Valitsus suunab täiendavalt 15 miljonit eurot koroonaviiruse testimise rahastamiseks

Vaktsineerimine. Foto: Erik Peinar

Valitsus eraldab sihtotstarbelisest reservist täiendavalt 10 miljonit eurot koroonaviiruse PCR testimise laiaulatuslikuks jätkamiseks. Tänavusest lisaeelarvest suunatakse testimise läbiviimiseks lisaks veel 5 miljonit eurot.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis, et vaatamata ulatuslikule vaktsineerimisele on PCR testimise vajadus agressiivselt leviva delta tüve tõttu sel aastal oluliselt kasvanud. „Riik on 10 kuuga koroonaviiruse testimisele kulutanud ettenähtud eelarvest juba üle 95 protsendi ehk 43,2 miljonit eurot,“ nentis Kiik. „Nakkusahelate kiireks katkestamiseks ja epideemia kontrolli alla saamiseks tuleb meil jätkata laiaulatusliku testimisega ning seoses sellega katta 15 miljoni euro ulatuses terviseametile aasta lõpuni tekkivad kulud.“

Ühtlasi märkis minister, et ka järgmisel aastal tuleb riigil arvestada nii PCR testimise kui antigeeni testimise suuremahulise vajadusega, mida aitab kõige paremini vähendada vaktsineerimine.

Valitsuse reservieralduseks terviseametile vähendatakse 10 miljoni euro võrra pensioni II samba riigipoolse hüvitise eelarvet, mida planeeriti vajaminevast suuremas mahus. Täiendava 5 miljoni euro saamiseks suunatakse terviseametile tänavuse lisaeelarve ülejääk, mis on tekkinud vaktsiinide ostmiseks planeeritud rahast.

Ühtlasi andis valitsus nõusoleku, et Eesti Haigekassa soetatavate ja haiglate kasutusse suunatavate COVID-19 ravimite kulu 0,35 miljonit eurot kaetakse täiendavalt valitsuse reservist.

4 kommentaari
 1. Soome nahahaiguste arst ei istuks kunagi avalikule WC-potile, sealt võib saada ka koroona 4 kuud ago
  Reply

  Soome bakterioloogia professori Pentti Huovineni väitel võib avalikus tualetis istudes saada kõige tõenäolisemalt mõne kõhuhaiguse.

  Neid haiguseid põhjustavad näiteks rotaviirus ja noroviirus. Ka koroona võib levida väljaheidete kaudu, vahendab Iltalehti.

  Kõhulahtisust põhjustavad haigused levivad aerosoolidena õhus. Seetõttu tasub WC-poti kaas enne vee peale laskmist kinni panna.

  Mikroobid levivad aerosoolidena WC-poti ümbrusse, samuti WC-poti kaanele, kus need puutuvad kokku nahaga. Kõhulahtisuse põhjustajad aga ei tekita naha-probleeme. Korralik kätehügieen pärast tualetis käimist välistab mikroobide jõudmise suhu.

 2. Nojah 4 kuud ago
  Reply

  Ta võib kõneleda palju tahab aga midagi ei muutu ja ta raiskab ilmaaegu oma aega. Meie välisministrist pole meie riigile mingit kasu. Kuidas küll Ratas võis sellist soovitada.

 3. Nojah 4 kuud ago
  Reply

  Kirjutasin selle kommentaari valesse kohta. See peab olema järgmise jutu kohta kus Liimets jälle ajab tühja tuult taga.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.