Tallinna abilinnapea Betina Beškina: kui ei oska aidata – siis vähemalt ära sega!

Betina Beškina

Kurb on vaadata, kuidas vabariigi peaminister järjepidevalt nullib mõne lausega nende inimeste töö ja vaeva, kes on pingutanud, et riiki kogu selle toetusmeetme väljatöötamise protsessi ajal aidata. Praegu on riik loonud toetusmeetme, kus toetuse saajateks on üle 60% peredest. Kuid sisuliselt oleks mõistlik teha universaaltoetus, mis oleks sujuvam ja kiirem lahendus.

Valitsus peab otsa vaatama ka faktile, et energiakriisi järel tuleb elukallidus, kuid samas pole nende poolt tehtud (vaatamata Tallinna korduvatele ettepanekutele) ühtegi sammu selleks, et toimetulekutoetuse piirmäär üle vaadata.

Peaminister heidab Tallinnale ette, et „ootasime“ avalduste vastuvõtmisega 17. jaanuarini. Tegelikult – peaks peaministril küll nii palju ülevaadet riigis toimuvast olema, et ta teab, et see on teistest omavalitsustest vaid mõni päev hiljem. Ja see täiendav aeg kulus Tallinnal selleks, et luua tehnilised rakendused, värvata uusi ja koolitada praeguseid töötajaid. Sellepärast, et pealinnas on oodata kuni 60 000 avaldust, mis ületab kõrgelt ükskõik mis teise omavalitsuse abivajajate arvu. Eriti alatu on kritiseerimine sellel taustal, et riik e-taotlemise keskkonna arendamist enda peale ei võtnud, jättes selle omavalitsuste kanda ning ei suutnud ka oma poolt meile uute töötajate koolitamiseks juhtnööre edastada jaanuari alguseni.

Kui vaadata, mida linn on ette võtnud kasvõi koroonapandeemia ajal (esimese haiguspäeva hüvitamine, koroonaennetuspunktide võrgustik jne), siis näitab see selgelt, et Tallinna linna pärast ei ole vaja riigil muretseda – meie saame hakkama. Meie jalad on ammu kõhu alt välja võetud.

Omavalitsus ei ole valitsuse hüpiknukk. Omavalitsus teenib oma inimeste huve, kaitseb abivajajaid, korraldab kohaliku elu küsimusi ning mis peamine, tegutseb iseseisvalt.

Rahvatarkus ütleb, et „kui ei oska aidata – siis vähemalt ära sega“. Selle asemel, et kriisiajal meediamüra tekitada, oleks tark hoopis rahva häält kuulda võtta, austatud proua peaminister.

3 kommentaari
 1. 30-aastane vaktsineeritud ja riskigruppi kuuluv soomlane põeb koroonat juba teist korda kahe kuu jooksul – pidevad karantiinid väsitavad rohkem kui haigus ise 11 kuud ago
  Reply

  30-aastane Helsingi naine Mervi (nimi muudetud) põdes koroonat esimest korda novembrikuus. Nüüd, vaevalt kaks kuud hiljem sai ta uuesti positiivse testitulemuse.

  Esimene positiivne testitulemus oli 17. novembril. Tegemist oli Delta variandiga. Uus positiivne tulemus tuli ametliku testiga teisipäeval, 11. jaanuaril, vahendab MTV.

  Viimane kord varianti ametliku testiga ei tuvastatud, aga Mervi arvab, et see on Omikron.

 2. Jane 11 kuud ago
  Reply

  Siin pole midagi imelikku peaminister on ju reformierakondlane. Ega Reformierakond polegi võimule saanud tubli töö eest. Nad on tippu jõudnud tänu valesüüdistustele mis jõudsid juba Rataseni. Ja näe imet inimesed valivad neid. Keskerakon hoolib inimestest ja ega neil pole kerge olla koostöös reformierakonnaga.

 3. kes keelas osadele maksta kui andmed olemas ju 11 kuud ago
  Reply

  400-eurostele ÜKSIELAVATELE VANADUSPENSIONÄRIDELE OLEKS VÕINUD AMMUGI KOMPENSEERIDA MITTE AINULT HINNATÕUSU JA OSALISELT VAID KOGU ELEKTRIHINNA SEPTEMBRIST ALATES JA EDASPIDI SUVENI VÄLJA. SEST NEID ON ARMUTULT KOTITUD, NAGUNII MAKSAVAD NAD FIKSEERITUD ELEKTRIST PALJU KÕRGEMAT HINDA, KUHU NAD HIRMU PÄRAST PÕGENESID JA JÄÄVADKI. ON NEID KOTITUD PALJUS MUUS JA EESTIS ONGI SAANUD KENAKS TAVAKS NENDE KOTTIMINE, SEST NEIST POLE POLIITILISTELE JÕUDUDELE KAHJU KARTA KUI ELUJÕULISEMATEST, NOOREMATEST VÕI JÕUKAMATEST. PENSIONE TÕSTET POLE TEGELIKULT.
  AGA JÕUKAD VALGEKRAED KEL SUURMAJAD, EMAD PEAKSID KÜLL VAHELDUSE MÕTTES TUNDMA, MIDA TÄHENDAB KUI RAHA POLE. AGA NEIL ON SEDA ALATI- KÜLL PANGAS JA AKTSIATES, KULLAS JA AUTODES
  jne.jne.jne. SEST NEMAD ON OSANUD ENNAST KALLILT MÜÜA. SEEPÄRAST, PUUDUST TEGELT TUNDMATA NAD VIHASTAVAD, KUNA SEE NAGU KISUKS NENDE ENESEMÜÜGIHINDA ALLA. KAJAKENE SELLE VASTU VIST EKSISKI.?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.