Tallinnas saab neljapäevast registreerida kodus vaktsineerimiseks

Vaktsineerimine Foto allikas: Sotsiaalministeerium

Tallinna linn koostöös Confidoga pakub järgmisest nädalast võimalust vaktsineerida ka kodus, eelregistreerida saab selleks alates neljapäevast, 4. novembrist.

Tallinna abilinnapea Betina Beškina märkis, et nakatunute hulk suureneb iga päevaga ja kriis üha süveneb. „Vaktsineerimine on üks tõhusamaid võimalusi tervishoiukriisi leevendamiseks, seepärast soovime inimesi rohkem kaasata ja vaktsineerimise neile veelgi lähemale tuua. Me teame, et vaktsiin ei hoia ära haigestumist, küll aga tõestab statistika, et haiguse kulg on vaktsineeritule valdavalt kergem ja haiglasse satutakse suhteliselt harva,“ sõnas Beškina.

„Kodus vaktsineerimise teenus on mõeldud eeskätt neile, kes erinevatel põhjustel ei saa ise vaktsineerima minna. Nii tulevad meditsiinitöötajad inimesele koju, nõustavad ja vaktsineerivad ning jäävad 15 minutiks jälgima inimese seisundit.“

Kodus vaktsineerimise soovist saab teada anda 4. novembrist telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel kella 8–20 ja nädalavahetusel kella 9–17. Patsientidele öeldakse päev ja kellaaegade vahemik, millal vaktsineerimisbrigaad nende juurde jõuab.

Kodus vaktsineerimise kaks brigaadi alustavad esmaspäeval, 8. novembril ning töötavad argipäevadel kella 9–18. Õde teeb kohapeal ka otsuse, kas patsient oleks võimeline teiseks doosiks minema ise mõnda vaktsineerimispunkti või tullakse teise doosi manustamiseks samuti talle koju.

Tallinna Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunktides, mis praegu töötavad neljas linnaosas, on 2. novembri seisuga kaitsesüsti saanud 3440 inimest, kellest 2451 sai esmase doosi. Teise doosiga on vaktsineeritud 371 ja tõhustusdoosiga 618 inimest.

2 kommentaari
 1. Soome terviseameti karm hinnang: vaktsineerituse tase on küll 80 protsenti, aga see ei peata nakatumiste kiiret kasvu 1 aasta ago
  Reply

  Soomes peaks järgmisel nädalal täis saama 80-protsendiline vaktsineerituse tase, aga asjatundjate hinnangul ei muuda see nakatumiste kasvu numbrites midagi.

  Soome terviseameti hinnangul ei jätkub nakatumiste arvu kiire kasv ka siis, kui vaktsineerituse tase on üle 80 protsendi. Samas peaks ikka vaktsiine usaldama, vahendab Helsingin Sanomat.

  Eestis on koroona olukord pandeemia aja üks hullemaid ning kehtestatud on karmid piirangud. Ka Leedu ja Läti koroona olukord on kiiresti halvenenud.

 2. muidugi 1 aasta ago
  Reply

  Loomulikult ei peata! Sest viirus on juba sisse lastud ja edaspidi lastakse veel -raha nimel. Need jupikaupa lühiajalised sulgemised ei muuda midagi.
  MAAILM OLEKS PIDANUD LUKUS PÜSIMA TERVE AASTA = TERVE MAAILM.
  Nüüd on ta sees ja peidab end kõikjal, muterub ja kohtub elusolemditega.
  RAHA ON MINU ISSAND JA TEISI JUMALAID POLE TA KÕRVAL el EI SALLI TA ENDA KÕRVALE- palvetab RUMALUS.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.