Välisminister Eva-Maria Liimets kõneles OSCE peasekretäri Helga Maria Schmidiga

Välisministeerium Foto allikas: Välisministeerium

Välisminister Eva-Maria Liimets kõneles täna, 22. novembril OSCE peasekretäri Helga Maria Schmidiga, et arutada OSCE tegevust, meie piirkonna jaoks aktuaalseid küsimusi ning kinnitada Eesti soovi saada 2024. aastal eesistujariigiks.

Välisminister Liimets rõhutas telefonikõnes, et OSCE aluspõhimõtted rahu ja stabiilsuse tagamisel vajavad jätkuvalt toetust ja ellu rakendamist. „Peame OSCE tegevuse juures oluliseks selle kõikehõlmavust, sest lisaks julgeolekuteemadele tegeleb see nii inimõiguste kui ka majandus- ja keskkonnaprobleemidega, mis kõik võivad meie julgeolekukeskkonda oluliselt mõjutada. Vajame enam poliitilist tahet, lahendustele suunatud dialoogi ja usaldust kõigi liikmete vahel. Samuti nõustun peasekretäriga, et OSCE peaks rohkem pöörama tähelepanu naiste osalusele rahuläbirääkimistes ja konfliktide lahendamises, mis on ka Eesti välispoliitikas tähtis teema,“ ütles välisminister Liimets.

Välisminister Liimets väljendas ka Eesti kindlat soovi ja valmisolekut saada eesistujariigiks, milleks varaseim võimalus oleks 2024  aastal. Iga-aastane OSCE ministrite konverents toimub 1.–3. detsembrini Stockholmis.

3 kommentaari
 1. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  Minu kommentaar sattus kogemata eelmise jartikli alla. aga olen ikka seda meelt et välisminister ei tee midagi meie riigi heaks vaid topib oma nina teiste riikide siseasjadesse, vestleb teemadel kus kahjuks meie väikesest riigist midagi ei olene.

  • Euroopa kõrgeima vaktsineeritusega riikides väga kole koroona olukord 1 aasta ago

   Euroopa kõrgeima vaktsineeritusega riikides on plahvatuslik nakatumiste kasv. Väga kole on olukord Belgias, kus vaktsineeritus on 75 protsenti.

   New York Timesi ülevaate kohaselt on Belgia viimase nädala keskmine päevane nakatumiste tase 100 000 elaniku kohta praegu 138. Võrdluseks, 59-protsendilise vaktsineeritusega Eesti maksimum oli kuu algul 134, praegu 56. Belgia rühib kõrge maailma nakatumiste edetabeli tippu, praegu on riik 8. kohal.

   Väga kiiresti kasvab nakatumine ka Hollandis ja Iirimaal, kus vaktsineeritus on samuti väga kõrge, vastavalt 73 ja 77 protsenti ning nakatumiste tase 123 ja 104.

   Põhjamaadest on olukord üha hullem Taanis, kus vaktsineeritus on 76 protsenti, nakatumiste tase 66. Soomes on vaktsineeritus 72 protsenti ja nakatumiste tase palju madalam – 19. Rootsis on vaktsineeritus 68 protsenti ja nakatumiste tase veel madalam kui Soomes – 9.

 2. Jane 1 aasta ago
  Reply

  Muudkui kõneleb ja kõneleb aga mingit tolku pole.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.