Jõgeva vallas sai koalitsioonileping allkirjastatud

Eesti Keskerakonna, valimisliidu Omad Inimesed ja Eesti Reformierakonna esindajad allkirjastasid koalitsioonilepingu ühiste kavatsuste elluviimiseks Jõgeva vallas aastatel 2021–2025.

Keskerakonna esindaja, praegune abivallavanem Angela Saksing ütles, et koalitsiooni moodustavad kolm võrdväärset partnerit. “Valla juhtimisel kavatseb koalitsioon lähtuda huvigruppide kaasamisest ning teadmistel põhinevatest analüüsidest ja aruteludest. Valitsemise järjepidevuse tagamiseks jätkatakse kõigi pooleliolevate objektidega, olulised on selle juures elluviimise ajakava, toetuste taotlemine ja eelarve võimalused,” lausus Angela Saksing.

Koalitsiooni osapooled jagavad vastutusalad järgmiselt: volikogu esimehe koht läheb valimisliidule Omad Inimesed ja esimehe kandidaadiks esitatakse Priit Põdra. Volikogu aseesimeesteks esitatakse Peep Põdder (Keskerakond) ja Maiu Veltbach (Reformierakond). Volikogus jätkavad olemasolevad komisjonid, mis enamasti on kümneliikmelised, välja arvatud revisjonikomisjon, milles on viis liiget.

Vallavanema koht läheb Keskerakonnale ja vallavanema kandidaadiks esitatakse Angela Saksing. Majanduse ja arenduse valdkonna abivallavanema kohale esitatakse Viktor Svjatõševi (Reformierakond) ning hariduse, kultuuri, noorsootöö, spordi ja sotsiaaltöö valdkonna abivallavanema kohale Asso Nettani (Omad Inimesed) kandidatuur. Lisaks vallavanemale ja abivallavanematele hakkab vallavalitsusse kuuluma veel kolm liiget. Vallavalitsuse liikme kandidaatideks esitatakse Tiina Teppan (Omad Inimesed), Veigo Tumaševski (Reformierakond) ja Vello Lukk (Keskerakond).

Vallavolikogu praegune esimees Peep Põdder lausus, et koalitsioon sündis kiiresti, juba poolteist tundi pärast valimistulemuste selgumist. Angela Saksing lisas, et ka koalitsioonilepingu koostamisel valitses suur üksmeel, suuri vaidluskohti õigupoolest polnudki. Suurematest objektidest peaksid kindlasti valmima Jõgeva põhikooli juurde rajatav spordihoone ja esmatasandi tervisekeskus ning renoveeritud peab saama Siimusti lastekeskuse Metsatareke Silvi maja.

5 kommentaari
 1. 24-aastane soome haiglaõde pole lasknud end vaktsineerida – nii ta seda põhjendab 4 nädalat ago
  Reply

  24-aastane haiglaõde Henna on üks neist, kes pole lasknud end koroona vastu vaktsineerida. Ta pole võtnud ühtegi vaktsiini, kuigi teeb haiglaõena tööd vanuritega õppimise kõrvalt. Ta õpib haiglaõeks.

  Naine räägib, et ta pole võtnud ühtegi vaktsiinidoosi, aga ta pole vaktsiinivastane. Naine räägib, et ei usalda päris täielikult vaktsiine. Algul öeldi, et juba üks doos annab hea kaitse, aga ei anna. Siis oli vaja teist doosi, aga sellestki ei piisa. Nüüd võetakse juba kolmandaid doose, vahendab Iltalehti.

  Henna on aru saanud, et vaktsiinide kaudu lubatakse asju, mis on veel lõpuni ära tõestamata. Teatud mõttes võetakse inimeselt enesemääramisõigus, kas ta tahab võtta vaktsiini tervislikel põhjustel. Koroonavaktsiin ei kaitse nakatumise eest, see vaid leevendab haigusnähtusid.

  Naine räägib, et tema puhul on oht raskelt haigestuda väga väike. Ta on noor, terve, ei suitseta ja tal on tugev immuunsus.

  Soome terviseamet tahaks hooldajatele peale suruda koroonapassi kasutamise, aga sotsiaal- ja terviseministeerium pole olnud sellega nõus. Terviseameti hinnangul annab pass kiiremini soovitud tulemuse kui seaduse muutmine nii, et koroonavaktsiin kantakse kohustuslike vaktsiinide hulka. Soome õiguskantsler Tuomas Pöysti on aga öelnud, et miski ei takista juba praegu meditsiini valdkonna tööandjatel töötajatelt vaktsineerimist nõuda.

  • Viinis avati bordell, kus vaktsineeritakse kliente 4 nädalat ago

   Austria pealinnas Viinis avati bordell Funpalast, kus vaktsineeritakse kliente koroonaviiruse vastu. See tähendab, et seal rahuldatakse korraga mitmeid vajadusi.

   Koht paistab olevat populaarne inimeste hulgas. Saab võtta pool tunnikest, või tunni, vastavalt vajadusele. Intiimteenusega kaasneb vaktsiinisüst.

 2. KARM: Saksamaal purunevad pandeemia aja koroonarekordid 4 nädalat ago
  Reply

  Saksamaal on viimastel päevadel purunenud pandeemia aja koroonarekordid. Eile reedel, 5. novembril lisandus 35 806 uut nakatumist ja üleeile neljapäeval 35 662 nakatumist.

  Võrdluseks, varasem nakatumiste rekord oli Saksamaal 14. aprillil – 32 546 nakatumist.

  Koroonasurmade arv on Saksamaal hakanud samuti tõusma. Eile, 5. novembril registreeriti Worldometeri andmetel 178 koroonasurma. Veel paar kuud tagasi oli päevane koroonasurmade arv 20 ringis.

  Saksamaal nagu mitmel pool mujal arvati, et vaktsineerimine aitab epideemia lõpetada, aga seda pole juhtunud. Nakatumiste arv on kõrgem kui varem pandeemia aja jooksul, seda vaatamata küllalt kõrgele vaktsineeritusele.

  • Venemaal lõppeb kahenädalane sundpuhkus, aga koroona olukord on jätkuvalt väga hull 4 nädalat ago

   Venemaal lõppeb esmaspäeval, 8. novembril kaks nädalat väldanud sundpuhkus, aga olukord koroonaga on jätkuvalt väga hull.

   Sundpuhkuse lõpp tähendab, et asutused, koolid ja lasteaiad alustavad uuesti tööd.

   Täna laupäeval, 6. novembril lisandus Venemaal 41 335 uut nakatumist ja 1188 koroonasurma. Ehk seis on sama, mis kaks nädalat tagasi.

 3. Miks 4 nädalat ago
  Reply

  siis Portorolo valitsus ainuvõimu ei saanud?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.