Liimets Balti ja Poola välisministrite kohtumisel: meie julgeoleku kindlustamiseks on vaja tugevdada NATO idatiiba

Foto: Läti välisministeerium

Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus täna, 29. aprillil Riias Läti, Leedu ja Poola välisministriga, et arutada NATO välisministrite kohtumist Berliinis, eesmärke Madridi tippkohtumiseks ja Venemaa sõda Ukrainas.

Liimets rõhutas, et kuna julgeolekuolukord on muutunud kogu maailmas, on oluline, et Venemaa sõja mõju ja sellest tingitud ohud peegelduksid NATO uues strateegilises kontseptsioonis. „Arutasime täna Balti ja Poola kolleegidega, kuidas liikuda võimalikult kiiresti edasi NATO idatiiva tugevdamisega, sest vajame oma julgeoleku kindlustamiseks suuremat NATO kohaolu maal, merel ja taevas ning unustada ei tohi ka küberruumi,“ ütles välisminister.

Liimets tõi välja, et uue reaalsusega kohanedes on Eesti otsustanud tõsta oma kaitsekulutused järgmisel neljal aasta keskmiselt 2,5 protsendile SKP-st. „Energiasõltumatuse saavutamiseks loobub Eesti veel sel aastal Venemaa gaasi impordist ja lisaeelarvega kiirendame investeeringuid taastuvenergia lahendustesse. Eesti seisab ka selle eest, et Venemaa nafta- ja gaasiimporti tuleb piirata laiemalt ELi järgmise sanktsioonipaketiga, sest ostjatena saame otseselt mõjutada Venemaa sõja finantseerimist ja nende väljapressivaid samme liikmesriikide vastu, mida oleme viimasel ajal näinud,“ ütles Liimets.

Rääkides eesootavast Madridi tippkohtumisest, ütles välisminister, et Eesti jaoks on veel oluline üle kinnitada avatud ukse poliitika, ELi ja NATO koostöö süvendamine ning uute tehnoloogiate arendamine.

Välisministrid kinnitasid tänasel kohtumisel ka jätkuvat tugevat toetust Ukrainale, et aidata riigil sõda võita. „Ukraina vajab kiirelt abi oma kaitsevõimekuse tugevdamisel, eelkõige moodsamat relvastust, et taastada oma suveräänsus ja territoriaalne terviklikkus,“ ütles ta.

5 kommentaari
 1. Aja Lugu 8 kuud ago
  Reply

  Newtoni kolmas seadus ütleb, et kaks keha mõjutavad teineteist jõududega, mis on absoluutväärtuselt võrdsed ja vastassuunalised. See seadus kehtib ka riigikaitses.Kui Eesti rivistab Venemaa piiri äärde diviisi, siis rivistatakse teisele poole ka diviis. Kui Eesti rivistab piiri äärde armee,siis loomulikult ilmub armee ka teisele poole piiri või halvemal juhul tuumaraketid. Kui diviiside vahel läheb madinaks, on paljudel eestlastel veel ellujäämislootus. Kui aga armeede võitluses käib rinne edasi tagasi, pole eestlastel ega Eesti riigil enam kohta ajalooareenil.Marioopolis on rinne ainult ühes suunas üle läinud…

 2. Jah 7 kuud ago
  Reply

  Taevas tule appi. Ikka sõidab ja sõlmib kokkuleppeid aga maailmas ei muutu sellest midagi kui just meile häda kaela ei too. Tahaks teada mida ta on teinud meie rahva heaks. Jube naine.

 3. Soo 7 kuud ago
  Reply

  See naune on vallutanud Kesknädala ja kui ma teda siin nõen on mul terve päev vilets tuju-PALUN KIRJUTAGE SIIN HOOPIS MIDA TEHAKSE MEIE RIIGI HEAKS.Jätke ometi viavaenu õhutamine mis võib tuua hoopis õnnetuse kaela.

 4. Jane 7 kuud ago
  Reply

  Poola on vaenulik ja agressiivne riik ja nüü on meie riik ka selliseks läinud tänu sellistele tegelastele nagu Liimets. Tema on üks peasüüdlastest et meil on kallis elekter, et kõik muutub kallimaks Mõned arvavad et ka meieni võib sõda ulatuda siis on see vaid Liimetsa ja temataoliste süü. Maailmas ei muutu midagi tema jutu põhjal ja ta viidab vaid aega tehes ka halba meie riigile.

 5. Sergei. 7 kuud ago
  Reply

  Klähvimine ikka edasi. Meie jumal Ameerika. Eeskuju: paar pauku tuumapommiga, siis okupeerid selle riigi ja jätad sinna oma sõjaväe baasid. Ja selles riigis ei tehta juttu -õigemini ei teatagi, kes need tuumapaugud neile pani !!!
  Ja nüüd on ka EV okupeeritud- siin käib ainult ühepolaarne jutt.
  Kõik Eesti rahva minevik on must- aga kes tegelikult kurnas ( kogu planeeti sellest ei kõssugi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.