Taavi Aas tõi valitsuse lauale kaugkütte hinnatõusu leevendamise

Taavi Aas

Majandus- ja taristuminister, keskerakondlane Taavi Aas tegi täna ettepaneku arutada valitsuskabinetis kaugkütte kompenseerimise võimalusi. Aasa sõnul on eelkõige maagaasi hinnatõus tekitanud olukorra, kus soojaarved on tarbijatele kasvanud kordades.

Aas sõnas, et varasematel energiahindade arutelul oli teemaks ka kaugküte, kuid see ei saanud kohe vajalikku lahendust ning vajab nüüd edasi arutamist. Selleks soovibki Aas esitada esimesel võimalusel valitsusele võimaliku lahenduskäigu.

Minister lisas, et eriti keeruline on piirkondades, kus kaugkütte oluliseks sisendiks on hinnahüppe teinud maagaas. “Kortermajade elanikud nii suurlinnades kui ka väiksemates asulates on kaugküttehindade pärast suuremaski mures kui elektriarve tõttu. Kui elektri tarbimist on vähemalt osaliselt võimalik endal kujundada, siis kütte puhul ei ole enamjaolt sellist võimalustki tehniliselt, rääkimata külma talve tõttu,” möönis Aas. Ta tõi välja piirhindade märkimisväärse kasvu nii Tallinnas kui ka mujal linnades ja valdades, sealhulgas Vändras, kus sooja tootmiseks kasutataksegi vaid gaasi ja toasooja hind kasvanud mitu korda.

Aas ütles, et detailsemalt saab kompesatsioonimehhanismist rääkida siis, kui seda on valitsuspartnerid arutanud, kuid ta pidas tõenäoliseks teatud hinnapiiri kehtestamist. “Valitsus on elektri ja gaasi hinnatõusu kompenseerimisel tulnud inimestele ja ettevõtetele appi mitme meetmega. Kahtlemata pole kaugkütte hinnatõusu probleemi adresseerimine mitte ainult vajalik, vaid ka õiglane,” rõhutas minister. Praegu katab kaugkütte hinnatõusu energiakulude hüvitamise meede, mida saab taotleda kohalikust omavalitsusest. Seda saavad leibkonnad, kelle sissetulek on alla Eesti keskmise. Uus toetus on täiendav ehk jätkuks ka KOV-ide kaudu makstav toetusmeede.

2 kommentaari
  1. Aga? 2 kuud ago
    Reply

    Ka ahjuküte on peaaegu 100% kallimaks läinud võrreldes eelmiste aastatega? Aga KE muretseb ainult “Lasnamäe”pärast. Kõik mida KE teeb on läbi p…e tehtud.

  2. Ikka 2 kuud ago
    Reply

    kustutatakse tuled. Aruka son hoopis selle põhjused kõrvaladda. Börsile tuleb anda jalaga. Omadele tuleb tagada kindla hinnaga elekter ja gaas. Kui midagi üle jääb, selle võib saata ka börsile, kuid kahjusaamisel peavad vahe kinni maksma ärikad ise. MITTE RAHVAS! Nagu seni.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.