Välisminister Liimets arutas ÜRO peasekretäri Guterresega Euroopa julgeolekukriisi

Välisministeerium Foto allikas: Välisministeerium

Välisminister Eva-Maria Liimets vestles ÜRO peasekretäri António Guterresega, kellega rääkis Euroopa julgeolekukriisist ning Eesti tööst ÜROs.

Välisminister avaldas ÜRO peasekretärile heameelt, et eile arutas ÜRO Julgeolekunõukogu olukorda Ukrainas, mis Venemaa jätkuva agressiooni tõttu vajab laialdast toetust oma territoriaalsele terviklikkusele ja tähelepanu. „ÜRO on maailma suurim diplomaatiline foorum, mis peab mõistetavalt pöörama pidevat tähelepanu erinevate piirkondade rahu ja stabiilsust mõjutavatele pingetele ning rahvusvahelise õiguse täitmisele. Seetõttu rääkisin ÜRO peasekretäriga vajadusest jätkata riikide vahel jõupingutusi, et leida ka Ukraina ümber tekitatud pingetele rahumeelne lahendus. Samuti peame olema kõigil rahvusvahelistel tasanditel valmis Venemaa sõjalise eskalatsiooni korral sellele otsustavalt reageerima. Lisaks peame oluliseks kutsuda Venemaad üles järgima rahvusvahelist õigust ning ÜRO põhikirja ja OSCE põhimõtteid,“ ütles Liimets.

Liimets ja Guterres rääkisid lisaks Euroopa julgeolekuolukorrale ka senisest ja tulevasest koostööst digivaldkonnas. „Eesti on aktiivselt osalenud mitmesugustel digitaalteemade ja küberjulgeoleku aruteludel ÜROs ning oleme valmis ÜROga neil teemadel koostööd veelgi tihendama,“ tõi välisminister välja. Samuti kordas Liimets ÜRO peasekretärile kutset külastada Eestit.

5 kommentaari
 1. politseis on suur puhastuslaine – põhjuseks kuulumine teatud sotsiaalmeedia gruppidesse 11 kuud ago
  Reply

  Vähemalt paarkümmend Helsingi piirkonna politseinikku on töölt lahti lastud paremäärmuslikku vihakõnet viljelevatesse sotsiaalmeedia gruppidesse kuulumise ning sõnumite edastamise tõttu.

  Lahti on lastud politseinikke pelgalt teatud sotsiaalmeedia gruppidesse kuulumise pärast, nad pole pidanud seal isegi midagi välja ütlema, vahendab Iltalehti.

  Prokuröörid panevad praegu kokku süüdistust politseinike kuulumise pärast äärmuslikuks peetavaid vaateid levitavasse WhatsAppi gruppi. Tegemist oli kinnise grupiga, mis kandis nime Remonttiryhmä (tõlkes: remondigrupp).

  Grupis on jagatud migratsiooni vastast infot, samuti salajast politsei-infot nagu registriandmed, kahtlusaluste nimed ja politsei operatiivne info.

  Remonttiryhmä juhiks peetakse üht Helsingi ülemkonstaablit, kes lasti lahti 2021. aasta maikuus. Politseinik lasti lahti usalduse kaotuse tõttu. Selle lahtilaskmise üksikasjad on aga salastatud.

 2. Soo 11 kuud ago
  Reply

  LÕPETAGE OMETI SELLE ÕELA, ALATU JA SÕJAHIMULISE NAISE NÄITAMINE.PAEALKIRI ON JU KESKNÄDAL JA SII PEAKSID OLEMA TUBLIDE KESKERAKONDLASTE ARVAMUSED.

 3. Eve 11 kuud ago
  Reply

  MINU MEELEST KÜLL EI TOPI SOOME OMA NINA TEISTE RIIKIDE SISEASJADESSE, EI ÕHUTA VIHAVAENU EGA IHKA SÕDA.

 4. Sergei 11 kuud ago
  Reply

  Kummaline. Inglismaa välisminister ka heleda peaga ja õelust õhkab temastki Venemaa vastu (VT. ka nägusid)-. On rahumeelne lahendus küll . Ukrainale veetakse muudkui aga relvi juurde. Inglismaa ajalehe ( küsitluste väitel) 49 % naistest pole aasta jooksul meest saanud- kas selles peitubki nende naiste õeluse võti ???

 5. maakas 11 kuud ago
  Reply

  Põhja Koreas ka julgeoleku kriis- Ei erine Euroopa Liit Põhja Koreast- Mis lombi tagant öeldakse seda kõik EL anetnikud ühest suust järgi- Mürgitamine sanktsioonid, sõda ,ikka kes agressor- OMA KURITEGUSID VARJATAKSE -AGRESSIVNE JA OKUPATSIOONI HIMULINE LIIT.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.