Ratas: sõja võitmiseks vajab Ukraina veel aktiivsemat toetust

Ukraina parlamendi aseesimees Oleksandr Kornijenko kohtus Riigikogu esimehe Jüri Ratasega. Foto: Erik Peinar

Riigikogu esimees Jüri Ratas ütles täna kohtumisel Ukraina parlamendi esimese aseesimehe Oleksandr Kornijenko ja teda saatva delegatsiooniga, et Ukraina võit sõjas Venemaaga on esmatähtis ja Eesti soovib sellele aktiivselt kaasa aidata.

Ratase sõnul ei võitle Ukraina üksnes enda vabaduse ja iseseisvuse, vaid terve Euroopa ja vaba maailma eest. „Te olete andnud meile kõigile usu, et headus võidab kurjuse, valgus võidab pimeduse ja Ukraina võidab selle sõja. Eesti riik ja rahvas on selgelt ja üheselt Ukrainat kõigis küsimustes toetamas. Soovime teha veelgi rohkem, et pakkuda teile sõjalist, majanduslikku ja diplomaatilist toetust,“ ütles ta Ukraina delegatsiooniga kohtudes.

Ratase sõnul on Ukraina delegatsiooni Tallinnas toimuvate kohtumiste üks eesmärk kaardistada nii Eesti võimalused kui ka Ukraina vajadused riigi taasülesehitamisel. „Mul on väga hea meel, et Eesti on alustanud koostööd Žõtomõri piirkonnaga. Loodan, et kohtumised viivad konkreetsete kokkulepeteni, kuidas saame ka regiooni ülesehitamisel kõige paremini aidata,“ lausus ta.

Samuti kinnitas Ratas Eesti toetust Ukraina ühinemisele Euroopa Liiduga. „Pöördun juba lähiajal Euroopa Liidu riikide rahvusparlamentide esimeeste poole palvega aidata kaasa, et liikmesriigid otsustaksid kiirelt, selgelt ja konkreetselt anda Ukrainale Euroopa Liidu kandidaatriigi staatus,“ ütles ta.

Ukraina 22-liikmelisse delegatsiooni kuulub koos Kornijenkoga viis saadikut Ukraina ülemraadast. Samuti osalevad visiidil kohalike omavalitsuste esindajad ja ettevõtjad Žõtomõri oblastist.

4 kommentaari
 1. ei keegi 3 päeva ago
  Reply

  Kui sõda venib veel enam kui kolm-neli kuud, peab valitsus rakendama “valutekitavaid võtteid”, ütles intervjuus The Economist`ile Ukraina rahandusminister. Sealhulgas tõstma makse ja vähendama kuluartikleid, nagu palgad väljamaksed sotsiaalvajadusteks. Võimalik on mõnede aktivate natsionaliseerimine. Majandusliku aktiivsuse langedes on eelarve stabiilseteks sissetulekuallikates ju peamiselt piiritagune abi ja krediidid.

  Kusjuures Ukraina ei sõdi juba mõna aega mitte enda vabaduse vaid USA huvide nimel. Need mõistlikud ettepanekud, mis veel Türgis peetud läbirääkimiste ajal laual olid, nagu Ukraina blokiväline staatus, on “heasoovijate” nõu(an)del tänaseks tagasi võetud. Euroopa poliitikute (Macron) ettepanekud saadetakse aga juba kuu peale. Ilmselgelt üle Atlandi hegemooni kiiluvees purjetav Eesti andis juba esimese kuuga Ukrainale sõjalist abi 220 miljoni (0,8% !!! SKPst) eest. Herr Ratas “soovib teha veelgi rohkem”. Kõik anglosakside võidu nimel!

 2. Sergei. 2 päeva ago
  Reply

  Ukraina okupatsioon toimub täiega. Riigipöörde rahastamine. Relvi aina juurde. NATO-sse kiskumine- uusfašistliku impeeriumi ehitamine. NATO -blokk. Natsi Saksamaa uusehitust peale 1. maailmasõda rahastati ka USA rahadega. . Praktiliselt kõik EL riigid ( NATO riigid ) olid natsi Saksamaaga mestis- NSVL-i vastu. Kui endal hakkas soe siis ……
  Kõik kordub.

 3. ei keegi 15 tundi ago
  Reply

  esialgu langes Mariupolis võidu asemel hoopiski tuhatkond Ukraina sõjameest vangi (mida nad ise evakuatsiooniks nimetavad !!!), kuigi vastane pole mingitest erikokkulepetest selle alistumisega seoses teada andnud; hoopis vastupidi – käivad jutud neile eritribunali moodustamisest (tegemist on ju kurikuulsa pataljoniga Azov, mille võimaliku natsliku olemuse paljastamiseks olid esitatud materjalid isegi USA kongressile)

 4. Oli 1 sekund ago
  Reply

  vist eile, kui keegi rääkis, et isegi Ukraina pederastid nõudsid relvi, mitte Euroopa väärtustele vastavaid kondoome ja pedelippe.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.