Ratas palub ELi kolleegidel toetada Ukrainale kandidaatriigi staatuse andmist

Euroopa Liidu lipp

Riigikogu esimees Jüri Ratas saatis täna Euroopa Liidu riikide parlamentide esimeestele kirja, kus kutsus toetama Ukrainale Euroopa Liidu kandidaatriigi staatuse andmist.

Ratase sõnul on Ukraina alates 24. veebruarist võidelnud isetult eesliinil Euroopa Liidu väärtuste eest ning näidanud Venemaa agressiooni vastu võitlemisel ülimat otsustavust ja julgust. Samal ajal on riik esitanud tema sõnul taotluse astuda ELi, Euroopa Komisjon on taotluse menetlemisega kiiresti edasi liikumas ning on lubanud esitada taotluse kohta arvamuse juunis. „Loodan, et komisjoni positiivne arvamus annab tugeva aluse Euroopa Liidu riikide poliitilisele toetusele, tunnustamaks Ukrainat Euroopa Liidu kandidaatriigina Euroopa Liidu lepingu artikkel 49 mõttes,“ märkis ta.

Ratase kinnitusel on ELi toetus Ukrainale ülioluline, innustades riiki jätkama vajalike reformidega ning andes Ukraina rahvale vastupidamiseks lootust. Ta tõi kirjas esile, et ELiga ühinemist toetab üle 90 protsendi Ukraina elanikest.

Ratase sõnul on Ukraina väljendanud valmisolekut täita kõik ELi liikmesuse tingimused ning kandidaatriigi staatuse andmine on selle sihi saavutamisel esimene oluline samm. „Eesti toetab Ukrainale Euroopa Liidu kandidaatriigi staatuse andmist. Loodan, et me suudame selle otsuse Euroopa Liidus üheskoos langetada juba lähemas tulevikus. Me peame tegema kõik, mis meie võimuses, et Ukraina püüdlusi toetada,“ kirjutas ta.

Ratas tõi esile, et Ukraina toetamisel ei saa eirata ka oma kodanikke, kelle arvamusega tuleb samuti arvestada. Seejuures juhtis ta tähelepanu, et kogu Euroopas on avaldatud Ukrainale ja riigi Euroopa-püüdlustele tugevat ja tingimusteta ühiskondlikku toetust. Praegune pingeline julgeolekuolukord nõuab tema sõnul kiireid ja vastutustundlikke otsuseid. „Loodan, et teie parlament toetab ettepanekut anda Ukrainale Euroopa Liidu kandidaatriigi staatus,“ kirjutas Riigikogu esimees pöördumises ELi riikide parlamentide esimeeste poole.

4 kommentaari
 1. Nii 5 kuud ago
  Reply

  Ratast ei tinne enam ära. Mis sa teed kui võim on pähe hakanud. Ajab viimasel ajal vaid lollusi suust välja. Varem ikka hoolitses meie rahva hea käekäigu ees. Keskerakonnale on vaja uut esimeest kes ei teeks rumalaid ettepanekuid vaid hoolitseks oma riigi heaolu eest. Nüüd sobib ta rohkem reformierakondlaste hulka ja võtku see tühajatuuletallaja Liimetsa ka kaasa.

 2. Soo 5 kuud ago
  Reply

  Ratas teeb end lolliks. USA peab kõik heastama sest tema ässitusel algas sõda ja Suurbritannia kes ei las sõjal lõppeda. EL-ole tuleks hoopis soovutada et hakkaks õnedel riikidel nagu meie hakkama saada et vaesusest üle saaDA Ada aga selle asemel mõtleva välja sanktsioone mis midagi ei muuda sõjategevuses aga valusalt puudutavad meid ennast sest kõuk läheb kallimks.Ammu oöeks sõa lõppenud kui väljaspoolt ei õhtataks ega poleks alanudki. UUkraina on vaene riik tänu rumalale valitsusele ja nüüd veel sõda ka milles pole vaid Putin süüdi vaid väljaspoolt ässitajad ja peamine on Biden kes tahab Ukraina kaudu Venemaad nõrgestada. Ratas võiks ka ässitamise lõpetada ja tuletaa meelde et on Eestimaa parima erakonna Keskerakonna liige. Niigi on sinna tekkinud võõrkehad nagu näitekd Liimets kes ei hooli üldse meie riigist vaid sõidab ringi meie raha eest ja lobiseb millest maailmas midagi ei muutu aga meile teeb kahju küll.

 3. Uskmatu-Toomas 5 kuud ago
  Reply

  Tuleb toetada,et saaks jätkata “reformidega”-kaheksa aastat ca 200 miljardit $ ja seda kõik ennem sõjalist
  konflikti ? Kui jätaks sealsete oligarhide nuumamise ja ütleks välja tõe ! Ei saa olla,et on natuke riiki ja natuke”nagu” ei ole ka.
  Tule Ratas maapeale !

 4. Sergei. 5 kuud ago
  Reply

  Ukrainat toetavad müüdavad ja okupatsioonihimulised poliitikud. Meie meediagi ühetölbaline .
  Ukraina okupatsioon algas kohe peale NSVL- i lagunemist ( mille juhid nad ise olid ) USA saab suurepäraselt uusokupatsiooniga hakkama ja on teinud naabritest vihavaenlased. Inimõiguste Üld Deklaratsiooni preambula :
  Kõik inimesed sünnivad vabadena ja võrdsetena ja nende suhtumist üksteisesse peab kandma vendluse vaim.
  Sellest pole järgi kõssugi. Endiste fašismi vastu võitlejate monumendid hävitatakse rahva ajud pestakse ja kõik hakkab otsast peale . Uued vereimejad ja inimeste ahju toppijad ( ka ajude ahju toppimine) võtab võimust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.