Riigikogu toetas Mihhail Korbilt saadikukaitse võtmist

Mihhail Korb

Riigikogu toetas teisipäeval Keskerakonna fraktsiooni liikmelt Mihhail Korbilt saadikupuutumatuse äravõtmiseks, et saaks jätkata kriminaalmenetlust niinimetatud Porto Franco süüasjas, milles ta on saanud kahtlustuse. Korbilt saadikukaitse äravõtmise poolt oli 82 riigikogulast ja üks jäi erapooletuks.

Riigiprokuratuur saatis 18. märtsil õiguskantslerile taotluse, et Korbilt võetaks saadikupuutumatus ja et tema suhtes jätkuks kriminaalmenetlus seoses Porto Franco kriminaalasjaga, kus teda kahtlustatakse korruptsioonikuritegudes.

“Märki sellest, et tegemist oleks poliitiliselt kallutatud menetlusega, meie ei leidnud. See ei tähenda, et Korb on kindlasti süüdi,” ütles õiguskantsler Ülle Madise.

Korb ütles teisipäevasel riigikogu istungil, et kahtlemata on Eesti õigusriik ja selle tunnuseks protseduurid ja reeglid. “Igal ühel on võimalik ennast ja oma seisukohti kaitsta. Ja seda on võimalik teha kohtusaalis,” tõdes ta.

“Olen kindel, et ka avalikkus tahab teada, mis juhtus kaks aastat tagasi ja kas prokuratuuri süüdistused peavad paika. Kahtlustuse  esitamisest on möödas 15 kuud ja selle aja jooksul oleks jõudnu väga palju ära teha,” ütles Korb.

“Olen huvitatud, et mulle esitatud süüdistused jõuaksid kiiresti tõe välja selgitamiseni. Pöördun kogu saali poole, et toetada minult saadikupuutumatuse äravõtmist. Toetan seda ka ise,” kinnitas Korb.

2 kommentaari
  1. Ajalehe keeras per*e! 4 tundi ago
    Reply

    Nüüd oleks paras vangi ka veel saata!

  2. Jane 29 sekundit ago
    Reply

    Kas jölle reformierakondlaste vakesüüdistus. Korb on tubli keskerakondlane alati olnud. Mina võtaks ära saadikukairse Liimetsalt kes sõidab ringi müüda maailma maksumaksja raha eest ja ei tee mitte midagi head meie riigile.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.