Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus Tallinnas Luksemburgi välisministri Jean Asselborniga

Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus Tallinnas Luksemburgi välisministri Jean Asselborniga. Foto allikas: Välisministeerium

Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus täna, 9. veebruaril Tallinnas Luksemburgi välisministri Jean Asselborniga. Ministrid arutasid Euroopa julgeolekut ja Venemaa vägede koondamist Ukraina piiridele, samuti laiemalt koostööd Euroopa Liidus ja NATOs. Ministrid käsitlesid eesmärke digi- ja kübervaldkondades ning selliseid teemasid nagu ränne, Euroopa Liidu laienemine ja Euroopa Liidu tuleviku konverents.

Euroopa julgeolekut arutades rõhutas minister Liimets, et oluline on saavutada liitlaste ühtsete ja tugevate sõnumite ning tõhusate heidutavate meetmete kaudu olukord, kus Venemaa järgib rahvusvahelise õiguse põhimõtteid. „Praeguses julgeolekuolukorras on meie põhitähelepanu sellel, et saavutada Venemaa-poolne pingete leevendamine. Ukraina ümber koondatud väed, sealhulgas Valgevenes, mõjutavad kogu meie piirkonna julgeolekut. Seetõttu on liitlaste jaoks ainumõeldav tõhustada NATO heidutushoiakut. Samal ajal on oluline Ukrainat jätkuvalt kõigiti aidata ning toetada neid poliitiliselt ja majanduslikult, aga ka riigikaitse vallas,“ selgitas välisminister Liimets.

Rände teemal rõhutas välisminister Liimets eriti vajadust Euroopa Liidu välispiire tugevdada ning seista vastu rände kasutamisele poliitilise tööriistana. „Eesti peab kõige olulisemaks ebaseadusliku rände ennetamist ja selle algpõhjustega tegelemist ning rändesurve all kannatavate riikide abistamist,“ toonitas välisminister Liimets. „Tugeva Euroopa Liidu välispiiri ja hästitoimiva Schengeni ala tähtsuse on toonud teravalt esile kriisiolukorrad, nagu Valgevene hübriidrünnak ja koroonapandeemia.“

Eesti ja Luksemburgi vahel sõlmiti diplomaatilised suhted ligi sajand tagasi, veebruaris 1923. Praegu ilmestab kahepoolset koostööd Eesti andmesidesaatkonna paiknemine Luksemburgis. Ühisosa suurendab Eesti ja Luksemburgi väga hea koostöö NATOs ja Euroopa Liidus. Oleme paljudes valdkondades samameelsed riigid, näiteks peame tähtsaks Euroopa Liidu siseturu arendamist ning nii Eesti kui ka Luksemburg väärtustavad isikute vaba liikumist ja Schengeni ala tõhusat toimimist.

10 kommentaari
 1. Soo 10 kuud ago
  Reply

  See sõjaõhutaja muudkui kohtub ainult et kasu sellest pole meie riigile. Mis julgeolekust ta räägib. Temast küll see julgeolek ei sõltu, vaevalt et keegi tema juttu üldse tähele paneb. Oleks vaja kohtuda nende riikidega kust saab odavat elektrit, nendega kust saame kasulikke kaupu,jne. Oleks vaja kokku leppida et ravimeid leiutataks haiguste jaoks jne. See naine ajab tühja tuult taga ja raiskab meie mksumksja raha.Oleme liidus, meilon võõrväed sees ja paistab et Brüsseli tegelaste ees peab pugema. Ka seal peaks vaenu õhutamise asemel tegelema asjadega mis on kasulikud elanikele See on selgelt näha et Biden tahab sõda muidu ta ei sekkuks teiste riikide siseasjadesse. Meie mitmed poliitikud on vist ka rahust tüdinenud.

  • Almar Glustsenko 10 kuud ago

   Oot-oot. miks Eesti poliitikul, kes tõesti tahab Eesti huve kellegi suhtes või kellegi vastu esindada, peaks olema tahtmine kusagilt teisest impeeriumist, nagu need viimasel ajal meie ohutuse vastu meid ümbritsevad ja meid endasse meelitavad, midagi “odavalt” enda riiki kaubelda? Näiteks selmet esineda nõudmisega, et Narva vee-energiast pool peab olema (Venemaa poolelt) Eesti jaoks tasuta kättesaadav., hakata hoopis kauplema Venemaalt senisest hulga odavamalt gaasi ja elektrit.
   ………………………………………………………………………………….
   On ju ilmselge, et kui mitte-impeerium kaupleb impeeriumilt midagi odavalt, siis ta üldise kaubavahetuse seisukohast saab ALATI selle hoopis kallimalt, kui keskmine selle piirkonna turuhind. Lihtsalt see ongi elementaarne impeeriumi tunnus, millega ta väike-iike juurde vallutab.
   …………………………………………………………………………………..
   Kehtib nii Varssavi koostööpakti (NL) kui praeguse (USA-EL) NATO poolt Eestigi suhtes. Eriti, kui arvastada, et nii NL-is kui nüüd El-is pole Eestile jäetud oma rahagi, mis on (oma raha) alati impeeriumi osana iseseisvama majanduse tunnus.
   …………………………………………………………………………………
   Ja samuti Venemaa seisukohast.
   …………………………………………………………………………………
   Miks Venemaa peaks tahtma, et Eesti ostab temalt (odavamat?) naftat, gaasi, elektrit? Kui Eesti ei saa enam Venemaale selle eest NL rublades maksta? Maksab Venemaa jaoks kahjulikus rahas, eurodes. Sest kui Venemaa peaks jõudma selleni, et see päädib alati enda käest küsimisega, et mida mõistlikku nende vääringutega teha, siis jõuab ka järelduseni, et ükskõik, mida endale head sa tahakisd võõra (riigi poolt kontrollitava) rahaga ette võtta, siis see päädib alati sellega, et sa oled selle raha eest sunnitud sellest või mõnest muust sulle kahjulikust riigist midagi sisse ostma, millest sul on pigem kahju kui kasu.
   ………………………………………………………………………………….
   Miks? Sest võõrad masinad ja seadmed, vedurid, autod jms teenivad väikeriigi heaks alati seda huvi, et sa oled globaal-majanduse poolt sunnitud nende lisandväärtust üha rohkem oma riigist välja kinkima ja teistelt samasuguste väikeriikide ohvritelt midagi sulle üsna mõttetut sisse ostma. Miks mõttetut? Sest ainult nii saab ka läänestatavas ühiskonnamudelis endana ellu jääda, kui sa keskendud oma valla ja kihelkonna loodusressurssidest võimalikul suurel määral (ajaloolisele) eluviisile, aga mitte võõraste poolt pealesurutule, mille eesmärk on sind tegevusetuks sundida ja seeläbi su enda jaoks mõttetuks elajaks.

  • Tahan osta karvadeta kaks kutsikat. 10 kuud ago

   Isasele panen nimeks Piider ja emasele Mahvalda.

 2. Nii 10 kuud ago
  Reply

  Teen arvuti lahti et uudiseid lugeda ja jälle see õel naine seisab seal ning mul läks uni ära ja pidin jooma rahustavat teed. see naine ei sobu Keskerakonda. Ta võiks omale teise ajalehe muretseda ja siis saab vältida tema fotodest.

 3. ei keegi 10 kuud ago
  Reply

  NAGU RIKKIS GRAMMOFON, kohtumiselt-kohtumisele pannakse üht ja sama trafaretti! Vaimne piiratus äkki? Kuigi temataoliste ebajumala retoorika näib juba olevat muutumas. „Donbass võib olla autonoomne“, on Blinken ettevaatlikult väljendanud (iseenesest on see ju Minski kokkulepete vaimuga täielikus kooskõlas) ning Riigidepartemangu häälekõvendaja Ned Price`gi räägib midagi valesti mõistmisest seoses oma varasemate juttudega venelaste kohe-kohe algavast invasioonist. Putini Hiina visiidi mõju? Xi Jinping kinnitas ju oma toetust Moskva esitatud ettepanekutele julgeolekugarantiidest ning sõlmis gaasilepingu arveldusega eurodes, pealegi maardlast, mis on USA sanktsioonide all. See proua võiks omati taibata, et kui USA tahab Hiinaga Vaikse ookeani regioonis Lõuna-Hiina merel võidelda, siis poleks tal mõistlik omada vaenlast ka tagalas. Või ta lõpetab nagu Hitleri Saksamaa.

 4. Almar Glustsenko 10 kuud ago
  Reply

  Kas me saame eeldada, et igal maal on looduslikult välja kujunenud see hõim või rahvus, mis on selle koha loodusisevõimekkusele kõige kahjutumaks osutunud?
  ………………………………………………………………………………………….
  Sellest seisukohast lähtudes on olemas need hõimud ja suurematena need rahvused, kes on iga Maa paiga peremeesrahvused.
  ………………………………………………………………………………………….
  Kui aga me vaatame näiteks Luksemburgi , Lihtenshteini ja Monakot, siis kas me paregu osakme öelda, kes seal elavatest hõimudest on nendel maadel peremeesrahvus?
  …………………………………………………………………………………………
  Sellest tulenevalt, kas me peame leppima sellega, et niisuguseid hõime polegi neis paikades elanud? Seda ei saa me vist väita? Seega need maad on täielikumalt, kui enamik Euroopa rahvustekkelisi riike, sattunud anastusliku võimu alla. Kelle alla?
  ………………………………………………………………………………………….
  Ilmselgelt, sinna elama meelitatud ja selleks üksikute rikastatute (teiste maade) pärismaalaste elu-olu neis riikides jälgides, saabikkagi teha järelduse, et pandeemlike ADL-sionistide mõju alla (ohtuleht & 681096, komment 9.06.2015, kl, 22.25). Või mis muu järelduse saaks selle põhjal teha?
  …………………………………………………………………………………………
  Kes, kui Päts kehtestas, Vabadussõdalaste Rahvaliikumise hävitamiseks ja oma Vaikivaks Ajastuks (Prantsuse) Auleegioni Ordeni vabamüürlaste loozhi (et.wikipedia.org).poliitülemvõimu Eestis, tekitas vabadussüdalaste juhis, Artur Sirgus arusaama, et peale Patareist põgenemise on tal kõige turvalisem koht Luksemburg, kus oma SENI tuvastamata asukohaga raamatut ja end peita?
  ……………………………………………………………………………………….
  Tänapaevaga ühiskjooni otsides. Kes tekitas Meelis Kaldalule arusaama, et ta peab Eestist Euroopasse põgenema ja seal terve 2020 suve redutama? Kas see ei olnud inimene, kes väga palju ja täiesti teadlikult vabamüürlastega suhtleb? Ja selle enda poolt sisendatud pette-arusaama tulemina on Meelis taas politsei jutu järgi tagaotsimises, sest keegi on loonud temas vist mulje, et ta justkui peaks kellegi eest põgenema. Või vähemalt etendab laiale avalikkusele, justkui Meelis põgeneks, et leida taas põhjus teda poliitvangustada.
  ……………………………………………………………………………………..
  Igatahes on ajaloolaste seas teada asjaolu, et Vabadussõdalaste Liikumise jut Artur Sirk oli 1937 Luksemburgis võõrastemajas ja Päts saatis 2 poliitilise politsei värvatut teda sinna hävitama.
  …………………………………………………………………………………….
  Niipalju siis Eesti ja Luksemburgi ajalooliselt kõige rahvuskestmise poolest olulisematest seostest.

 5. Eve 10 kuud ago
  Reply

  Kõik need sõja-ja vihavaenu õhutavad kohtumised võiks ära jätta sest see on tühi. Aitab USA sekkumisest ja soovist sõda alustada. Oleks vaja hoopis pöörata tähelepanu ravimite tootmisele maailmas sest inimesi sureb palju ravimata haigustesse. brüsselis peaks ka sellega tegelema siis oleks neil ka midagi positiivaset ette näidata. Tuleks teostada toiduainete kontrolli ja teiste riikide vastavate inimestega kokkuleppeid leida aga mitte seista nägu vihavaenust kõver ja raisata aega mingiteks utoopilisteks kokkulepeteks mis süvendavad sõjaohtu. Toiduained on säilitusaineid täis ja see Vrüsseli tegelasi ei morjenda.. Lapsed peavad sööma e-ainetega toite sest isegi magustoitudele ei anna värvi marjad vaid värvi ja maitse tugevdajad. Ega siin ei jõua kõike üles lugeda mida oleks vaja teha inimeste heaks. Aga kõigest halvast püütakse inimeste mõtted kõrvale juhtida vihavaenu ja sõja õhutamisega.

 6. Jah 10 kuud ago
  Reply

  Jätke mõttetud kohtumised ja hakake rahumeelselt hoolitsema inimeste heaolu eest.Pole vaja sekkuda teiste riikide siseasjadesse ja vihavaenu asemel arendada kasulikke suhteid.

 7. Enn 10 kuud ago
  Reply

  Et üheski riigis pole tänu EL-us olemise ajal elu pole paremaks läinud on selge ja kõik oleneb valitsusest. Aga Brüsselis olevatel poliitikutel on käed jalad tööd täis aga meie välisministri-taolised poliitikud aitavad kaasa vaid sõnadega. Ega pole kerge saata Venemaale sõbralikesse riikidesse riigilõhestajaid kes pärast osutuvad kurjategijateks. Nende leidmine võtab ka aega. Sanktsioonide väljamõtlemine Venemaale vaajab mõtlemist. Aga õnneks Venemaal ei muutu midagi halvemaks selle tõttu. Kuigi Venemaa ei kavatse Kiievit rünnata peab ju kuidagi provotseerima aga Biden on selles suhtes hea abimees. USA ees pugemine on ka aega nõudev tegevus. Eks Brüsselist juhitakse muidugi arvestades Bideni käske ka sõjamoona saatmist Ukrainasse selle asemel et rahumeelselt konflikti lahendada. Tegevust kui palju ja meie piniseme ka kaasa ja püüame ka relvi muretseda et ukrainlased saaksid tappa seal elavaid venelasi. Sellist Eestit küll ei tahtnud. Pole vabadust, pole oma rahagi ja sõjahüsteeriast pakatavaid poliitikuid täis.

 8. Sergei 10 kuud ago
  Reply

  Ärge sellele õelusele tähelepanu pöörake- väidetavalt 49 % inglismaa naistest pole aasta jooksul meest saanud . ka sealne välisminister ebakompetentsuse tipp ajaloos, geograafias, ei oska ta paberilt lugeda jne.- kuis meil lood on selle värgiga- kas meil on sellist küsitlust teostatud- võibolla selle õeluse võti ongi selles asjas.
  Anglo- sakside okupatsioon järjekordsel sajandil- abistamise ja demokraatia levitamise lipu all.
  Ja nii vähemalt viimased viis sajandit järjest (paaril korral sajandi jooksul) . Ukrainas ainult 2. maailma sõja ajal tapeti nende poolt 8 000 000 Ukraina kodanikku. Tartu külje all 12 000 ühishauas- seda vaikitakse . küll aga leierdatakse igal aastal küüditamist- Ka selle tegevusel olid omas põhjused -SH. anglo -sakside tegevusel..

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.