Mihhail Kõlvart: Tallinna Haigla tuleb igal juhul, ühendame pealinna pargid suureks rohealaks ja toome tänavatele metroobussid

Mihhail Kõlvart

Ehitame Tallinna Haigla valmis igal juhul, ühendame pargid nii, et pealinnast kujuneks üks suur Euroopa Rohelise pealinna vääriline roheala ning toome ühistranspordi arendamiseks tänavatele metroobussi, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pealinna valimisprogrammi esitlusel.

“Tallinna Haigla on lähima 10-20 aasta kõige eksistentsiaalsem projekt pealinnas: sellest kujuneb Baltimaade moodsaim meditsiinilinnak. Oleme arvestanud, et Tallinna Haigla avab uksed 2027. aastal,” lausus Keskerakonna Tallinna linnapeakandidaat Mihhail Kõlvart.

2023. aastal Euroopa Rohelise pealinna tiitlit kandva Tallinna territooriumist moodustavad rohealad juba praegu 30 protsenti. “Me soovime, et Tallinn oleks veel rohelisem. Selleks loome lineaarpargid, et terve linna rohealad saaksid ühendatud. Töös on juba Putukaväil ning plaanis Klindi park,” selgitas Mihhail Kõlvart. “Samas ei tähenda roheline mõtteviis ainult parke. Olulisel kohal on ka ühistransport – aastaks 2025 loobume diiselbusside kasutamisest ja aastaks 2035 liigub kogu Tallinna ühistransport elektri toel. Lisaks toome linnatänavatele metroobussi. Samuti seisame jätkuvalt tasuta ühistranspordi eest ja kaalume võimalusi selle laiendamiseks naaberomavalitsustesse.”

Mihhail Kõlvarti sõnul lubab Tallinna linna eelarve ehitada paralleelselt nii Tallinna Haiglat kui ka renoveerida linnahalli. “Meil on Tallinna arendamiseks pikk plaan ja selle kohaselt on mõistlikum kaasata linnahalli projekti erainvestor,” lisas ta. “Uue meetmena hakkame pealinna kooliõpilasele maksma kuni 100-eurost koolialguse toetust iga kooliaasta alguses ja tõstame pensionilisa nelja aasta jooksul 200 euroni. Siinkohal on hea meenutada, et Keskerakonna poolt välja käidud pensionilisa pälvis toona palju kriitikat. See on aga tänasel päeval asendunud ülepakkumisega – konkurentide lubadusi lugedes oleme nagu oksjonil. Samas on meil hea meel, et Keskerakonna ideed sobivad ka teistele erakondadele.”

Tallinnas kandideerib Keskerakonna nimekirjas 338 kandidaati. “Läheme valimistele vastu väga tugeva ja motiveeritud meeskonnaga, loomulikult küsime sealjuures tallinlastelt vähemalt sama tugevat mandaati, nagu meile usaldati neli aastat tagasi,” ütles Mihhail Kõlvart. “Nii, nagu linnavolikogu peab peegeldama Tallinna elanikke, oleme ka oma nimekirja kaasanud kandidaate väga paljudest eri valdkondadest. Tunnustatud meditsiinitöötajad, hinnatud haridustöötajad, armastatud kultuuri- ja spordiinimesed, usinad ettevõtjad, kogenud poliitikud. Keskerakond soovib ja julgeb asju teha. Kas me kardame, et kõik on meie vastu? Vastus on ei. Üksinda nelja, üksinda viie vastu – meile see valem sobib. Mitte ükskord, vaid seekord me võidame niikuinii!”

5 kommentaari
 1. Mõned 6 kuud ago
  Reply

  märkused:
  1) Üks suur jube haigla on viga. Vaja on mitu valdkonnahaiglat. Ning senistes hoonetes, mitte veel üht suurt kolakat.
  Ainus asi, et kesklinnast tuleb haiglaosakonnad välja viia, kuhu on kiire juurdepääs.
  2) Diiselbussid tuleb ajalukku kirjutada küll ja paremat kui elekter hetkel vastu pakkuda pole. Aga miks peab see venima 10 aastat?
  3) Kõik rohealad pole sugugi üldkasutatavad pargid. Oleks kena kui esitataks kaart, kus viimased on. Ja kui palju on senised linnavalitsused parke hävitanud.
  4) Kõiki parke ühendada pole võimalik, täisehitatud alad on vahel.
  5) Mida mõelda metroobussi all? Nagu aru saan, siis mitte maa-alust rongiliini. Pigem asendatakse senised trammiliinid linnaraudteega nagu Prantsusmaa linnades. Sellele on üksainus nõue – ta pab olema muust liiklusest eraldatud. Et autod ei saaks üle raudtee sõita nagu seni ja praegu. Mäletan suurt lumesadu 12-13 aastat tagasi, kui autod ummistasid kõik teed, iseendale ja trammidele. Mitte keegi ei vastutanud.
  6) Altkäemaksudest enne valimist rahva rahaga pole mõtet rääkidagi.
  7) Mis aga kindel – seekord keskbande ainuvõimu ei saa. Ning tema võim lahjeneb ka siis, kui võimukaaslaseks saab samasuguse sahkerdaja.

 2. irene 6 kuud ago
  Reply

  MIS TEIL VIGA ON SEAL KESKNÄDALAS ?
  EI JULGE KOMMENTAARI ILMUTADA ?
  MIS LEHT SEE SELLINE ÜLDSE ON ? MIS PARTEI?

 3. väiklus ja õeluse allergia 6 kuud ago
  Reply

  JÄTKE LINNALOOMAD-LINNUD JA NENDE TOITJAD RAHULE !!! ERITI VEEL KUI SEDA TEEVAD EAKAD !
  MIS TRAHVID?! MEDALI PEAKSID NAD SAAMA. NEMAD HOIAVAD EMOTSIONAALSELT POSITIIVSET KESKKONDA. SELLETA ON MISTAHES MUU MÕTTETU.POSITIIVSE EMOTSIONAALSE KESKKONNATA ON ELU LINNAS VÕI KUSTAHES HAIGE, RÄSIV,RUSUV.
  KUIDAS SAAB OLLA NORMAALSET EMOTS. KESKKONDA KUI TEISED ELUSOLENDID MEIE ÜMBER NÄLGIVAD ,KÜLMETAVAD,ON ÕNNETUD. NEID KES SEDA VANAS EAS MÕISTAVAD JA AIDATA PÜÜAVAD AGA TRAHVITAKSE !!! NAD TUNNEVAD RÕÕMU,ET SAAVAD KESKKONDA PAREMAKS MUUTA,ELUSOLENDI MURE JA PIINA SELLEKSKI KORRAKS ÄRA PÜHKIDA.
  EI OLE MÕTET PARKIDEL, RONGIDEL EGA BETOONIL KUI POLE NORMAALSET EMOTSIONAALSET KESKKONDA. ON VÄIKLANE, ÕEL JA HINGELISELT IDIOODISTUNUD, KUI RIIELDA SEEPÄRAST,ET LIND LIRTSAS AKNALAUALE. PUHASTA ÄRA _NII LIHTNE SEE ONGI. KUI PALJU ISE TÜLI TEETE LOODUSELE JA LINDUDELE_LOOMADELE !

 4. baasturvalisuse hävitamine on Elu hävitamine 6 kuud ago
  Reply

  Vaat kui need linnukesed teile raha sisse tooksid kui Veneetsias ja Vatikanis, vaat siis oleks suu mulkus.
  Nüüd aga pole oma lolli ÕELUST ,PRAGMAATILISUST kellegi muu peale välja valada kui lindude-loomade ja vanainimeste peale. Nendel vajadustel TALLATE nagunii .
  Väga hiina ja aasiamaadesarnane suhtumine, mitte hoolida loomade piinadest, täiesti rahulikult suuta kõndida läbi ahastusest. Meie tuimurid on kohe loodud seda aktsepteerima? Kangesti MEENUTAB NÕUKAAEGA !Tahate meid kõiki koletisteks muuta ?
  Saagu sama saatus teile osaks, et tunnete füüsiliselt, mida südamega ei suvatsenud -pealekaebajad !
  Valimiste eel on ju mõnus parteisid mida tahes tegema panna. Pole tarvis kuulata keskkonnaametite hala – see vaid raha juurdesaamiseks.
  Pigem õpetada õiget toitu andma.
  Mis veelindudesse puutub, siis neil lihtsalt pole oskust ära lennata. Alati peab olema juures vanalind,kes juhstab teed. Kui veelinnud põlvkondi elanud paigal -linnale oli nii vaja,ilus vaadata- on vanalinnud surnud ja linnud kes praegu talvituvad siin EI OSKA kuhugi minna. Ehk tiivadki kärbitud. SEEGA SÕLTUVAD TÄIELIKULT TOITMISEST. RÄNNUKIHK EI TULENE MITTE TOIDUST JU! Isegi koduhaned tahaksid kaasa lennata!!!
  Teised linnalinnud ja loomad sõltuvad samuti -kuhu on tuvil minna? Metsa? Mis toitu ta sealt lkeiab, kus ööbib ? TA POLE JU AASTASADU ENAM METSTUVI ! Linnade algusest peale on tulnud linnadesse uusi loomaliike ja see sünnib ka praegu. Kui varem tulid toidu pärast, siis nüüd on nende territooriumid kõik ära võetud, kus elada ja toituda. Mida TE TAHATE SIIS. ISE OLETE SÜÜDI OMA RUMALATE PLAANIDEGA, KUST TEISED ELUSOLENDID VÄLJA JÄETUD. NÕNDA SAADAKSEGI LOHUTU KESKKOND, MIS ALATEADVUSE KAUDU NÄRIB HINGE, TEEB AGRESSIIVSEKS, HAIGEKS, ÕNNETUKS, RUMALAKS. KA INIMESED.

 5. eetika kloaaki ja luuk kinni ? seadused teeme ise,ise teame, 6 kuud ago
  Reply

  HUVITAV, ET KESKNÄDAL PIIBLI TÕLGENDAMIST VAJALIKUKS EI PIDANUD SISSE JÄTTA.
  HARRY KIRJUTAB ,TSITEERIB PIIBLIT, AGA EI MÕTESTA ÕIGESTI LAHTI. SEDA EI TEHTA KIRIKUSKI.
  PAAVST NATUKE AVAS.
  KESKNÄDAL SIIS KARDAB, ET POLIITIKA POLE PIIBLITUND. AGA KUSTKOHAST ON TULNUD MEILE EETIKAPUDEMED- NEED, TÄNU MILLELE ÜLDSE SUUDETI MINGITKI ÜHISKONDA LUUA ??? IKKA KÕRGUSUNDITEST, KA RISTIUSK KUULUB NENDE HULKA.
  AGA POLIITIKA ILMA EETIKATA …? NO JA PÖÖBEL EI SAAKS ARU NAGUNII. JUST SEEPÄRAST ONGI TALLE TARVIS L A H T I S E L E T A D A.
  KAS HAKKASID VASTU SÕNAD, ET HEA KARJANE KAITSEB JA HOOIB OMA KARJAST -MITTE EI PARASITEERI SELLEL.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.