Kultuuriminister tutvustab Prantsusmaal Eesti filmi- ja teletööstust

Anneli Ott, foto: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Anneli Ott on teisipäevast visiidil Prantsusmaal Lille’is, et osaleda rahvusvahelisel telesarjade turul Series Mania, kohtuda Prantsusmaa, Belgia ja Portugali kultuuriministritega ning Lille’i ooperimaja juhi Caroline Sonrieriga. 

„Euroopa audiovisuaalvaldkond peab tehnoloogilised muudatused võtma omaks kiiremini kui me seni oleme teinud. Ainult nii suudame maailmas konkurentsis püsida. Pean oluliseks seista selle eest, et Eesti filmi- ja teletööstus tunneks riigi tuge nii kodus kui ka mujal Euroopas,“ ütles kultuuriminister Anneli Ott.

Kõrgetasemelisel Euroopa telesarjade tulevikuseminaril Lille Dialogue osalevad Euroopa ja muu maailma teletööstuse tipud. Seminaril peetakse nelja kultuuriministri debatt, kus lisaks Anneli Otile osalevad Prantsusmaalt Roselyne Bachelot-Narquin, Belgiast Bénédicte Linard ning Portugalist Graça Fonseca. Series Mania, mille programmis seminar toimub, on rahvusvaheline telesarjade turg, mis toimub alates 2010. aastast.

Lille’i ooper on rahvusvaheliselt tunnustatud teater, mis on tuntud oma mitmekesise ja eklektilise programmi poolest. Kultuuriminister Oti ja ooperimaja juhi kohtumisel püütakse arendada Prantsusmaa ja Eesti ooperiteatrite koostööd.

3 kommentaari
 1. Taliban juubeldab Afganistanis, ja upub sõjatehnikasse 7 kuud ago
  Reply

  Taliban juubeldab, et saavutas võidu sõjas USA üle. Viimased USA sõdurid lahkusid eile, 30. augusti õhtul.

  See on Afganistanile juba kolmas suur võit viimase sajandi jooksul. Afganistan alistas Ühendkuningriigi 1919. aastal, Nõukogude Liidu 1989. aastal ja USA 2021. aastal.

  Taliban on ühtlasi avaldanud pildid sõjatehnikast, mille ameeriklased maha jätsid.

  USA avaldas pildi viimasest Afganistanist lahkunud sõdurist. Tegemist oli pikima sõjaga USA ajaloos, mis kestis 20 aastat.

 2. Kurb lugu: USA korraldatud Kabuli droonirünnakus hukkus 2-aastane tüdruk 7 kuud ago
  Reply

  USA korraldas enne Kabulist lahkumist pühapäeval, 29. augustil droonirünnaku, et surmata üht ISIS-e võitlejat.

  Pole teada, kas ISIS-e võitleja sai surma või mitte, aga rünnakus hukkus 10 tsiviilisikut, nende seas 6 last, kellest noorim oli 2-aastane Sumaya Ahmadi.

 3. USA jättis Talibanile relvastust 85 miljardi dollari eest 7 kuud ago
  Reply

  Talibani kiire võidu tõttu Afganistanis langes nende kätte kogu USA relvastus, mis oli riiki jäetud. Kokku jäi Talibanile relvastust 85 miljardi USA dollari (72 miljardi euro) eest.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.