Välisminister Eva-Maria Liimetsa kommentaar seoses tsiviilisikute tapmisega Ukrainas Butšas

„Täna nägime jälle kord südant lõhestavaid kaadreid Venemaa sõjast Ukrainas. Ukraina linna Butšat vabastama saabunud Ukraina kaitseväelased leidsid linnatänavailt ja linna ümbrusest Venemaa vägede poolt tapetud Ukraina tsiviilisikuid ja kohalikke elanikke, kes ei olnud sõjategevusega kuidagi seotud.

Eesti mõistab rängalt hukka süütute tsiviilisikute tapmise. Kõik riigid peaksid austama rahvusvahelist humanitaarõigust ja mitte suunama rünnakuid tsiviilisikute vastu. Eestile on oluline, et agressiooni hind Venemaa jaoks oleks nii kõrge, et see sunniks sõda lõpetama ning just seepärast töötame väsimatult edasi ka Euroopa Liidu sanktsioonide tugevdamise nimel.

Jätkates laiaulatuslikku sõda Ukraina vastu rikub Venemaa kõige rängemal võimalikul viisil nii rahvusvahelist õigust kui ka endale vabatahtlikult võetud rahvusvahelisi kohustusi. Eesti kutsub Venemaad üles täitma ÜRO Peaassamblee resolutsiooni 2. märtsist 2022 ja Rahvusvahelise kohtu otsust 16. märtsist 2022 ning lõpetama kohe sõja Ukraina riigi ja rahva vastu ning viima oma väed Ukrainast välja.

Eesti jälgib Ukrainas toimuvat järjepidevalt ja aitab kaasa dokumenteerimisel ning kogutud tõendusmaterjali uurimisele. Neid uurimistoiminguid tuleb kiirendada, et süüdlased võetaks toime pandud kuritegude eest vastutusele.“

20 kommentaari
 1. Ele 3 nädalat ago
  Reply

  Peamiselt on see tapatalgu korraldatud väljaspoolt tulnud ässitamise tulemus. Venemaa kannatas kaua oma rahva mõnitamist ja ahistamist peale verist võimuvahetust Maidanil kiievis. Enne seda oli Ukrainas rahulik. See oli korraldatud snaiprite poolt keda valmistati ette Leedus ja Gruusias. Aga olukord läks võimatuks kui sekkusid Biden ja mõned Euroopa riigid. Ju on Bidenil oma huvid Uiraina suhtes ja peamine eesmärk oli Venemaa nõrgestamine. Ega ilmaaegu ei ümbrise Venemaad NATO. Eks Krimmi oleks pandud USA relvastus ja ehk ka bioloogilised relvad Ukrainasse. See oli selge ähvardus Venemaale ja taheti ju Valgevenet ka Venemaa vaen,aseks teha aga õnneks see läbi ei läinud. Lihtsalt sunniti Venemaas sõda alustama ja ilma väljaspoolt sekkumata oleks rahu juba ammu olnud.

  • kord ele kord ene, ikka oma troll 3 nädalat ago

   Ütle veel, et ukraina fašistid seda tegid! Bl-d, s mjagkim kontšikom.

  • Anna sellistele... 2 nädalat ago

   …mõistust!Aga vist on liiga palju küsitud.

  • Kalluta aga 2 nädalat ago

   See Ele peab ikka päris amoraalne värdjas olema, et siin sedasi Butša mõrtsukaid puhtaks pesta üritab.

 2. Soo 3 nädalat ago
  Reply

  Millal hakkab välisminister täitma oma kohustusi meie riigi vastu. Kaua ta räägib asju millest midagi ei muutu. Milleni võib viia see vihavaenu õhutamine. Igatahes meie riigile see kasuks ei tule. Muidugi uut maailmasõda ei tule ehkki Bidenit usaldada ei saa. Ta on vana ja mitu kprda on olnud pea operatsioon nig poja käitumine tekitab talle muret. Enne sõda oleks pidanud Venemaaga sõbralikud suhted looma ja aitama kaasa selleks et Ukraina ja Venemaa saaksid rahulikult koos eksisteerida aga mitte ässotama ega sinna relvi saatma.

 3. Nojah 3 nädalat ago
  Reply

  Venemaa aitab tsiviilisikutel lahkuda aga Ukraina valitsus ei luba. Banderalased maskeerivad end vahest tsiviikisikuteks. minule rääkis üks ukrainlanna kes põgenes Venemaale. ma poliitilisi saateid ei kuula. Ma ei saa aru mida taotlevad meie poliitikud oma vihavaenu õhutamisega teades väga hästi et see ei muuda midagi paremaks halvemaks võib muuta küll.

 4. oh issand.... 3 nädalat ago
  Reply

  ..mäerdune jama kodukootud putinoididelt. Ele esimene, ja teised kaks ka tuntud. Nördimusavaldused, olgu kui kanged tahes, ukraina rahvast ei aita, aitaks reaalsed teod. NATO oleks ainus jõud, mis lõpetaks verejanuliste ja varga-vägistaja mentaliteediga venelaste hirmuteod. Ega Putin üksi ei saaks midagi kui teda see julm rahvas ei toetaks,ei hoinud Putin ka seda relva peos, mis tsiviile Butšas tappis. F-35 sellele marutõbiste karjale peale lasta, kes Ida-Ukrainasse tapma lähevad ja Putin võib oma urgu Uuralites jäädagi igavesti muumiana.

 5. uskmatu-toomas 3 nädalat ago
  Reply

  Iga tapmine peab saama hukkamõistetud ja ei saa oleneda sellest kes tapab,kus tapab ja tapetute usutunnistusest !
  Kui need kriteeriumid täidetakse kaob ka topeltmoraal ja kahepalgelisus !

 6. uskmatu-toomas 3 nädalat ago
  Reply

  Kui vaadata pilte ERR uudisteportaalis siis tunduvad need olevat kehvapoolne fotomontaaz ? Teiseks kui omal ajal ei suutnud OCDE vaatlejad kindlaks teha kes Donetskis tegelikult tulistasid kuidas nüüd on kohe selge kõik ?
  Kunagi nõuti ka minult Solsenitseni hukkamõistmist ajalehe artikli põhjal !

  • ei keegi 2 nädalat ago

   Kui kellestki teha heidik (see on mõnikord pikk protsess, nõuab väheteadlike masside aktiivset töötlust avaliku arvamuse kujundamiseks), siis ongi KOHE SELGE KÕIK. Solženitsön on hea näide, ja ka Dreyfus on hea näide. Mitu korda ta demokraatliku Prantsuse III Vabariigi kohtutes süüdi mõisteti? Kõik sellepärast, et ta oli juut. Kui tõendeid ei jätkunud, need tekitati (võltsiti). Praegusaja juut on venelane.

 7. Mõistame 3 nädalat ago
  Reply

  hukka ja tunneme kaasa. Rohkemaks pole me suutelised. Võibolla ei tahagi.

 8. Sergei. 3 nädalat ago
  Reply

  Ennegi nähtud, et venelaste poolt nn. tapetud laibad tõmbavad laibakotis suitsu.
  Ja üks naisuke mängib mitut kannatanut !!! AGA allatulistatud kopteris 2 UKR ellujäänud sõdalast puht venelased., Või UKR äärmuslasel , kel kõrged Avakovi aurahad tapmiste eest Donetskis, maja täis Bandera , Hitleri pilte ,raamatuid jms. sel isa ja ema passi järgi venelased !!!
  Kes lõhestas sealse rahva , kes annab aina relvi juurde. Igale paugule aknast järgneb vastu pauk.
  Loosung oli-: me ei okupeeri, aga relvadest ja natsismist vabaks.
  Mis Iisrael teeb, kui vaja saadab raketi ,mis tahes riigi pihta ja keegi ei köhi !!!
  USA on lombi taga, aga millegi pärast käib siia poole korda loomas Vietnamist, Jugoslaavia + 33 korda

 9. Sergeile 3 nädalat ago
  Reply

  Mine ja õigusta oma veriseid kotipoisse Venemaal….siin nende mentaliteeti teame vägagi hästi. Minu isa (rahu tema põrmule) rääkis kuidas esimese asjana hakkasid venelaste silmad särama ja käed kihelema kui Eestisse 1939-1940 sisse marssisid, meie äride letid olid siis veel ilusat ja kvaliteetset kaupa täis, pärast kui see ahne tirtsuparv üle käis jäi maha süljelärakad, essuhunnikud ja lõhutud sisutus. Kõik mida ei jaksanud ära viia, vedeles hunnikus purukspekstult roojaga segamini. Ohvitseride babad toppisid öösärke selga eesti eliidi kappidest, kes oli minema oma kodust aetud ja ekponeerisid siis end tänavatel. Teine asi, mis “vabastajatele” meeldis, oli oma loomalike ihade rahuldamine kõige peal, mis liikus ja naiseriideid kandis. Olgu laps, naine või küürus eideke. 2007 nägime, et mitte midagi pole nende mentaliteedis muutunud ja see jutt “Teised kaa, ei huvita!” Venemaa näitab taaskord tervele maailmale, et polegi 19 sajandist välja jõudnud ja barbaarsus on neil ema piimaga sisse imetud, pannes ennast ja oma rahva džunglirahvastega ühele pulgale. Teie läksite Ukrainasse tapma, mitte Ukraina ei tee seda Venemaal.

 10. Sergei. 3 nädalat ago
  Reply

  Tänan- Teile oli näidatud, et UKR poolel on loomastunud venelased (konkreetsetel näidetel)- milles siin õigustamine. Aga kes käis Maidanil julgust juurde andmas Ansip oli ??? ja Viktoria Nouland präänikutega oli ? – see kes nüüd USA senati ees tundis hirmu, et nende bio- keemia laborid võivad venelaste kätte langeda ! Ma ei kommenteeri (edasta) paljude ametnike ja massiürituste (psühhooside) loosungeid- Ise kõik korraldasite selle jama. Natsism on paljudel veres. Enda silma all karati poes vene keelt purssivale ostjale kallale- sellele lätlasele jääb Eesti poes käik eluks ajaks meelde ! ( ilmselt minu vastus kustutatakse )

 11. taga targemaks 3 nädalat ago
  Reply

  Rahvas on nagu kotis selle infoga, mis talle antakse. Muidugi, rahvas on alati kotis ja sinna ka jääb,kas oma runalusest või nende tõttu kes teda rumalaks peavad. Seega pole ka mitmekülgse info puudusel võimalik
  ennast arendada või targemaid järeldusi teha. Vene kanaleid ei oleks pidanud mitte sulgema!! Miks peab piirduma ühekülgse infoga? Tähendab ei väärtustatagi rahva võimet /ehk mõnelgi on arutlemisvõime/ ise mõelda
  ja aru saada = peetakse tõpraks. /siinkohal ei taha mitte tõbrast looma nime all alavääristada,sest nad on inimestest paremad/ Ometi maksab rahvas oma nahaga nn.”eliidi” lollused ja ahnuse,tühisuse ja alatuse.

 12. Sergei. 3 nädalat ago
  Reply

  Vaevalt keegi kommentaare loeb, aga panin tähele- Inimestel (nn. laipadel ) valged sidemed ümber randmete.
  See on üks tunnusmärk- mis tõendab, et tegemist on vene või vene meelse kodanikuga.
  Väidetavalt Kiievis venemeelsuse kahtlustusega kodanikud hävitatakse. Kui vene väed lahkusid 30.03. ja film alles 03. 04. Millega on tegu. Asi vajab uurimist

 13. Ele 2 nädalat ago
  Reply

  Tsuviilisikuid taoavad peamiselt Ukraina sõjaväelased ja on seda teinud Ukrainas elavate venelaste suhtes juba aastaid. Vene sõjaväelsed püüavad inimesi säästa aga bandeeralased riietuvad ahulikeks elanikeks. Vene sõjaväelased avavad koridore et rahvas saaks põgeneda aga Ukraina valitsus ei luba seda teha et las parem hukkuvad.Sõda ju algas sellepärast et Biden ja mõned ELäu riigid ässitasid ja saatsid sinna sõjamoona et alustada tapatalguid seal elavate venelaste vastu Venemaa sai teada et Bideni poolt sinns sokutatud biorelvad on Venemaa vastu juba valmis pandud. Venemaa kaitseb oma riiki ja oma rahvast. Ukraina on lihtsakt Bideni võimalus Venemaad nõrgestada. Ei ole USA võimumehed kunagi inimestest hoolinus seda tõrstavad nende poolt pommitatud mitmed riigid.

 14. Soo 2 nädalat ago
  Reply

  Keda huvitavad selle naise kommentaarid kes pole meie riigi heaks midagi teinud. Tema kommentaarid on valed ja vihavaenu õhutavad. Aga ta on vist sõjast nii haaratud et ei märka meie riigi heaks midagi teha. Jube et selline on Keskerakonnas.

 15. Nii 2 nädalat ago
  Reply

  Ukrainas on tegutsenud juba aastaid jõugud mis meenutavad fasiste, bandeeralased ja teised ekstremistid. Väga halb on olnud seal venelaste elu. Aga Venemaal suhtutakse kõigisse rahvustesse hästi, seal elab ka palju ukrainlasi.Ukrainas ahistati venelasi juba aastaid aga rahvas pole ju milleski süüdi. Eestis õnneks venelasi ei tapeta nagu tehakse seda pidevalt Ukrainas aga vihavaenu ähutamine venelaste vastu puudutab ka neid, samuti see et ei saa vaadata venekeelseid saateid, ei saa raha vahetada et süita sugilaste juurde jne. Ega rahvas pole milleski süüdi. Aga poliitikud ei tohigi oma arvamust öelda sest peab pugema Bideni ja Brüsseli tegelaste ees muidu võib kaotada oma töökoha.

 16. Jane 2 nädalat ago
  Reply

  Sellest on küll kahju et ei näe venekeelseid saateid sest meil pole nii toredaid ja vaimukaid huumorisaateid nagu seal, samuti on seal head muusikasaated ja paljud teised. Ah et propaganda–aga sellega me oleme ju harjunud, mei peavoolumeedia on seda tis sest on Reformierakonna hääletoru. Liimetsa koht oleks ka Reformierakonnas sest seal ei tehta mitte midagi head meie riigile.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.