Eesti korraldab rahvusvahelise meediavabaduse koalitsiooni konverentsi

Eva-Maria Liimets

Eesti korraldab veebruari esimeses pooles rahvusvahelise meediavabaduse koalitsiooni konverentsi, kus arutletakse nii traditsiooniliste kui ka uute meediavabadusega seotud teemade üle.

Eesti välisministeerium korraldab 9.–10. veebruaril koostöös Inimõiguste Instituudiga Tallinnas kolmanda rahvusvahelise meediavabaduse koalitsiooni konverentsi, teatas ministeeriumi pressiesindaja reedel. Konverentsil arutletakse nii traditsiooniliste kui ka uute meediavabadusega seotud teemade üle, keskendudes desinformatsioonile ja väljendusvabadusele, ajakirjanike kaitsele ning meediavabaduse ja internetivabaduse seostele.

“Meediavabaduse, põhivabaduste ja inimõiguste kaitse nõuab maailmas pidevat tähelepanu ning just sel eesmärgil kogunevad Tallinnas meediavabaduse koalitsiooni liikmed oma aastakonverentsile. Vaba ja sõltumatu meedia on demokraatliku ühiskonna jaoks eluliselt oluline, kuid ajakirjanike töökeskkond kogu maailmas kätkeb endas aina enam ohte,“ sõnas välisminister Eva-Maria Liimets. “Vabas ühiskonnas vajab ajakirjaniku töö uudishimulikku meelt ja vastutustunnet, kuid autoritaarses riigis nõuab sellele lisaks väga suurt julgust ja missioonitunnet. Viimase 20 aasta jooksul on maailmas tapetud üle 1600 ajakirjaniku ja see on karm kriitika üleilmse sõnavabaduse olukorrale.”

Konverentsil võetakse vaatluse alla ka valeinfo levik. “Infokanalite rohkuses tähendab, et valeinfo levib maailmas kulutulena, seades kohati kahtluse alla demokraatlike institutsioonide eduka toimimise. Samuti on meid kõiki mõjutav COVID-19 pandeemia lisanud väärinfo levikule veelgi uusi tahke ning suurendanud valeinfo tehtavat kahju meie ühiskondadele, mis paneb ka ajakirjanikud oma töös tugeva surve alla. Selle kõige tõttu peame leidma võimalusi valeinfole vastu seismiseks nii, et me ei piiraks sellega samal ajal väljendus- ega meediavabadust,“ sõnas ta.

Ühe olulise teemana keskendub Eesti internetivabadusele. “Uute tehnoloogiate arenguga levib aina enam uudiseid just interneti kaudu, seega on vaba ja ligipääsetav internet sõltumatu meedia seisukohalt äärmiselt oluline,“ sõnas välisminister. “Paraku ei ole interneti piiramise näited meie maailmas erandiks ja seetõttu on kahjuks ka üleilmne internetivabaduse olukord halvenenud,“ lisas ta, viidates kriitilistel aegadel internetivabaduse piiramisele näiteks Myanmaris, Valgevenes ja Ugandas.

Rahvusvahelise meediavabaduse koalitsiooni konverents toob kokku ajakirjanikud ja meediatöötajad, eksperdid, akadeemikud, kodanikuühiskonna, rahvusvahelised organisatsioonid ning valitsuste esindajad kogu maailmast. Konverentsile tuleb ka Nobeli rahupreemia laureaat Dmitri Muratov ja selle patroon on president Alar Karis.

Lisaks võtavad üritusest osa meediavabaduse koalitsiooni välisministrid ja konverentsi veerel toimub välisministrite kohtumine.

Meediavabaduse koalitsioon moodustati 2019. aasta juulis ja sinna kuulub 50 riiki.

9 kommentaari
 1. ei keegi 11 kuud ago
  Reply

  „vaba ajakirjanduse“ (ka Eesti) poolt ajudesse pekstav vaba maailma liidri Bideni jutupunkt kohe-kohe algavast Vene rünnakust Ukrainale tüütas lõpuks ära isegi pres Zelensky enda, kes teatas, et
  „tema on Ukraina president, tema on riigis kohapeal ja tunneb olukorda paremini kui ükski teine president“
  https://www.err.ee/1608482582/zelenski-pidev-sojaohust-raakimine-kahjustab-ukrainat

  • politseis on suur puhastuslaine – põhjuseks kuulumine teatud sotsiaalmeedia gruppidesse 11 kuud ago

   Vähemalt paarkümmend Helsingi piirkonna politseinikku on töölt lahti lastud paremäärmuslikku vihakõnet viljelevatesse sotsiaalmeedia gruppidesse kuulumise ning sõnumite edastamise tõttu.

   Prokuröörid panevad praegu kokku süüdistust politseinike kuulumise pärast äärmuslikuks peetavaid vaateid levitavasse WhatsAppi gruppi. Tegemist oli kinnise grupiga, mis kandis nime Remonttiryhmä (tõlkes: remondigrupp).

   Grupis on jagatud migratsiooni vastast infot, samuti salajast politsei-infot nagu registriandmed, kahtlusaluste nimed ja politsei operatiivne info.

 2. Soo 11 kuud ago
  Reply

  Meediavabadus täyelikult olemas. Meie peavoolumeedia on Reformierakonna häälekandja ja aitab neil valetada ja vassida.kas. Kas meil on nüüd kaks lippu või ja mingi nõiamoor nede vahel kes ajab tühja tuult taga.

 3. Nii 11 kuud ago
  Reply

  Küll on ebameeldiv naine kelle tegevus on mõttetu. kõik mis on hea tehakse temata ära. Liimets ei sobi Keskerakonda ja huvitav et Ratas paremat kandidaati sellele kohale ei leidnud ehkki keskerakondlaste seas on palju tublisid inimesi.

 4. Eve 11 kuud ago
  Reply

  Eesti korraldab kogu aeg vale asju. On vaja korraldada elektrihindu vähemalt eelmisele tasemele. On vaja korraldada vähemalt nõupidamisigi et avastada uusi ravimeid. Siiani pole vähiravimit, ega ka koroona pole ravitav. ega ei teagi ühtegi haigust millel on olemas ravim. On vaja meie vaesusest jagu saada jne. Aga peaminister raiskab meie raha igasugusteks nõmedateks koosolekuteks, sõidab ringi mööda maailma kuigi saab ka arvuti teel suhelds, jagab heldelt meie raha teistele riikidele ehkki vajame ise abi. Näiteks Süüriat käis USA pommitamas aga meie saadame sinna raha mis on nagu tilk ookeani põhja ja vaevalt seda lihtrahvas sai. USAle on kõik lubatud ka naftariikide pommitamine, käib pugemine USA ees. Ei tea miks ka Biden on nüüd tigestunud. tegelegu oma asjadega ja kasvatagu poega kes on isegiuurimise all olnud. Ärgu sekkugu teiste riikide siseasjadess sest tal oma riigis jääb pooldajaid üha vähemaks. Aga näe imet ka meil ei saada rahu, ei tea kas tahetakse sõda või.

 5. Sergei 11 kuud ago
  Reply

  1600 tapetud ajakirjanikku-. LP. Minister ja ka Kogu NATO- EL blokk- vaikib maha ajakirjanike tapmisi , meediakanalite sulgemisi Ukrainas . Käib labane uusokupatsioon . Hüsteeria propaganda- vene agressioon -. Kes tegelikult agressor, okupant . Eriliseks muutus see 2014 aastast. Selle asemel , üks kolakas vastu kukalt anda – toetati hoopis ( vaikiti tulistajad maha jne.) Aga selline taktika nüüd ongi võetud – ajupesu jne. Nii ka Gruusiaga -piisanuks ühest telefoni kõnest lipsusöödikule ( Šaakasvili) , Aga ei -tahetigi, et Osseedid läheksid Venemaa kaitse alla, Osseetidest polnud kellelgi lugu- Vaid nüüd on hea näidata, et Venemaa okupant. Ukraina pole ühtki Minski leppe sätet. Donbassi kant kunagine Venemaa- ja kui Ukraina -ukrainlased nii ausad siis tagastagu Uljanovi (Lenini) altkäe maks – Pole sealse rahva kannatusi nõuetekohaselt avalikustatud – Varjatakse Ukrainas lokkavat russofoobiat ,fašismi, natsi rongkäike.
  Väidetavalt 49 % inglismaa naistest polevat aasta jooksul meest saanud- Ilmselt sellest tuleneb sealse ministri ( seesamune ,kes meil tankiga käis põrutamas ja kes lubab Venemaale kohutavaid sanktsioone. Aga vaadake neid õelaid nägusid veel . Kandalisa Rais, Hillari Klinton- näidake Eesti meedia kui õela irvitusega nautis see madu Kadafi- või Husseini tapmist, Viktori Nouland ikka veel õhutab sõda ( ka Ukrainas 2014). Ka teised …. sealsed – näidake mis vahtu nad suust välja ajavad .-kuidas nende näod õelusest õhetavad .Leedu presidendi õel nägu( endine punane). Eesti meedia ei räägi- kes tegelikult okupant. Kuis meil lood on- tean teid kõiki- olete paljastanud endi näod – see on paberil tõendunud.
  Mõistke igal hommikul õiget kohut……… ( so pühas kirjas). heaga vale vandumine ei lõpe-

  • ants karu 11 kuud ago

   Ehh, serõi lasnagorski…
   Kas rohud jälle võtmata, et segast peksad sa?
   Kui elu siin nii raske on, siis mine sa at-tvaa,
   ja paki kokku sumadan – vokzal ja siis Maskvaa.
   Sest elukene seal on ohujenno-zajebiss,
   küll puutin juba appi tuleb – näitab, kus ja mis.
   Ta pole kade, töödki pakub, kui on kitsas käes:
   teed näiteks märja otsa – ja sul pudel ongi käes.

 6. Anektoot 11 kuud ago
  Reply

  Eesti ja meediavabadus.?

 7. Sergei 11 kuud ago
  Reply

  Ants Karu- Topib suud kinni- Hitler ja Jossiv ( Stalin) olid suured õpetajad- aga inimsugu pole õpetust võtnud !
  Ajukääbikud- Vokzal ja siis Maskvaa. Kui kõik tõde päevavalgele tuleb- mis üks kodumaa meelne on oma elus läbi pidanud elama -vajute häbist maa alla. Kodumaa on kus sündinud ja kasvanud ja oma teod temale pühendanud.
  KODUMAA ARMASTUS POLE TRIBÜÜNIL TEESELDUD EMOTSIOONIDEGA HÜMNI LAULMINE- vaid kui lähed rukkisse ( lõikama) ja sul pisarad voolavad.
  Aga loe Antsuke EV ametnike kirjutatud raamatut.: põhiseaduse vastane kodusõda maamehe vastu
  Meediavabadus : VT. küll leiad seal dokumente , kuidas pätikari vaikib maha oma kaaskondsete kuriteod.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.