Keskerakonna fraktsioon tegi valitsusele ettepaneku tulla välja uue toetusmeetmete paketiga

Taavi Aas

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis erakorralisel istungil üle otsuse eelnõu Vabariigi Valitsusele tulla välja uue toetusmeetmete paketiga kõrgete energiahindade hüvitamiseks eesootavaks kütteperioodiks alates 2022. aasta septembrist kuni 2023. aasta maini nii kodutarbijatele kui juriidilistele isikutele.

Taavi Aasa sõnul tingis eelnõu koostamise asjaolu, et riik peab praeguses kõrge inflatsiooni tingimustes inimestele appi tulema. “Kuna ühest erakonnast koosnev valitsus on hõivatud koalitsiooniläbirääkimistega ja ilmselgelt ei ole neil aega pöörata tähelepanu Eesti inimeste toetamisele, tuleb Keskerakond appi,” lausub Taavi Aas. “Oleme välja töötanud kaks tõhusat meedet. Esiteks – kaotada lõpptarbijatele mainitud perioodiks elektrienergia ja maagaasi võrgutasud. Teiseks – määrata kaugkütte-, elektri-, ja gaasihinnale lagi 2021. aasta esimese poolaasta taseme järgi ning hüvitada mainitud perioodil kõigile elektri lõpptarbijatele 80% kaugkütte-, elektri-, ja gaasihinnale määratud hinnalage ületavast osast.”

Keskerakonna juhatuse liige Taavi Aas paneb Reformierakonnale südamele, et eesootava kütteperioodi puudutavate lahenduste väljatöötamisega tuleb tegeleda juba praegu. “Juba tänane, 20-protsendiline inflatsioon on meie ühiskonnale ja majandusele tõsine väljakutse ning selge on see, et olukord muutub veelgi keerulisemaks. Inimeste reaalsissetulek ning ostujõud vähenevad, samas kui energiakandjate ja toiduainete hinnatõus suureneb. Paari kuu pärast on meil käes totaalne kriis,” hoiatab Taavi Aas.

“Soojusenergia ja elekter ei saa olla luksuskaup. Inimesed ei peaks valima toidukorvi ja kommunaalkulude maksmise vahel. Riigil on võimalik aidata inimesi ja ettevõtteid ning seda tuleb teha. Antud meetmete rakendamisel saavad katteallikateks olla näiteks riigieelarve ja CO2 heitkogustega kauplemisest riigile laekunud rahalised vahendid. Seega peab valitsus võtma inflatsioonitõrje kava ja toetusmeetmete paketi väljatöötamise oma prioriteediks ning vältima olukorda, kus meetmete väljatöötamisega hakatakse tegelema alles siis, kui inimestel röögatud küttearved ning kriis juba käes,” lisab Taavi Aas lõpetuseks.

5 kommentaari
 1. Macron ja Draghi surusid Zelenskile peale Venemaale alistumist 2 nädalat ago
  Reply

  Euroopa suurte riikide liidrid Olaf Scholz, Emmanuel Macron ja Mario Draghi ei käinud Kiievis Ukrainale toetust avaldamas, nagu edastasid ametlikud kanalid, vaid Ukrainale suriti peale rahu sõlmimist Venemaaga, nagu kirjutab Saksa väljaanne Die Welt.

  Artiklis „Reaalpoliitikute troikal polnud ainult head soovid Zelenskile” kirjutab Christoph B. Schiltz, et kulisside taga sunniti Ukraina presidendile Volodõmõr Zelenskile peale järeleandmiste tegemist Venemaale. Euroopa riikide soov on saavutada rahu nii kiiresti kui võimalik ja mis iganes tingimustel.

  Vastutasuks pakuti Ukrainale võimalust saada Euroopa Liidu liikmekandidaadiks – see on lubadus, mis ei maksa kellelegi mitte midagi.

  • Uskmatu-Toomas 2 nädalat ago

   Mis sellel sooja õhu võngutamisel on pistmist abipaketiga ?

 2. Jura Koffimassin 2 nädalat ago
  Reply

  Kesikud (demagoogid ja riigiraha vargad), minge tööle. Võibolla saate aru et raha ei tule seinast.

 3. Eve 2 nädalat ago
  Reply

  Keskerakond püüab teha kõik mis võimalik meie inimeste heaks sisepoliitikas aga Reformierakond ei tee midagi kasulikku. Varem oli kõige tähtsam valesüüdistuste vorpimine keskerakondlastele et puhasada segajatest teel võimule aga nüüd on esmatähtis sõda ehkki nendest ei olene maailmas midagi vaid teevad meile halba.

 4. Nii 2 nädalat ago
  Reply

  Tubli et on veel poliitikuid kes hoolivad meie rahvast ja ei topi oma nina teiste riikide siseasjadesse sest neist ei oleneks maailmas nagunii midagi. Kui raske on maksta neil elektri eest kes on pannud oma majja elektrikütte ja pensionile jäädes ei suuda selle eest enam maksta. Keskerakondlased on alati hoolitsenud meie rahva heaolu eest ja nüüd pole enam siin ka artikleid kuidas Liimets sõidab mööda maailma ja lobiseb millest pole kellelegi kasu. Ta ei sobo Keskerakonda. Keskerakond on parim erakond ka praegu ja teist sellist pole. Mulle meeldis nende koostöö EKRE-ga sest ekrelased olid alati nõus meie rahva heaolu nimel töötama ja ei taksistanud seda tööd nagu teevad seda reformierakondlased.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.