Jüri Ratas: tallinlastel on valida, kas sisukas areng või sisutu kambakas

Keskerakond ehitab Tallinna, mitte ei lõhu pealinna, nagu seda teised erakonnad teevad, ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas Tallinna valimisprogrammi esitlusel.

Keskerakonna esimees sõnas Tallinna valimisplatvormi esitlusel, et oponendid plaanivad mitmekesi tulla ühe kallale, kuid tänavu 12. oktoobril oma 30. juubelit tähistavat Keskerakonda see ei heiduta. “Tallinna elanikud on meile pealinnas viis korda järjest usaldanud absoluutse enamuse just sellepärast, et oleme pidanud sõna. Seda, mida oleme lubanud pealinnas elanike heaks teha, oleme ka ellu viinud. Kuna aga opositsioon seab valimiste keskmesse kõigest meie erakonna, tuleb tallinlastel teha üks valik: kas sisukas areng või sisutu kambakas,” rääkis Ratas.

Ratas tõi välja, et Tallinnas on tehtud suuri asju ning alati on selle eest saadud ka rohkelt kriitikat – olgu see eakatele makstav pensionilisa, ühistranspordirajad, Euroopa pealinnadest esimesena sisse viidud tasuta ühistransport või värsked rattateed. “Rahvusvaheliselt Tallinna aga tunnustatakse. Mul on hea meel, et 15 aastat tagasi siinsamas sündinud Euroopa Rohelise pealinna tiitel jõuab Tallinna. See ei tulnud kohe, selle jaoks on tehtud palju tööd, on olnud tagasilöökegi, kuid me ei ole sellest ära kohkunud, vaid andnud endast parima. Nüüd tuleb seda tiitlit väärikalt kanda,” selgitas Ratas, kes 2006. aastal Rohelise pealinna algatusega välja tuli.

Keskerakonna esimees rõhutas, et erakond on käsitlenud tallinlaste usaldust vastutusena ehitada linna inimeste jaoks. “Peame südameasjaks toetada neid, kes abi vajavad. Seepärast otsustasime vabastada pered suures osas lasteaia kohatasust ja kavatseme tõsta sünnipäevale eelneval kuul makstava pensionilisa 200 euroni. Samuti püüame arendada linna kindlalt ja tulevikku vaatavalt. Seepärast jätkub töö, et teostatud uuenduste hulka lisanduvad korrastatud Tallinna Linnahall ja uus Tallinna Haigla. Seejuures oleme hoidnud ja hoiame ka edaspidi linna rahaasjad korras.”

Mustamäe valimisringkonnas esinumbrina kandideeriva Jüri Ratase sõnul on Tallinna elanike arvult suuruselt teises linnaosas vaja veelgi enam tähelepanu pöörata hoovialade ja kõnniteede kordategemisele ning liikumisvõimaluste parandamisele korrusmajades. “Minna viiendale korrusele lifti abita, on väga keeruline nii vanematel inimestel kui ka lastega peredel,” nentis Jüri Ratas. “See võib esmapilgul tunduda utoopilisena, kuid Mustamäe võiks olla koht, kus pilootprojekti raames vanale viiekorruselisele hoonele rajatakse lift. Usun, et positiivse näite olemasolul leiab see rakendust ka teistes linnaosades ja Eesti linnades,” lausus Ratas.

7 kommentaari
 1. vana 6 kuud ago
  Reply

  Väga täpne hinnang Tallinna hüvesid kambas noolivate inimeste ja seltskondade kohta.

 2. Korraldus talinas 6 kuud ago
  Reply

  Autotootja General Motors nõuab elektriautod Chevrolet Bolt EV teistest vähemalt 15 meetri kaugusele parkida, kuna auto akud võivad süttida.

  Autot pole soovitav parkida ka siseruumidesse. Sama autot tuntakse Euroopas Opel Ampera E nime all. Akud on tootnud firma LG ja ka elektrisüsteemid on valmistatud Lõuna-Koreas.
  Tootja hoiatab, et autot tuleb laadida õues ja seda ei tohi jätta ööseks siseruumidesse. Lisaks tuleb auto parkida vähemalt 15 meetri kaugusele teistest autodest, vahendab Automotive News.

 3. Miks 6 kuud ago
  Reply

  Kremli lepinguline kaastöötaja Jurka ei taha avaldada andmeid, palju on linnavalitsused vähendanud parke viimase 30 aasta jooksul?
  Miks on Tallinnat nii jube eemalt vaadata?
  Miks on kesklinnas nii raske liikuda? Miks igal pool on auto autos kinni?
  Jne Jne. Kuid Jurka ei oska ega taha vastata. Kuradi õieti tegin et säält 14 aastat tagasi jalga lasin.

 4. Kuhu 6 kuud ago
  Reply

  on kadunud pinsile lisa 100€?

 5. Kas 6 kuud ago
  Reply

  Kas sisukas sulikamp edasi tegutsema või ka ausamaid inimesi pealinna juhtima?Sm.Ratas võiks kohe panna etteotsa “meie mehed” koos sinise vikuriga, siis on linnas kord nagu kabelis ja ilma kohvimasinateta.

 6. Vaatasin 6 kuud ago
  Reply

  linnavolikokku kandideerijaid. Terve keskbande toiduahel on paika pandud. Üks hullem kui teine. Osa on lihtsalt häälte väljapetmiseks, asjalikke uusi pole leidagi.
  Õnneks ainuvõimu seekord ei saada ja liitlane lahjendab senist sahkermahkerdamist tuntavalt.

 7. Seda 6 kuud ago
  Reply

  Seda, kas toimib sisukas areng või sisutu kambakas, tuleb valida mitte ainult tallinlastel vaid ka igal pool mujal ja igas valdkonnas. Kuna DELFI ei luba mul enam kommentaare avaldada, siis kirjutan olude sunnil koolivägivalla vastase kommentaari siia:
  No miks peaksidki ka väljaõppinud pedagoogid reageerima, kui nad on ise kasvanud ja õppinud sarnases keskkonnas, kus nõrgemaid ja teistest erinevaid klobitakse, sagedamini küll sõnadega, aga ka füüsiliselt? Ja sarnast käitumist vaatavad teised lihtsalt naerdes pealt või ei reageeri üldse.
  Mida teha? 1. Kui näed, et kedagi koheldakse halvasti, ükskõik, kas sõnadega või füüsiliselt, otse või tagaselja, tasa või valjusti, tuleb sekkuda ja keelata kiusajaid. 2. Kui kiusamine muutub alaliseks, tuleb teavitada sellest nii lapsevanemat, klassijuhatajat, politseid, psühholoogi. 3. Kui ükski nendest ei suuda aidata, s.t. ei tule oma tööga toime, tuleb sellest teavitada nii Haridusministeeriumi kui ajakirjandust. Pealekaebamine on küll nõme aga teatud olukordades hädavajalik.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.