Kõlvart arutas Milano linnapeaga kahe linna koostöövõimalusi

Foto: Pealinn

Itaalias Milanos korvpalli Euroopa meistrivõistlusi külastanud Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kohtus kolmapäeval Milano linnapea Giuseppe Salaga, kellega arutas koostöövõimalusi keskkonna teemadel ja linnade kasvavat rolli kriiside lahendamisel.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on lisaks riikidele ka linnade koostööl oluline roll kriiside ja väljakutsete lahendamisel Euroopas.

„Keskkonnateemadel arutasime koostöövõimalusi Tallinna kui järgmise aasta Euroopa rohelise pealinna kontekstis, ühtlasi kutsus Milano linnapea Tallinna linna ühinema nende 2014. aastal algatatud linnatoidu poliitika paktiga, mille eesmärk on parandada süsteemselt ja efektiivselt linnades toiduga seotud probleeme. Tallinnas on toiduteemad jagatud mitme erineva valdkonna vahel ja paktiga liitudes saaksime tööriista, mis tegeleb kõigi küsimustega ühtselt,“ ütles Kõlvart.

Milano linnatoidu poliitika pakt on rahvusvaheline linnapeade kokkulepe ja samal ajal ka toidupoliitika tööriist, mille eesmärk on toidu jätkusuutliku tootmise arendamine läbi kuute kategooriasse jagatud 37 erineva soovitusliku tegevuse.

Näiteks on tegevusi, mis toetavad kestlikku toidutootmist, või tegevusi, mis edendavad tervislikku toitumist. Igal tegevusel on ka oma mõõdikud, millega arengut jälgida. Pakti hakati arendama 2014. aastal, kui Milano toonane linnapea Giuliano Pisapia otsustas panna kokku võimalikult universaalse tegevuskava toiduga seotud probleemide ja väljakutsete lahendamiseks linnades. Pakti allkirjastas 2015. aastal Milano maailmanäituse ajal rohkem kui 100 linna esindajat ning seda loetakse Milano maailmanäituse üheks olulisimaks väljundiks.

Ühtlasi arutasid Tallinna ja Milano linnapead hetkeolukorda Euroopas, mis on keeruline nii energiakriisi kui ka Ukraina sõjast tingitud kriisi tõttu.

3 kommentaari
  1. Nii 2 aastat ago
    Reply

    Üige. Koostöö peab olema selline et on kasulik meie riigile. Imelik et meie välisministrid ei tee midagi mis oleks kasulik meie riigile. Eelmine ehkki parima erakonna Keskerakonna liige rändas ringi ja vestles ehkki maailmas sellest midagi ei muutunud aga meie riigi heaks ühtegi kasulikku lepingut ei tenud. Tallinnas in hea valitsus olnud juba pikka aega.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.