Keskerakonna initsiatiivil tõuseb üksi elava pensionäri toetus ja tuleb erakorraline pensionitõus

Keskmine vanaduspension on praegu 552 eurot. 2022. aasta 1. aprillil tõuseb see indekseerimise tulemusel 38,6 euro võrra 591 euroni.

Arvestades erakorralist 20-eurost pensionitõusu 1. jaanuaril 2023 ja 43-eurost indekseerimist 1. aprillil 2023 tõuseb prognoosi kohaselt keskmine pension 654 euroni.

Samuti tõuseb 2022. aastal üksi elava pensionäri toetus 115 eurolt 200 euroni. Tegemist on oktoobrikuus makstava toetusega, mida saab ca 80 000 inimest.

14 kommentaari
 1. Millal 6 kuud ago
  Reply

  Ratta Jurka oma võla rahvale ära maksab? Lubas 100€ kuus juurde, mitte sittagi. Samuti tuleb lubatu järele maksta. Kust Jurka need miljardid võtab? Kohe üks valimine tulemas, kes teda enam usub? Või peame petmise eest aitähh ütlema?

  • Kord juba peteti 6 kuud ago

   Pool aastat lollitati koosolekutega 100 €uri tõstmisega. Rahvas uskus aga sai vaid 7 rutsi juurde! Emam ei usalda! Petturid.
   Eriti Pärast EKRE jämedat ja häbiväärset reetmist.

  • Ei tule 6 kuud ago

   Mis te, keski sullerid, valetate!Mingit erakorralist pensitõusu ei tule, tuleb vaid tavaline igaaastane rublane tõus.Refid panid veto ja Kesk ruigab alandlikult.Häbi!Savisaar, kus te olete?

 2. Ratas. Kas seisad näoga rahva poole- Seda sa lubasid- 6 kuud ago
  Reply

  Valetasid pensionäridele ja reetsid Savisaare koos Repsi ja Siret Kotkaga. Samuti tegi seda Aadu Must koos oma tütrega.

 3. Tunnen kaasa. 6 kuud ago
  Reply

  Erakorraline pensionitõus 20euri toimub siis 1,4 a pärast. Indekseerimine toimuks ka ilma KE -ta. Kuna prognoositakse suurt hindade tõusu siis see ERAKORRALINE pensionitõus kulusid ei kata ja üha rohkem pensionäre langeb vaesusesse.Kuna pensionäre on c 400000 aga üksi elava pensionäri toetust saab ainult 80000 ehk naeruväärselt väike osa. Lühidalt; enamuse pensionäride elu muutub lähiajal meie riigis järsult hullemaks.

  • Eks 6 kuud ago

   Jurka maksa oma taskust juurde. Ta pole ju nii alatu, et poeb rahva rahakoti kallale.

 4. Jah 6 kuud ago
  Reply

  Keskerakond on ainuke kes hoolitseb meie inimeste heaolu eest. Suur tänu.

 5. Toomas 6 kuud ago
  Reply

  Et 2023aastal pannakse pensionäridele 20 eurikut juurde on tõesti “kõva sõna.” Aga milline hullumeelne hindade tõus toimub ja kas see sandisent seda ka katab sellest me muidugi ei räägi. KE hoolib!

 6. Ristirahvas, rõõmusta! 6 kuud ago
  Reply

  Käisin 2päeva tagasi omale puitbriketti tellimas. 1alus,960kg hind 205 eurot ilma kohaletoomiseta. Märtsi kuus sama kogus 130 euri. Nüüd ootan hirmuga milline on elektriarve. Kuna samal aadressil / 2 korrust/ elab ka teine,minule võõras inimene siis mingit üksiku pensionäri toetust ma ei saa. Ja nüüd loen,et 1,5 aasta pärast on erakorraline pensionitõus ja tervelt 20 eurot? Ja taolist pläma kirjutab erakond kelle käes on aastaid olnud peaministri koht ja kes praegugi on valitsuses.Ei mingit häbi !

 7. tore 6 kuud ago
  Reply

  et meie eest seisate, pean seda valimistel kindlasti meeles. Teistele siinsetele sõimlejatele soovitan annetada see lisaraha heategevuseks kui ei kõlba vastu võtta. Viimase 4 aastaga on pension teinud märgatava tõusu, aga ikka ei meeldi, käsi pikalt ees…anna veel. Mis inimesed te olete ja miks nii sapised 24/7 Peamiselt siin paar kolm inimest kommivadki ja see õelus mida siin pritsite, sööb teid ennast seestpoolt.

 8. kirikutrepilaul 6 kuud ago
  Reply

  Et PENSIONÄRID SAAVAd 2 AASTA JOOKSUL JUURDE 100 euri ?.st. arvestades KESKMIST pensioni. mis on meil 540 euri.
  Kui paljud seda saavad ? Mina saan 410 euri. Järelikult seevõrra vähem on mu pensionitõus. Jagame 100 euri 2 aasta peale on 50 euri. Kuna minu pension väiksem, saan kusagil 30 euri aastas PENSIONITÕUSU KOOS INDEKSEERIMISEGA. Vaata, kuis poes hinnad 2x. Kodujuustul näit ja leival tõus 50%.
  ÜKSIKPENSIONÄRID SAAVAD 1,5 AASTA PÄRAST 200 euri TOETUST 1x AASTAS. MILLISE JOPE SAAB TURUL 200 EURI EEST. MINU TEADA EI SAA ÜLDSE. VANU KALTSE MA EI KANNA.Palun ärge soovitagegi.
  Kas mul muid VAJADUSI POLEGI.? LEMMIKLOOM JÄI HAIGEKS. MÕTLEN JUBA PANGALAENULE. ÜKS LAEN MUL JUBA ON. .. NÜÜD RÕÕMUSTATAKSE MIND ELEKTRIGA KA VEEL ! KÜ ja selle paremal järjel elanike nõudmised, hoolimatu ülesõitmine rahatutest ja tahtmised on nüüd ka maale jõudnud.SEADUSTATUD. Nüüd tuleb ka KÜ mitte ainult remondifondi maksta vaid ka reaalselt koheste ehitamiste eest !!! Huvitav, KUIDAS pensionär peab hakkama saama ??? Tema eas enam 140-150 toimetulekuga ei elata. Kas koroona teeb liiga aeglaselt oma tööd.Ehk ei elagi enam 1,5 a…? 10 a pärast reaalselt mitte. MILLEKS MULLE NEED RENOVEERIMISED. ET MÕNED TAHAVAD VEEL MIDAGI OLLA SOTS.STAATUSELT KÕRGEMAL VÕI LASTE ARMASTUST OSTA, PEAN MINA NENDE TAHTMISED KINNI MAKSMA?! KES KÜLL SUUDAB NII INIMVAENULIKKE,LÄBIMÕTLEMATUID, LOLLE SEADUSI TEHA.??? GENOTSIID NEILE KES ENAM EI SIGI. LÕHKUDES NENDE VAIMU, MIDA VÄÄRTUSTADA EI OSATA. RAHA !!! RAHAMAJANDUS OTSUSTAB KÕIK. AMETNIKU KOHT JA PALK.
  Aga aITÄH sellegi eest. Sant vene kiriku /eesti kirikust ei anta kopikatki/ trepil on muidugi tänulik centide eest.

 9. Jaanus 6 kuud ago
  Reply

  410 € pensioniga kodanik on ilmselt endine taksojuht, kes tol ajal maksud maksmata jättis. Ja üllatus-üllatus! pension alla keskmise. Minu Rootsi sugulased, kel märkimisväärselt suur sissetulek, ostavad riideid AINULT second-hand poodidest-turgudelt või internetist. Aga meie pensionäridel ei kõlba! Ostsin endale uue talvejope 99€ eest, järelikult 200€ saab 2 tükki. Ja näiteks mina kui pensionär, ei vaja endale sugugi igal aastal uusi riideid. Pensionitõus oleks eelmise valitsusega kindlasti suurem olnud, kui EKRE poleks hakanud koalitsioonipartnereid, ämmaemandaid, üliõpilasi, presidenti, naaberriikide peaministreid ja ei tea, keda veel mõnitama. Ja Isamaa poolt II samba pensionireform oli ikka tõeline kangelastegu, justnagu oleks igale inimesele, kes seda soovis, elutöö preemia määratud ja seda riigi raha sentigi kulutamata. Nurisemise kohta siin küll pole. Keskerakonda toetan juba selle pärast, et tema proovis EKRE-t taltsutada ja nende ideedest positiivse iva ellu viia. Reformierakonna keskmise pensioni tulumaksuvabastus tähendab ju pensioni suurendamist üksnes üle keskmist pensioni saajatele, mis on selgelt pea peale pööratud idee.

 10. to jaanus 6 kuud ago
  Reply

  Jaantsele soovin samasugust vanadust kui 400-stel praegu.Veel parem alaku see tal kohe !
  Oli taksojuht või kestahes, vaja teda oli ju -ega tema seda ametit välja mõelnud. Sina oled aga tüüpiline hääletoru – ah teiel pole leiba, aga meie sööme saia !
  Oled ennast kusagile mõnusalt sisse seadnud, kraabid aga kõhu alla kokku nii pikalt kui käed ulatuvad. Eht nõukaaegne mentaliteet. Ja praegusaegne veelgi enam.
  Kõik inimesed ei elanud RAHA ja VARA NIMEL – NEIL OLID MUUD HUVID. Nad võisid ka ühuskonnale palju head teha.Rahakaapijad, saamapeal libedikud aga mitte. Nagu nüüdki.
  Kui tahad keskerak. kaitsta, siis tee seda teisiti, aga mitte lausvaesuses vanadel tallates ! VASTIK!
  Muide, see second-hand on surnute ja haigete riided. Heal juhul pestud. Kuidagi. Levitab tõenäoliselt haigusi.. Sensitiivsemad
  inimesed kui ka loomad tunnetavad neisse jäänud negat. energiaid -need on neile talumatud.

 11. to Jaanus 6 kuud ago
  Reply

  ALATU ON SU JUTT ! Rumal ja ihnuri suhtunime,

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.