NATO välisministrite kohtumine kinnitas Venemaa nõudmiste vastuvõetamatust

NATO välisministrite kohtumine 07.01.2022 Foto allikas: Välisministeerium

Välisminister Eva-Maria Liimets arutas täna, 7. jaanuaril toimunud alliansi välisministrite videokohtumisel Euroopa julgeolekuolukorda ja liitlaste ühist hoiakut NATO-Venemaa nõukogu eel.

„NATO liikmesriigid on ka tänase kohtumise järel silmapaistvalt ühel meelel, et rahvusvahelise korra põhiprintsiipides on võimatu teha järeleandmisi ja Euroopa julgeoleku aluste juures ei ole välise jõu ähvardusel mingiteks läbirääkimisteks ruumi. Meie jaoks oleks mõeldamatu vanamoodsa mõjusfääride poliitika juurde naasmine ning peame oluliseks iga riigi õigust ise oma julgeoleku lähtekohtade üle otsustada,“ ütles välisminister Liimets. „Allianss on konsensusel põhinev organisatsioon, mis on loodud meie ühise demokraatliku väärtusruumi kaitseks ning mille otsused sünnivad kõigi liikmete ühisel nõul. Liitlaste jaoks on väga oluline tugevdada ühiselt oma heidutus- ja kaitsevõimet, et see vastaks kõigile senistele ja uutele vajadustele.“

Ministrid arutasid kohtumisel ka ühiseid seisukohti ja hinnanguid järgmisel nädalal toimuvaks NATO-Venemaa nõukogu istungiks. „Peame NATO ja Venemaa dialoogi oluliseks ning tahame selle raames näha Venemaa Föderatsiooni sisulist soovi Euroopa julgeolekut parandada. Eriti pidades silmas nende enda senist tegevust selle kahjustamisel, näiteks Krimmi annekteerimine, sõjategevus Ukraina idaosas ning Gruusia suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse lõhestamine,“ ütles välisminister.

NATO välisministrite kohtumisel kuulati ära üksikasjalik teave nendelt riikidelt, kellel on viimastel nädalatel olnud Venemaaga diplomaatilisi kontakte, ning saadi värske ülevaade Venemaa sõjalisest tegevusest Ukraina piiridel.

Allianss on korduvalt rõhutanud, et Venemaa ettepanekud Euroopa julgeolekuarhitektuuri põhimõtteliseks muutmiseks on vastuvõetamatud, kuid samas kinnitanud valmisolekut dialoogiks. Viimane NATO-Vene nõukogu toimus 2019. aastal ning pärast seda ei ole Venemaa NATO kutseid mõttevahetuseks vastu võtnud.

NATO-Vene nõukogu koguneb 12. jaanuaril. Enne seda – 10. jaanuaril – koguneb NATO-Ukraina nõukogu.

14 kommentaari
 1. ehitusmehe autos plahvatas montaaživahu pudel, auto läks mahakandmisele 11 kuud ago
  Reply

  Neljapäeva, 30. detsembri hommikul hakkas soome ehitusmees Jarkko tööle sättima.Enne seda vahetas ta ühe elektrikaitsme, mis oli öösel mingil põhjusel läbi läinud.

  Jarkko vahetas kaitsme ja märkas, et auto Defa soojendusseadme häält polnud kuulda. Muidu on seda kaugele kuulda, vahendab Iltalehti.

  Asi sai selgeks, kui Jarkko avas kaubiku ukse – tööauto oli täis montaaživahtu, põrandast laeni välja. Tuuleklaasis oli mõra ja mõlemad uksed olid paindunud nii, et neid ei saanud enam kinni.

  Auto oli plahvatuse hetkel Jarkko maja juures varikatuse all ja ühendatud elektrivõrku. Soojendus oli pandud taimeriga automaatselt sisse lülitama. Jarkko oli varem sinna pannud üles valvekaamera. Sündmuste käik tuli välja valvekaamera videost.

 2. 18-aastasele vaktsineerimiste registreerijale pakutakse samapalju kui kogenud lastekaitse töötajale 11 kuud ago
  Reply

  Espoo lastekaitse töötajad läksid raevu, kui said teada, et 18-aastasele vaktsineerimiste registreerijale pakutakse sama palka kui makstakse kogemustega lastekaitse töötajatele.

  Lastekaitse töötajad on olnud madala palga pärast nördinud juba pikemat aega. Vaktsineerimiste registreerijale pakutud summa aga oli viimane piisk karikas, vahendab Iltalehti.

  Lastekaitse töötajad kurdavad, et nende töö on vastutusrikas ja juhtumid on sageli väga rasked. Tööülesannete hulka kuulub muu hulgas erinevate ravimite andmine. Lisaks on töö ebaregulaarne vahetustega töö, kuna valmis ollakse iga päev.

  Palk on lastekaitse töötajatel aga vaid 2461 eurot kuus. Tööks on vajalik sotsionoomia-alane kõrgharidus või vastav sotsiaal- ja tervishoiu valdkonna haridus.

 3. Soo 11 kuud ago
  Reply

  NATO pn vist hirmutamiseks loodud aga ehk ka sõjaõhutamiseks. Nad pole kunagi kedagi kaitsnud ja ega Venemaa neid ei kardagi. Ainul alatu on Venemaa piiri ääres oleskleda. Hea läbisaamine Venemaaga toob rahu ja mitte pidev ässitamine.

 4. Nii 11 kuud ago
  Reply

  Naeruväärne Eesti sekkub ka sinna kuhu pole vaja.Praegu pole vaja sõda ja ähvardusi vaid elektrihinna langetamist ja koroonaviiruse leviku tõkestamist. Siiani pole leitud vähiravimit ja selle tagajärjrl hukkuvad inimesed massiliselt, aga see ei huvita kedagi käib sõjaõhutamine. Taevas tule appi meil pole sellega mongit pistmist mis toimub Venemaal, sealne rahvas on rahulik, intelligents kõrgel tasemel ja kõigisse rahvustesse suhtutakse hästi Rahu oleneb USA-st, Hiina-st ja Venemaa-st. Väikeriigid tedelegu oma riigi asjadega.

 5. Nojah 11 kuud ago
  Reply

  Natolastele oleks küll Jmala sõna vaja ja ka teistele sõjaõhutajatele. Aga meie poliitikud topivad sinna oma nina kuhu pole vaja ja kus meiesuguse väikese ja vaese riigiga keegi ei arvesta. Meil on omal palju probleeme mis vajavad lahendamist.

 6. Ahaa 11 kuud ago
  Reply

  Ei tea kas Kasahstanis toimuv on ka väljaspoolt organiseeritud. Seal tegutsevad bandiidid kellega kokku leppida pole võomalik. Ehk peaks natolased hoopid bandiitidele säru tegema. Kas mitte Ukrainas ei tegutse mitte banderavlase Neid tuleks ka korrale kutsuda jne.

 7. Ahah 11 kuud ago
  Reply

  Kõige suuremad meie vaenlased on koroona ja vähk. Aga siin NATO eisaa aidata ega tahagu. Muidugi vihavaenu õhutamine inimeste tervist ei paranda. NATO viibimine Venemaa piiri ääes on alatu. Loomulijult ei kavatse Venemaa Ukrainat rünnata aga seal elavate venelaste elud ei tohi olla ohus.

  • meenutaja 11 kuud ago

   Eesti juhtis NATOsse president Rüütel, tema küll alatu ei ole.

 8. Enn 11 kuud ago
  Reply

  Ehk taheti Kasahstani ka NATO sisse panna. Eks teeb neile viha ka et ei saa Krimmis ega Valgevenes olla.

 9. Sergei 11 kuud ago
  Reply

  Stoltenbergi jahumine: Ukraina, NATO rahumeelne- Kas tõesti. Alates 1990 a. süstiti Ukrainas forsseeritult natsismi- russofoobiat. Ja natsi riigiks on see saanudki. Vaikimine on toetus neofašismile- ka EV on sellest osa võtnud !
  1885 Inglismaa, Prantsusmaa ja türklased krimmi kallal Sevastoopoli linna rahva praktiliselt hävitati
  1914 ….. Esimene maailmasõda Teise maailma sõja ajal tapeti Sevastoopolis peaaegu sama palju inimesi , kui hukkus USA -l teise maailma sõja käigus. Ja nüüd mingid Banderalased ( nende endi kaasmaalane kinkis neile Krimmi) Tunnistavad Krimmi endi omaks. Ja ka NATO fašistid enne 2014 a.plaanisid sinna omale sadamaid. Soltenberg Rahumeelne NATO. Jugoslaavia pommitamine grafiidi ja uraaniga rikastatud pommidega, Iraak, Süüria, Liibanon ,Afganistaan- Nende rikkide juhtide tapmine- NÄITA ETV kuidas Hillari Klinton oma õela irvitamisega naudib ,kuidas tapetakse riigi juhti . Kuidas Viktoria Nouland jagab präänikuid Ukrainas ja tema õel jutt jätkub tänini.!!!

 10. Sergei 11 kuud ago
  Reply

  Inimkond on väidetavalt nn. tsiviliseeritud. Ainuüksi Gaasijuhtme Nord Strimi ümber toimuv näitab ilmekalt, et ei taha USA ja tema sabarakud rahus sõpruses elada. Kasahstan- ka seal olevat juba mingeid õppusi korraldatud (USA poolt ???) Aga käib ka seal äärmuslaste loomine-süstimine USA Türgi jne .. Mitte keegi pole Ukrainat korrale kutsunud, Minski leppeid pole Ukraina ÜHTKI punkti järginud. Meil ei näidata räägita Inimeste põletamisest , natsi rongkäikudest, ajakirjanike tapmistest, telekanalite sulgemistest- TÄIELIKULT FAŠISTLIK RIIK- KA STOLTENBERG FAŠIST. Juba soovib Rootsit ja Soomet NATO-sse. Rootsis mõni on priuksunud sel teemal- kuid Soomest pole sellist mõtet kuulnud. TEGELIK UKRAINA OKUPANT ON USA JA TEMA SABARAKUD- KES ON ÕHUTANUD UKRAINA KODANIKKE. Kuulasin minagi NSVL ajal Ilvese taoliste mölakate juttu krabisevat Ameerika häält. Plaksutage käsi- USA riigi juhtide jutt ei erine Hitleri omast – Nemad ülim rahvas ja riik.

 11. harry 11 kuud ago
  Reply

  Saalomoni Tarkuseraamat5

  Õige ja jumalakartmatu kohtu ees
  1 Õige astub aga suure julgusega
  oma rõhujate ja teiste ette,
  kes tema hädast ei hoolinud.
  2 Seda nähes nad värisevad kohutavas hirmus
  ja jahmuvad tema ootamatu päästmise pärast.
  3 Kahetsedes räägivad nad omavahel,
  ohkavad hingeahastuses ja ütlevad:
  4 „See on see,
  keda me kunagi naeruks panime
  ja kes oli meile sõimusõnaks.
  Meie, meeletud,
  pidasime tema elu hulluseks
  ja tema surma häbistavaks.
  5 Kuidas küll teda on arvatud Jumala laste hulka
  ja miks on tema pärand püha rahva keskel?
  6 Jah, meie oleme eksinud tõe teelt!
  Ei ole meile paistnud õiguse valgus
  ega ole meile tõusnud selle päike.
  7 Meie leidsime rahuldust
  patu ja hukatuse radadel,
  rändasime teedeta kõrbetes,
  aga Issanda teed me ei tundnud.
  8 Mis kasu oli meil uhkusest,
  ja mis abi andis meile rikkus ja hooplemine?
  9 See kõik on kadunud nagu vari
  või nagu põgus kuuldus;
  10 või nagu laev,
  mis sõidab läbi lainetava vee:
  ei leidu jälge selle minekust
  ega kiilu rada lainetes;
  11 või nagu läbi õhu lendav lind,
  kelle teekonnast ei leita märki –
  ainult tiivalöögid piitsutavad mahedat tuult
  ja lõikavad seda läbilennul
  tiibadest sündinud hoogsa sahinaga –
  pärast seda aga ei leita sealt liikumise jälge;
  12 või nagu märki lastava noole puhul
  vajub lõhestatud õhk otsekohe kokku,
  nõnda et lennujoont enam ei tunta –
  13 nõnda oleme ka meie:
  vaevalt sündinud, juba surnud,
  mingit vooruse märki ei ole meil näidata,
  küll aga oleme kulunud oma kurjuses.”
  14 Sest jumalakartmatu lootus on
  nagu tuule viidud vaht,
  nagu tormi aetud peen härmatis,
  nagu tuule hajutatud suits,
  nagu mööduv mälestus ühepäevasest peatujast.
  15 Õiged aga elavad igavesti,
  nende tasu on Issandas,
  ja Kõigekõrgem kannab hoolt nende eest.
  16 Sellepärast nad saavad väärt kuningriigi
  ja kauni krooni Issanda käest,
  sest tema kaitseb neid oma parema käega
  ja tema käsivars on neile kilbiks.
  17 Tema võtab sõjavarustuseks oma püha viha
  ja ta relvastab kogu looduse kättemaksuks vaenlastele.
  18 Ta paneb selga õiguse soomusrüü,
  ja pähe äraostmatu kohtu kiivri.
  19 Ta võtab pühaduse võitmatu kilbi,
  20 mõõgaks ihub aga kange viha,
  ja maailm läheb koos temaga
  sõtta meeletute vastu.
  21 Tabavad välgunooled sähvatavad ja lendavad märki
  otsekui pilvede koolutatud vibust.
  22 Vihavalingust paiskub rohkesti rahet,
  merevesi raevutseb nende vastu,
  jõed aga uputavad armutult.
  23 Võimsuse vaim tõuseb nende vastu
  ja pillutab neid otsekui torm.
  Muidu ju ülekohus laastaks kogu maa
  ja kuritöö tõukaks ümber valitsejate aujärjed.

 12. Sergei 11 kuud ago
  Reply

  Järgmine käik: Hiina , Vene Föderatsioon, ja Valgevene oma Belarussidega võtavad Kuuba , Venetsueela ja veel mõned riigikesed oma kaitse- sefluse alla. Terava otsaga süstlad pööratakse sealt USA poole- Küll siis õpivad inimese kombel suhtlema ( mis aga tähendab inimeste kombel ???) – Pole USA peale tornaadode mingit valu pidanud kandma- kõikidest sõdadestainult kasu. mõned hukkunud. Ka 2. maailmasõda- nende abigi maksid meie esivanemad kinni. Ainult nende raha maksab – aga rikkaimate riikide rahad muutuvad põhuks. NÄIT ka Kasahstan- väidetavalt mingi võõras jurakas on metallurgia tehase kunagi erastanud ja tänini lüpsab NSVL aegse seadmetega vaikselt riiki .- aga neid jurakaid teisigi.NN raudse eesriide langetamisega toimus uusokupatsioon ja see roomab teatud suunas -VASTUKÄIK KÄIKU.

 13. Eve 11 kuud ago
  Reply

  Kaja Kallas oli solvunud et teda ei kutsutud arutlusele Brüsselisse. Nagu tema vihavaenu õhutamisest midagi muutuks. ta ei suuda isegi midagi meie inimeste heaks teha. Hea on et Keskerakond on valitsuses ja keskerakondlased hoolitsevad meie inimeste heaolu eest. vahepeal oli juba rahulik aga Bideni tulekuga hakkas jälle sõjaoht arenema.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.