Riigikogu juhatus kutsub omariikluse põlistumise puhul heiskama riigilipud

Foto allikas: Riigikogu

Riigikogu juhatus, Eesti Muinsuskaitse Selts ja Eesti Lipu Selts kutsuvad üles tähistama 30. novembril omariikluse põlistumise tänupäeva ja heiskama selle puhul riigilipud.

„30. november on Eesti Vabariigi omariikluse põlistumise tänupäev, sest just nüüd on meie riigi vabadusepõlv ühe päeva võrra pikem kui vangipõlv,“ ütles Riigikogu esimees Jüri Ratas. „See tähendab, et iseseisva riigina oldud päevi on 104 aasta jooksul olnud rohkem kui okupeerituna oldud päevi.”

„Kutsun Riigikogu juhatuse nimel üles kaunistama homme kõik majad sinimustvalgega, sest täna tähistame päeva, mil meie riik kestnud iseseisvana rohkem päevi, kui oleme elanud erinevate okupatsioonide all,“ ütles Ratas. Ta tegi Riigikogu juhatuse nimel ettepaneku heisata omariikluse põlistumise tänupäeva puhul riigilipud 30. novembri päikesetõusul ja langetada need päikeseloojangul.

Toompeal algab päev riigilipu heiskamisega Pika Hermanni torni kell 8.49. Lipu heiskamist assisteerivad Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma, 20. Augusti Klubi esindaja Rein Veidemann, Memento esindaja Peep Varju, kodutütar Marie Elisabeth Kleinot ja noorkotkas Erik Tinnuri.

Kell 10 algab Riigikogu konverentsisaalis omariikluse põlistumise tänupäevale pühendatud virtuaalkonverents, kus avasõnad ütleb Riigikogu esimees Jüri Ratas. Ettekannetega esinevad Teaduste Akadeemia president, akadeemik Tarmo Soomere, Tallinna Linnaarhiivi juhataja, ajaloolane Küllo Arjakas, Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Rein Veidemann ning Eesti Rahvusringhäälingu teadustoimetaja Maarja Merivoo-Parro.

Konverentsi saab jälgida otseülekandes Riigikogu veebilehelt
Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil

4 kommentaari
 1. lugeja 4 kuud ago
  Reply

  meditciinityra.nnia koos poliiciga ah.istab tervet ko.danikku, kes kai,tceb oma ko.hvikut….häbi teile -leinalipud poolde vardasse

  • Jurakas 4 kuud ago

   Juba miilits töötas käsikäes meditsiinitüranniaga!
   Nüüd siis oleme samas punktis tagasi!
   Kui tollased ajad muutusid, jäid tollased miilitsatest patukotid “tuulutamata”. Loodan, et varsti, kui ajad veel kord muutuvad, seda viga enam ei tehta.

 2. Sellest 4 kuud ago
  Reply

  tuleb välja arvata euroliiduvabariigi aeg alates 01.05.2004.-st. Nii et enne tuleb veelkord iseseisvuda. Kuid selge on, et Kremli juhtiva parteiga koostööd tegev keskbande seda ei luba!

 3. Jurakas 4 kuud ago
  Reply

  Me oleme kohe nii “sõltumatud”, ja “omariiklikud”, et meid saab SUNDIDA isegi vaktsineerima!
  Või oli meie valiytsus tõepoolest nii loll, et ostis 6 milj. doosi, kuigi eestis elab 1,3 milj. inimest! Imikud kaasa arvatud!
  Mis teeb igaühele 7-8 doosi!
  SURMAV KOGUS!.
  PS. EL’is umbes sama proportsioon! Ilmselt sealt ka see sundus.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.