta poolt kohale topitud “spetsialistid” on olnud saamatud ja kõrbenud. Nii Kiik, Priske jne jne.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.