Aab: koalitsioonipartner energia käibemaksu langetamist ei toetanud

Jaak Aab Foto: Tairo Lutter/Scanpix

Riigihalduse minister Jaak Aab ütles Vikerraadio saates “Uudis+”, et koalitsiooninõukogu on energiahindade äkilise kasvu mõjude leevendamiseks energia käibemaksumäära langetamist arutanud, kuid koalitsioonipartner Reformierakond meedet otseselt ei toetanud. 

“Me otsisime neid erinevaid lahendusi ja leidsime kaks kiiremat,” ütles Aab, viidates juba vastu võetud meetmetele, millega kompenseeritakse kõigile tarbijatele võrguteenuse tasust 50 protsenti ning hüvitatakse vähemkindlustatud peredele 80 protsenti elektri-, gaasi- ja küttehinna tõusust.

Aab selgitas, et kui näiteks võrguteenuse tasu kompenseerimine on hõlpsasti rakendatav, siis käibemaksu langetamine võtab aega mitu kuud. “Kõigepealt tuleb see seadus läbi menetleda, siis tuleb vastavad infotehnoloogia lahendused teha – mitte ainult riigil, vaid ka ettevõtjal ja nii edasi. See oleks kindlasti võtnud kaks-kolm kuud aega,” rääkis minister.

Seepärast esimese valikus käibemaksulangetus tema sõnul polnud. “Kas edasi tuleb veel otsuseid, eks me peame olukorrale otsa vaatama, kui teravaks see muutub,” lisas ta.

Käibemaksu vähendamine pooleks aastaks maksaks Aabi sõnul suurusjärgus 150 miljonit eurot. Selleks tuleks teha nii lisaeelarve sel aastal kui tuleva aasta eelarve muudatus, märkis ta.

Aabi sõnul ta isiklikult meedet siiski pooldab.

3 kommentaari
 1. Varem täiesti terve noor naine läks pärast koroonaga nakatumist peast segi 1 aasta ago
  Reply

  Naine võttis end pärast koroonaga nakatumist alasti, jõi pesugeeli ja pesi pesu tualetipotis. Tal avaldusid arstide väitel maania hood.

  Naine oli 30ndates eluaastates ja elas Qataris Dohas. Tal polnud varem olnud mingeid probleeme vaimse tervisega, vahendab Daily Mail.

  Naine oli olnud neli päeva koroonaga karantiinis ja tal olid ainult leebed haigusnähud. Samas hakkasid pere liikmed märkama naise juures imelikku käitumist.

 2. Siis 1 aasta ago
  Reply

  tuleb uus kaaslane leida.

 3. Tom 1 aasta ago
  Reply

  Nutke natuke siis läheb kergemaks. Kahju kohe teist vaesekesed.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.