Tallinn toetab noorte sporditegevust tänavu 6,6 miljoni euroga

Foto/allikas: Ilja Matusihis/Pealinn

Tallinn toetab tänavu noorte sporditegevust 6,6 miljoni euroga, mis on ligi pool miljonit enam kui möödunud aastal. Harrastajate ja treenerite pearaha baassumma kasvab seniselt 200-lt eurolt 220-le eurole.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul soovib linn tagada, et sportimisvõimalused oleksid kättesaadavad võimalikult paljudele pealinna noortele „Noorte liikumisharrastuse toetamine ja sportimisvõimaluste kättesaadavuse tagamine on linna eelarves ja tegevuskavas väga olulisel kohal. Noores eas loodud liikumisharjumus on vundament, mis loob eelduse elukestvale sportimisharjumusele ja tagab nii tervelt elatud aastad ka täiskasvanuna,“ rääkis abilinnapea. „Sel aastal toetame noorte sporditegevuse raames ühtekokku 160 spordiorganisatsiooni, 22 290 harrastajat ja 555 treenerit kogusummas 6 633 288 euroga.“

Suurenenud kulutused eeldavad linnalt suuremat panust

“Vaatamata sellele, et viimased kaks aastat on spordivaldkonnas väga keerulised olnud ja mõneks ajaks oli sporditegevus isegi peatatud, julgustame me spordiorganisatsioone jätkuvalt spordialade edendamisega tegelema,” sõnas linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinn toetas omalt poolt spordiorganisatsioone ka sulgemiste ajal ning eraldas toetusi ka neil perioodidel, kui sporditegevust ei olnud, ent pidevalt tõusvad energiahinnad toovad kaasa senisest suuremad kulutused ka spordiklubide ja -organisatsioonide jaoks.

“Loomulikult oleme arutanud ka praegust olukorda ka spordiorganisatsioonidega ning energia arved mõjutavad ka nende olukorda ja seega see täiendav toetus on abiks, aga vaatame, kuidas me saame veel partnereid aidata,” lisas linnapea .

Toetus on spordiklubidele oluline

Audentese spordiklubi juhataja Peeter Tishleri sõnul on linna tugi spordiklubidele väga oluline. „Noorte sporditegevuse toetuse abil saame hoida klubide treeningtasud peredele taskukohastena, mis muudab sportimisvõimalused pealinna lastele ja noortele hulga kättesaadavamaks. Lisaks klubidele on linna tugi vajalik ka koolinoorte treeneritele, mis praegustel muutlikel aegadel aitab luua kindlust ja motivatsiooni treenerikutsega jätkamiseks,“ rääkis Tishler. „Regulaarse liikumisharjumuse kujunemine on kahtlemata üks tarvilikumaid oskuseid, mida kasvaval ja areneval inimesel elus vaja läheb, mistõttu lapsed ja noored lihtsalt peavad saama sporti teha.“

Tänavu linna eraldatava 6,63 miljoni euroga tagatakse harrastajate ja treenerite pearaha baassummas 220 eurot, mis on eelmise aastaga võrreldes suurenenud 10%. Toetusele lisandub kvaliteetse spordiklubi puhul veel täiendavalt 50 eurot harrastaja kohta. Sporditegevuse toetus on ette nähtud spordiklubidele ja -koolidele 7-19-aastaste Tallinna noorte ja puuetega harrastajate ning püsiva töövõimetusega (vähemalt 40%) inimeste sporditegevuse korraldamiseks.

Sporditegevuse toetust makstakse Tallinnas 2003. aastast.

2 kommentaari
  1. Jah 1 kuu ago
    Reply

    TALLINNAS ON HEA VALITSUS . Siin ei raisata aega vihavaenu õhutamise peale vaid hoolitakse meie inimestest.

  2. meenutus 1 kuu ago
    Reply

    Igal aastal saabub Narvast üle tuhande uue pealinlase. Siin on elu ohutu.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.