Karilaid: Reformierakonna abiplaan pole piisavalt ambitsioonikas

Õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid

Keskerakonna saadik Jaanus Karilaid märkis teisipäeval riigikogu kõnetoolist, et Keskerakonna võimuliidu partneri Reformierakonna abiplaan energiakriisi leevendamiseks pole piisavalt ambitsioonikas. 

Karilaid märkis esmalt, et kindlasti tuleb ka pikaajaliste lahenduste osas täpsust ja kiirust tõsta, kuid praegu on esmatähtis pöörata tähelepanu lühiajaliste abimeetmete võimalikult tõhusale rakendamisele.

“Meie vaidluse kese on uutes lühiajalistes abimeetmetes. Siin ei saa tasa ja targu ning aeglaselt liikuda,” rõhutas Karilaid, märkides, et ka president on kinnitanud, et valitsus peab valitsema kogu aeg ning abi peab jõudma võimalikult kiiresti kõigi abivajajateni.

Karilaiu sõnul vajab toimetulekukriis suuremat riiklikku abipaketti. “Keskerakond pakub välja, et kompenseerime juriidilistele isikutele võrgutasu täiel määral, kompenseerime kõigile gaasitarbijatele 50 protsenti arvest ning ja hüvitame kodutarbijatele elektriarve 50 protsenti ulatuses,” ütles Karilaid.

Tema sõnul ollakse vaidlemisega liiga palju aega kaotanud. “Mikroabi andes elanike pahameel aina süveneb,” ütles Karilaid, märkides, et Reformierakonna välja pakutud abimeetmed on väheambitsioonikad. “Kriis ei saa lükata inimesi pikaajalisse võlaringi,” lisas Karilaid.

Valitsus peab välja tulema lahendustega kohe, rõhutas Karilaid.

5 kommentaari
 1. Eve 2 kuud ago
  Reply

  Meeldiv on siin näha ellist hoolivat ia õiglast poliitikut nagu seda on Karilaid. Eesti poliitikute peaminetöö ongi meie rahva heaolu kindlustamine. Eks Reformierakonnaga koostööd teha on raske sest reformierakondlaste huvialad on teised ja need pole kunagi olnud rahvale kasulikud. Vaesus neid pole kunagi hirmutanud.

  • Ole hea. ja mine kooli 2 kuud ago

   Lühike kirjutis sinul kuid vigu täis.
   Ei kõla usutaval nii madala haridusega inimese arvamus.

 2. lirts 2 kuud ago
  Reply

  jutt ilus aga kas sest ka asja saab. keskid on ennegi kaunite unistuste ja ilusate silmade eest toetajaid ja troone saanud. laulavad kui ööbikud ,aga tegusid kärbsemusta eest. väegade puhta himgega kui nii head soovid.
  täna oli kuulda teles,et abimeetmed eelkõige keskklassi hüvamguks.

 3. Keska sulimistel ei ole piire. 2 kuud ago
  Reply

  Astusin keskasse ammu Savisaare ajal. Kui nägin, et Ratas, Reps ning Simson õõnestavad
  Savisaare jalgealust. Samas korraga nende kasuks ilmus pisik. Savisaar ei surnud, vaid kaotas jala. Kas see oli juhus?
  Savisaar haiglas ja need kolm inimest külastasid teda mitmeid kordi survestades, et pane amet maha. Need kolm inimest on reeturid. Teg9id koostööd oravatega. Ratta tegu see, et meie riik “suitseb”. Suur tahtmine valitseda kuid mõistust ei ole.
  Savisaar siiani suure surve all.
  Meie filmis oli, et reetureid ootab surm. Ehk läheb ka nendega.

 4. Tõnis Viilol 2 kuud ago
  Reply

  Juba mitu aastat tagasi sai antud avaldus Siret Kotkale, palvega, et kustutaks mind Keskerakonna nimekirjast. Siiani aga olen nimekirjas edasi.
  Kas Siret on aus? Ei.
  Tema ka reetis savisaare. Eriti ränk tegu kuna oli savisaarele väga lähedane inimene. Savisaare plaanidest kandis ette Rattale ja tema pundile.
  Savisaar teda toetas koolis käimisel ja elatusvahenditega. Kandis tema kulud jne.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.