Välisminister Eva-Maria Liimetsa kommentaar Valgevene poliitvangide toetamise päeval

Foto allikas: Välisministeerium

Eesti mõistab hukka kodanikuühiskonna esindajate raske tagakiusamise, poliitilised kohtuprotsessid teisitimõtlejate vastu ning kodanikuühenduste ja vaba meedia hävitamise Valgevenes. Me imetleme valimiste võltsimise ja vägivalla vastu protestimise eest oma vabaduse kaotanud Valgevene inimeste meelekindlust. Poliitvangid, nagu mullu koos Svjatlana Tsihhanovskaja ja Veronika Tsepkaloga režiimile väljakutse esitanud ning selle eest 11 aastaks vangi mõistetud, kuid siiski murdumatu Maria Kolesnikova on muutunud Valgevene vastupanu võrdkujuks.

Muusik Maria Kolesnikova on üks umbes 900-st Valgevene poliitvangist. Ta oli seotud nii presidendikandidaat Viktor Babariko kampaania kui ka Svjatlana Tsihhanovskaja staabiga ning kuulus opositsiooni koordinatsiooninõukogu presiidiumisse. Mullu septembris rööviti ta tänavalt ja üritati toimetada riigist välja, millest päästis teda enda passi hävitamine. Tänavu augustis määrati talle pikk vanglakaristus. Hoolimata üksikvangistusest, piinamisest ja raskest vaimsest survest on ta keeldunud igasugustest kompromissidest oma vangistajatega.

Nii Kolesnikova kui ka kõik ülejäänud poliitilistel põhjustel oma priiuse kaotanud inimesed Valgevenes tuleb vabastada ja rehabiliteerida. Konfliktide otsimine oma rahva ja naabritega on tupiktee, mis pärsib Valgevene arengut ja elujärje paranemist. Kutsun sealseid võime üles vabastama viivitamatult poliitvangid ja alustama oma inimestega dialoogi.

Enam kui aasta pärast massilisi meeleavaldusi ja nende vägivaldset mahasurumist on endiselt ainuvõimalik lahendus anda Valgevene inimestele tagasi nende õigus paremale tulevikule demokraatlikus, arenevas, edukas ja turvalises riigis. Valgevene inimestel nii kodu- kui ka välismaal on ainsana tegelik voli oma riigi tuleviku üle otsustada ning osaleda ausas avalikus arutelus ühiskondlike protsesside üle, näiteks põhiseaduse muudatused.

 

2 kommentaari
 1. Arst seletab, miks tualetis ei tohiks veeta kauem kui 10 minutit 4 kuud ago
  Reply

  Imetajate, sealhulgas inimese puhul kestab kakamine keskmisel 12 sekundit, aga tavaliselt veedetakse tualetipotil tunduvalt kauem aega. See ei häiri ainult tualeti järjekorras ootajaid, vaid on kahjulik ka potil istujale endale. Vetsus istumine nimelt tekitab päraku veenilaiendeid ehk hemorroide.

  Karan Raj toob välja kolm moodust, kuidas hemorroide vältida. Esiteks ei tohi punnitada, teiseks ei tohiks istuda potil kauem kui 10 minutit. Mida kauem potil istuda, seda rohkem koguneb veri päraku veresoontesse ja põhjustab hemorroide.

  Kolmas nõuanne on seotud toitumisega. Hemorroidide vältimiseks tuleks süüa vähemalt 25-25 grammi kiudaineid päevas. Nimelt pehmendavad kiudained väljaheidet, nii et punnitada pole vaja. Kiudainerohke toit on ka muidu tervislik.

 2. ei keegi 4 kuud ago
  Reply

  Tervitatav areng! Kotlette praadida armastanud Tsihhanovskajat ei tituleeritagi enam presidendiks (õige ka, ega Merkel talle helistanud, ikka Batkale).

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.