Taavi Aas: Eesti huvide eest oleks pidanud rohkem seisma

Taavi Aas

Kevadel majandus- ja taristuministrina ametis olnud Taavi Aas ütles, et minister Riina Sikkut (sotsiaal-demokraat) oleks pidanud rohkem seisma Eesti huvide eest ning nüüd peaks Eesti tarbimise järgi otsustama, kas eraldi laeva hankimine on mõistlik.

Aasa sõnul ei ole ta täpselt aru saanud, miks sündis kokkulepe laev Soome viia. “Soomlased on viimasel ajal hästi oma huvisid kaitsnud. See on teada, et Soome gaasitarbimine on tublisti suurem kui Eesti oma ja gaasivajadus on neil suurem,” rääkis ta.

Lepingu sõlmimise ajal, mil Aas oli minister, oli teada, et soomlased hangivad endale laeva. “Seetõttu ma arvan, et oli hea kokkulepe. Meie teadsime, et peaksime sadama kiiremini valmis saama, siis oleks vähemalt esimese hooga laev tulnud Eestisse,” ütles Aas.

“Tegelikult on nii, et meie gaasitarbimine võrreldes soomlastega on nii palju väiksem, et isegi kui laev oleks Eestis suutnud vastu võtta mõned koormadki, siis see oleks meile väga suureks abiks olnud. Ma arvan, et oleks rohkem pidanud seisma Eesti huvide eest,” sõnas Aas.

Aasa sõnul ei ole tal etteheiteid Eleringile. “Nad pingutasid nii nagu suutsid.”

Sikkut on öelnud, et Eesti peaks hankima nüüd ka endale laeva. Aasa sõnul peaks varasemad positsioonid üle vaatama ning selle põhjal otsustama, kas ja kui pikaks ajaks on Eestil laeva vaja.

“Kevadel oli teadmine, et meie tarbimine on märgatavalt väiksem kui Soomes, meie tarbimine on päris suures languses. Ma arvan, et ministeeriumil on ka selgem ülevaade sellest, mis meie talvine tarbimine võiks olla. Väga paljud ettevõtted on endale loonud võimekuse gaasi asemel kasutada näiteks põlevkiviõli,” rääkis Aas.

“Teisalt on võimalik, et siin võib olla huvi ka Läti poolel, ka seal võib olla vajadus täiendava gaasi järgi, eriti arvestades seda, kui sõda peaks eskaleeruma ja Lätis-Leedus peavad elektritootmiseks gaasijaamad tööle minema,” sõnas Aas.

Allikas: https://www.err.ee/1608745249/aas-eesti-huvide-eest-oleks-pidanud-rohkem-seisma

2 kommentaari
 1. Kõige 2 kuud ago
  Reply

  naljakam oli Riina kuulutus, et gaasistamislaev TULEB Soome. Mitte ei LÄHE, vaid TULEB. Nagu Riina esindaks Soome huve.
  Kuid siin pole midagi imestada, tegemist on ju kõike mahamüüva sotsiga.
  Nüüd ei jää muud üle, kui tuleb tellida Paldiskisse ka oma gaasistamislaev. Raiskame taas mitukümmend miljonit aga gaas olemas.

  • Hiljaks jäid... 2 kuud ago

   JUBA SÖÖDUD ON KÕIK… Vaem oli aeg tegutseda.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.