Kiik: eakate motiveerimise teemaga tuleb edasi minna

Foto allikas: Sotsiaalministeerium

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis kolmapäeva hommikul riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni ees esinedes, et tõhustusdooside süstimise osas on ta palunud immunoloogidelt täiendavat arvamust, kas neid võiks hakata kõikidele pakkuma praegu paika pandust varem.  

Kiik märkis, et seni kehtinud vaktsineerimisplaan on jätkuvat jõus, kuna valdav osa selles paika pandud tähtaegu pole veel kätte jõudnud, näiteks eakate kaitse osas on tähtajad alles novembri lõpus. Samas kolmandate dooside süstimist olemasolev plaan ei käsitle, tunnistas Kiik.

Küsimusele, miks ei võiks juba praegu hakata kõigile soovijatele süstima kolmandaid vaktsiinidoose, vastas Kiik, et nagu teised riigid, on ka Eesti lähtunud ekspertide hinnangust. Nii ongi Eestis praegu paika pandud, et kuue kuu möödumisel teisest vaktsiinisüstist saavad praegu tõhustusdoosi vaid 65+ inimesed, nõrga immuunsussüsteemiga inimesed ja eesliinitöötajad. “Kusjuures Eesti on nii otsustades olnud teiste riikidega võrreldes pigem liberaalne,” ütles Kiik.

Siiski märkis Kiik, et ta on palunud immunoloogidel täiendavalt hinnata, kas otsus, et enne kaheksa kuu möödumist viimasest süstist praegu kõigile soovijatele kolmandat süsti ei tehta, on ikka mõistlik.

2 kommentaari
  1. EVELIN ILVES 2 kuud ago
    Reply

    EVELIN ILVES |0 aastat tagasi tulid lauslollused Venemaa pealinnast, siis täna voolab otsustemuda Toompealt

  2. Eve 1 kuu ago
    Reply

    praegune Venemaa sooib meile vaid head aga meie suhtumine on allapoole mõistust.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.