On aeg tõsta laste- ja peretoetusi!

Foto allikas: Sotsiaalministeerium

Oma lastele pärandame meie riigi, et nemadki tulevikus lähtuks samast üldinimlikust väärtusest – osutaks abi seda vajajatele. Peame aitama Eesti lastel ja peredel šokeeriva hinnatõusuga toime tulla!

Käesoleva aasta nelja esimese kuu inflatsioon on ületanud 10 protsendi piiri, aprillis lähenes näitaja 19 protsendile ja analüütikute prognoosid lähitulevikuks midagi rõõmustavat ei paku. Kui lisame siia energiahindade kallinemise ja majanduse ümberstruktureerimise, siis tõstatub inimeste toimetuleku küsimus järjest teravamalt. Riigikogus menetluses olev lisaeelarve lahendab ainult hädavajaliku, meie inimesed väärivad aga enamat.

Seepärast annab Eesti Keskerakond sisse seaduseelnõu, mis pöörab tähelepanu meie endi peredele. Me soovime:

 •  anda igakuist toetust 100 eurot iga lapse eest;
 •  anda lisaks 700 eurot igakuist toetust neile, kes kasvatavad kolme kuni kuut last;
 •  anda lisaks 900 eurot igakuist toetust neile, kes kasvatavad seitset ja enamat last.

Vastavale seaduseelnõule hakkab Eesti Keskerakond allkirju koguma.

Samuti soovime indekseerida lasterikka pere toetuse, et hoida toetuse suurus muutuva elatustasemega kooskõlas. See tähendab, et elatustaseme tõustes suureneb ka lasterikka pere toetus. Elatustaseme langedes toetus ei vähene. Veel leiame, et lasterikka pere toetuse vähendamise süsteem tuleb teha sujuvamaks – lapse täisealiseks saades temaga seotud kulutused ei lõppe.

Keskerakond tegutseb põhimõttel, et riik on olemas rahva pärast. Riik peab teenima rahvast ja kui riigil on võimalik, siis tuleb rahva toeks välja astuda. Mõtelgem kõikidele abivajajatele! Ka omadele!

3 kommentaari
 1. populistlik 2 päeva ago
  Reply

  ja pensione tõstetakse 20.- /loe kakskümmend/ euri. Seejuures üksinda elavad pensionärid ensioniga 400+ peavad veel Issanda imest majade renoveerimistega kaasa minema, mida NEIL enam vaja pole, ja mda jõukamad -neist on KÕIK jõukamad – iganes soovivad .Eesti on ühinenud küll Euroopa elektrisõsteemga, kuid 30 aasta jooksul pole ühinenud EUROOPA SOTSIAALHARTAGA TÄIELIKULT, MIS VÕIMALDAB PENSIONE, MILLEGA SUUDETAKSE MAKSTA NII ENERGIAKULUDE EUROOPALIKKE jm.HINDU KUI MAJADE RENOVEERIMISI. JA TAGADA VANADUSES EUROOPALIKUD INIMÕIGUSED – NORMAALNE ELATUSTASE.
  Ja kõik leiavad selle enesestmõistetava olevat.
  Miks ei mõtle siis KÕIKIDELE abivajajatele ja OMADELE.
  Lapsed on samasugune kuluartikkel/koolid,lasteaiad, meditsiin, huviringid ,toetused, kõiksugu organisats. huvide valvel ,kui pensionärid, enne kui neist hakkab kasu olema- Kui hakkab.
  Kõige vaesemaid pensionäre välja jättes on see küll väga POPULISTLIK avaldus. aga lapsevanemad on tugevam pool noored ja elujõulised -neile TULEB MEELDIDA.

 2. Jura Koffimassin 1 päev ago
  Reply

  Sitaratas tahab rahva arvelt paljuneda.

  • Kaja 1 sekund ago

   ei luba.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.