Tiit Terik: Euroopa saab kultuurivaldkonnas Ukraina abistamiseks veel palju teha

Tiit Terik. Foto: Kultuuriministeerium.

Täna, 4 aprillil toimub Luksemburgis Euroopa Liidu kultuuri-, audiovisuaalvaldkonna ja spordiministrite nõukogu.

„Saame veel palju Ukraina abistamiseks teha. Ukraina kultuuripärandi säilitamiseks on kindlasti vaja koordinatsiooni ja rahastust EL tasandil. Praktiliselt saame toetada Ukraina kultuuripärandi eksperte, Ukraina kultuuripärandi renoveerimist ning aidata takistada Ukraina kultuuriväärtuste eksporti riigist. Kui sõda on läbi, ootab ees suur taastamise töö. Teiseks on oluline Euroopa inforuumi kaitsmine Vene sõjapropaganda eest. Teeme koos Balti riikidega ettepaneku laiendada sanktsioneeritavate ja Putini valesid edastavate kanalite nimekirja veelgi,“ ütles kultuuriminister Tiit Terik.

Kultuuri- ja audiovisuaalvaldkonna kohtumisel kutsuvad Balti riigid üles astuma konkreetseid samme Ukraina toetamiseks nii kultuuripärandi valdkonnas kui seoses täiendavate Vene kanalite sulgemisega. Veel võetakse vastu järeldused kultuurivahetuse tugevdamisest loovisikute vahel ja kultuuri- ja loomemajanduse ökosüsteemi Euroopa strateegia kohta.

Spordivaldkonna kohtumisel debateeritakse Euroopa Liidu väärtuste üle spordis ja selle korralduses, arutatakse tüdrukute ja naiste osaluse üle spordikorralduses ning võetakse vastu järeldused seoses spordi ja kehalise aktiivsuse panusega ühiskonna kestlikkuse arengusse. Samuti räägitakse Ukraina sõja mõjust spordile.

6 kommentaari
 1. Kiievis lubati müügile alkohol – ja tulemus on käes 3 nädalat ago
  Reply

  Sotsiaalmeediasse on pandud video selle kohta, kuidas Ukraina pealinnas Kiievis lubati müügile alkohol – ja tulemus on kohe käes.

  Inimesed on end pildituks joonud. Videos suudab tänavalt kiirabiauto peale korjatud purupurjus mees korrutada ainult ühe: Slava Ukraini.

  Kiirabiautos olev Ukraina sõjaväelane pöördub Kiievi linnapea poole ja räägib, et see on ehe näide selle kohta, mis juhtub, kui alkohol müügile lubada – midagi head sellele ei järgne. Nüüd peavad nii kiirabi kui sõjaväelased tegelema purjus inimestega, nagu neil muud teha poleks.

  • Meil on täielik õigus neid ebainimesi tappa, kõikjal maailmas 3 nädalat ago

   Ukraina linna Dnipro linnapea kirjutab sotsiaalmeedias, et pärast Kiievi ümbruses toimunut on täielik õigus tappa ebainimesi üle maailma. Ta peab silmas venelasi.

   Linnapea Borys Filatov kirjutab Facebookis järgmist:

   „Ma näen, kuidas vihkamine valdab meid kõiki pärast seda, mida ebainimesed Kiievi piirkonnas tegid.
   Kuid piinatuid, maha lastuid, elusalt põletatuid tagasi ei saa.On aeg külmaks raevuks.
   Nüüd on meil täielik moraalne õigus, rahulikult ja täiesti selge mõistusega tappa neid ebainimesi kõikjal maailmas, piiramatu aja jooksul ja võimalikult suurtes kogustes.
   Metoodiliselt ja ilma üleliigse kangelaslikkuseta.
   Säästame jõudu.
   Meil läheb seda ikka veel vaja.”

  • Soome ja Rootsi on teretulnud 3 nädalat ago

   NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles, et Soome ja Rootsi on organisatsiooni teretulnud, kui nad selleks soovi avaldavad.

   Stoltenberg ütles intervjuus CNN-ile, et NATO-l on hea kontakt Soome poliitilise juhtkonna ja presidendiga, nii nagu ka Rootsi juhtkonnaga.

   Kui Soome ja Rootsi otsustavad NATO-ga liituda, siis on nad kõigi 30 liikmesriigi jaoks teretulnud ning liikmeks saamine peaks toimuma soovi korral kiiresti, ütles Stoltenberg

 2. uskmatu-toomas 2 nädalat ago
  Reply

  Tubli Tiit.Lollide eestlaste päästmiseks tulebki kõik teabevahendid kinni panna sh. ka internet sest meie oleme ju see rahvus kes on aldis igasugusele ajupesule !

 3. Ele 2 nädalat ago
  Reply

  Miks ei tehtud siis midagi Ukraina abistamiseks kui toimus verine võimuvahetus. Kui seda poleks olnud siis oleks siiani rahu. Eks seda taheti teha ka Valgevenes aga ei õnnestunud ja seal on rahulok elu ilma sõjate. Kõik need vihavaenu õhutamised tekitavadki vaenu. Venemaale taheti ju ka saata lõhestaja jamõeldi välja isegi mürgitamise stsenaarim. Aga mida head on teinud EL-u tegekased riikidelle jääb mulle arusaamatuks.Kõllap ka see Bideni ja mõnede EL-u riikide vihavaenu õhutamine kandis ka Venemaa nõrgestamise eesmärki ja Ukraina sattus ohvriks. Peamiselt korraldatajse seal tapatalguid Ukrainas elavate venelaste vastu ja on neid ahistatus juba aastaid aga nüüd läjs asi päris hulluks tänu tegevusele ja ässitamisele väljaspoolt eriti Bideni pärast kellel olid Ukrainaga oma huvid mängus. Ukrainas tegutsevad bandeeralaste jõugud kes ise tapavad ja vahest riietuvad tsiviilisikuteks et siis vene sõjaväelased eu tapaks sest venelased püüavad rahvast säästa ja avavad koridore et nad saaksid põgeneda. Ei oleks sõda kui väljaspoolt poleks ässitatud või oleks ammu lõppenud kui Zelenski oleks rahu sälminud nendel tingimustel mida Venemaa ette paneb aga tema pole otsustaja, otsustajad on Biden ja Suurbritannia. Aga süütud inimesed kannatavad.

  • Kalluta aga 2 nädalat ago

   Näed siis…ka siin kellegi Ele näol puutini rõlgete kuritegude õigustajast s*tapea välja ilmunud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.