Välisminister Liimets kohtus Euroopa Komisjoni asepresidendi Timmermansiga

Foto allikas: Välisministeerium

Täna kohtus välisminister Eva-Maria Liimets Brüsselis Euroopa Komisjoni juhtiva asepresidendi Frans Timmermansiga. Kohtumine keskendus energeetikale ning kuidas Euroopas vähendada sõltuvust Venemaa energiakandjatest.

„Venemaa algatatud sõda Ukrainas on teinud selgeks, et Euroopal on viimane aeg teha otsustavad sammud, et saavutada energiasõltumatus Venemaast. Olles sõltuvad vene gaasist või teistest energiakandjatest, maksab Euroopa kinni Venemaa sõjategevust Ukraina vastu. Seetõttu on Euroopa Liidu ja liikmesriikide fookus uuesti energiajulgeolekul ning rohepööre on parim viis selle tagamiseks,“ selgitas Liimets.

Tänasel kohtumisel asepresident Timmermansiga keskenduti erinevatele võimalikele lahendustele ning kuidas maandada nendega kaasnevaid muresid ja riske. Minister Liimets tutvustas milliseid lahendusi Eesti näeb iseenda ning kogu piirkonna jaoks, et saavutada energiasõltumatus Venemaast.

„Oli heameel näha, et meie mõtted ning lähtekohad on sarnased. Eesti peab leidma kiirelt võimalused katta enda energiavajadused, kuid pikas perspektiivis tuleb jõuliselt arendada taastuvenergia võimsusi. Asepresident Timmermans on pikaajalise diplomaatilise kogemusega ning tunneb Eestit väga hästi, seega oli meil väga hea ja avatud vestlus, mille käigus rääkisime ka sõjast Ukrainas, EL sanktsioonidest ja Euroopa julgeolekust.“

Minister Liimetsa Brüsseli visiit jätkub täna korralise NATO välisministrite kohtumisega.

8 kommentaari
 1. ei keegi 8 kuud ago
  Reply

  Täieliku blokistumise algus. Ei mingit mastaapset üleilmastumist enam. Kõik jõukeskused eraldi omas purgis üksteist jõllitamas. Meeldiv, jah? Aga selline perspektiiv olnuks ju lihtsalt välditav. Ukraina blokivälise staatusega. Konkureerivad suurriigid ei saa vastase pesaehitust oma külje alla lubada. USA läks ju Kuubal Nõukogude rakette avastades lausa marru. Ei tunnustatud seal mingit saareriigi vaba valikut sõbrustada kellega tahes. Kolmas maailmasõda polnud kaugel. Õnnestus ära hoida, viimasel hetkel. Nõnda pidi ka Ukraina Venemaa vastaseks taraaniks ehitamise ohtlikus olema poliitikutele vägagi selgelt tajutav. Ei midagi, jätkati vanas vaimus. Ja ega praegugi konflikti reguleerida püüta. Ukrainat, kes kannab raskeid kaotusi (taristute, kaitsetööstuse- ja rajatiste häving, territoriaalsed äralõiked, ilmajäämine väljapääsust Aasovi merele ja võimalik et ka Mustale merele, sõjalised kaotused, …) õhutatakse aina edasi sõdima. Meie relvad, teie mehed. Situatsioon on täpselt selline nagu otsekohene suuroligarh Kolomoyskyi intervjuus aasta-poolteist tagasi ütles – teie (ameeriklaste) soov on, et me sõdiksime venelastega kuni VIIMSE UKRAINLASENI. Just seda täna näemegi. Ameeriklastel polegi mingit vajadust sinna ise kohale ilmuda (väga ratsionaalne seisukoht Bidenil,), nende eest töötavad kohalikud.

  • uskmatu-toomas 8 kuud ago

   Kui oleks läänes tõsiselt tahetud siis poleks seda sõda täna ja kunagist Krimmi okupeerimist üldse olnud.
   Kuid ühele rahuinglile on see jama väga vajalik ja hästi kasulik !

 2. Nojah 8 kuud ago
  Reply

  See naine muudkui kohtub aga kasu sellest pole. Mitte midagi ei muututu nende kohtumiste tõttu, lihtsalt ajaraiskamine mis meie riigile kasu ei too. Jube et selline inimene on Keskerakonnas. 99 protsenti olen kindel et meil sõda ei tule aga selles ühes protsendis on Liimets üks süüdlane vihavaenuõhutajana.

 3. Ohoo 8 kuud ago
  Reply

  Sõidab mööda maad ringi maksumaksja raha eest aga mingit kasu sellest pole. Aga ehk tahab omale meest leida. Kui leiab ehk siis rahuneb maha ja hakkab tegelema asjadega mis toovad meie riigile kasu sest vaid selles peaks seisnema tema töö mitte sõjaõhutamises.

 4. Enn 8 kuud ago
  Reply

  Nii kui ma seda naist näen siin läheb mu tuju terveks päevaks nulli. Tõepoolest see naine ei sobi Keskerakonda ja tema kirjutised sobiksid rohkem mõnesse peavoolumeedia ajalehte

 5. Jälle 8 kuud ago
  Reply

  sai EevaMariia ühe pildi oma kogusse juurde. Millest lobiseti ja kas ka mingi tegevuskava koostati, see ei huvita enam kedagi.

 6. Jane 8 kuud ago
  Reply

  Mu tuttav eestlane kes elab Peterburis rääkis et tema ukrainlasest töökaaslase juurde tuli Ukrainast põgenenud sugulane ja ütles et Ukraina on täis USA sõjamoona ja ukraina ekstremistid, ta nimetas neid banderalasteks olid hävitanud terve linna kus nad elasid.

 7. Sergei. 8 kuud ago
  Reply

  Ei väsi ütlemast- RUMALATELT VÕETI VENEMAA ÄRA. Kõigepealt toodi taara usku rahvale mõõga läbi võõrad kirikud.
  Nüüd võetakse täielikult kaitsmise nime all : majandus suhted, sõltuvus käpa alla. Tava kodanikku ei kaitse keegi EIK-s õigustatakse kriminaal kurjategijaid, kuid tõelise (õige) teo ja riigi põhiseaduse eest seisjad jäävad kaitseta !!!
  Ei Keegi -le Enne Kuubale rakettidega suundumist – See oli vastu käik Türki paigutatud USA rakettidele !!!
  Arvestades USA ainuüksi lähimineviku sõdasid -peaks kogu maailm selle kurjuse ja valede impeeriumi hävitama !
  Oma kõnedes on nii Borell, Stoltenberg, jne ,jne, paljastanud omi ambitsioone.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.