Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus Tallinnas Ühendkuningriigi välisministri Elizabeth Trussiga

Foto kohtumiselt. Foto allikas: Välisministeerium

Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus täna, 30. novembril Tallinnas Ühendkuningriigi välisministri Elizabeth Trussiga, et arutada eelseisvat NATO välisministrite kohtumist Riias, Euroopa julgeoleku, sealhulgas Valgevene ja Ukraina küsimusi ning rahvusvahelist koostööd küber- ja digiteemadel. Välisministrid külastasid koos Tapal NATO suurendatud kohaloleku raames Eestis teenivaid Ühendkuningriigi sõjaväelasi.

Eesti välisminister tänas Ühendkuningriiki panuse eest Euroopa ja Eesti julgeolekusse ning rääkis ka ootustest eesseisvale NATO välisministrite kohtumisele. „Meie jaoks on oluline kinnitada taas NATO ühtsust, ootame oma piirkonnas alliansi kaitse- ja heidutushoiaku tugevdamist ning kiiret kokkulepet Ukraina aitamises,“ selgitas välisminister Liimets.

Välisminister Liimets rõhutas vajadust toetada Ukrainat ajal, mil nende piiride ümber koondub Venemaa sõjaline jõud. Ministrid leidsid, et praegu on oluline näidata poliitilist ühtsust, anda majanduslikku ja poliitilist tuge ning aidata kasvatada Ukraina kerksust. „Peame hoolitsema selle eest, et meie sõnum oleks kristallselge ja toimiks usutava heidutusena – uus rünnak Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse vastu tooks endaga vääramatult kaasa Lääne tugeva ja ühemõttelise reaktsiooni.“

Eesti ja Ühendkuningriigi välisministrid rõhutasid, et Valgevene võimud vastutavad Poola, Leedu ja Läti piiridel Euroopa Liidu vastu suunatud hübriidrünnaku tulemusel tekkinud pingete eest. „Oleme seisukohal, et Valgevenel tuleb tagada Euroopa Liidu piiri äärde toodud migrantide inimväärne kohtlemine, anda neile humanitaarabi ja võimaldada oma koduriikidesse naasta,“ rõhutas välisminister.

Välisminister Liimets tõstis esile Eesti ja Ühendkuningriigi tihedat koostööd ka tehnoloogia ja demokraatia edendamise vallas. Uue aasta alguses korraldab Eesti Tallinnas rahvusvahelise meediavabaduse konverentsi, mille peamine eesmärk on kaitsta meediavabadust nii traditsioonilises kui ka veebimeedias ning toetada vaba ajakirjandust terves maailmas.

4 kommentaari
 1. Omikron levib kiiresti Iisraelis, kaks arsti haigestusid 4 kuud ago
  Reply

  Iisraelis, kus inimesed vaktsineeriti kolmekordselt ära varasemate tüvede vastu, levib nüüd väga kiiresti uus tüvi Omikron, mille peale praeguste vaktsiinide hammas eriti ei hakka. Tuli teade kahe arsti arvatava haigestumise kohta uue tüvega.

  Mõlemad arstid töötavad Sheba haiglas. Üks haigestunud arstidest käis äsja Londonis ühel konverentsil. Ta oli kontaktis ühe teise, 70-aastase arstiga, kel tuvastati samuti koroona, vahendab Jerusalem Post.

  Haigla andmetel on alust arvata, et mõlemad arstid on nakatunud uue tüvega.

  Esimene haigestunud arst oli vaktsineeritud kolme doosiga, tema haigusnähud on leebemad ja ta paraneb. Enne haigusnähtude ilmnemist oli kardioloogina töötav arst osalenud mitmetel suurtel üritustel. Temaga kontaktis olnud inimesi praegu selgitatakse.

  • karm olukord öösel Valgevene-Poola piiril – üritati agressiivselt peale tungida 3 kuud ago

   Ööl vastu eilset teisipäeva, 30. novembrit üritati taas üle Valgevene-Poola piiri pressida. Kella 2.30 ajal oli pinev olukord Szudziałów’i juures.

   Grupp agressiivseid välismaalasi üritas üle piiri tungida, kasutades kive, metalltorusid ja paugutajaid. Pealetung õnnestus peatada.

 2. Nii 3 kuud ago
  Reply

  Kesknädal oli varem tore jaasjalik leht kuid paistab et nüüd polegi seda enam. seal võtsid sõna parimad Eestimaa ajakirjanikud, poliitikud ja ka teised nimesed võisid oma arvamust avaldada. Liimets võiks oma tühja lobaga eraldi jututoa asutada. Tema kohtumistest pole meie riigile mingit kasu sest keda huvitavad ühe väikeriigi arvamused millest midagi ei muutu ja mis meie rahvale kasu ei too.

 3. uskmatu-toomas 3 kuud ago
  Reply

  Käid inglismaal ja ei kohtugi klouniga,milleks üldse siis sinna minna ?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.