Keskerakond soovib suurendada üksi elava pensionäri toetamist

Pildil vanad inimesed külma ilmaga tänaval. Foto SILLE ANNUK EESTI MEEDIA/SCANPIX

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon teeb täna Vabariigi Valitsusele ettepaneku töötada välja meetmed üksi elavate pensionäride toetamise suurendamiseks. Tõnis Mölderi sõnul laiendaksid Keskerakonna ettepanekud toetuse saajate ringi, pakkudes seeläbi eakatele kõrge inflatsiooni tingimustes suuremat turvatunnet.

“Teeme ettepaneku lubada sissekirjutust üksi elava pensionäriga samale aadressile veel ühel üksi elava pensionäriga sugulussidemes olevale lähisugulasele ning palume kaotada üksi elava pensionäri toetuse saamiseks olev 1,2-kordse Eesti keskmise vanaduspensioni nõue,” lausub Keskerakonna volikogu esimees.

Tõnis Mölder selgitab, et mõnikord ei pruugi üksi elav pensionär teada, et keegi lähedane temaga samasse elukohta veel sisse kirjutatud on või pole olude sunnil muudmoodi võimalik. “Täna on palju olukordi, kus näiteks tudeng on vanavanema juurde sisse kirjutatud ja seetõttu kaob võimalus toetust saada. Peame seda ebaõiglaseks. Arvestada tuleb sedagi, et leibkonna liige, kes tihti omab sissekirjutust, ei pruugi seal elada või maksta igapäevaseid kulusid,” märgib ta.

Tõnis Mölderi sõnul on üksi elav pensionär majanduslikult kõige suurema vaesusriskiga ning seetõttu tuleb kõiki sarnases olukorras olevaid eakaid sõltumata nende sissetulekust võrdselt kohelda. “Kuna hetkel ei arvestata toetuse maksmisel peale pensioni inimese muid sissetulekuid, siis võib inimese reaalne sissetulek olla suurem kui 1,2-kordne keskmine pension, aga toetust saab ta siiski. Palk, dividendid, üüritulu ei lähe arvesse,” ütleb Tõnis Mölder.

Üksi elava pensionäri toetus tõusis Keskerakonna ettepanekul tänavu 200 euroni ning seda makstakse üks kord aastas koos oktoobrikuu pensioniga. Käesoleval aastal sai toetust ligi 96 000 pensionäri.

6 kommentaari
 1. Arukam 2 kuud ago
  Reply

  oleks pinsilisa maksta neile surmaeelikutele, kel PUHAST(!) elamispinda alla 20m². Kui on rohkem, valigu ise, kuidas sellest liigsest pinnast lahti saab. Meil on ju ka neid, kes ENSV-s said 3-toalise aga aja jooksul on abikaasa surnud, lapsed läinud neegritele mehele ja üksi elatakse üle võimete. Sellepärast need lisa ei tohiks saada, nad vaid hoiavad pinda kinni ning elavad teiste arvel.
  Kui aga vallaametnik on salaja kellegi surmaeeliku pinnale kirjutanud, on juba ametniku viga ning ta peab oma koha vabastama.

  • Jurakas 2 kuud ago

   See 20m2 jutt ei päde.
   Sest kõige raskem on üksi maal üksikult elavatel pensionäridel. Paraku on neil reeglina üle 20m2 puhast elamispinda! Mis siis, et vanas uberikus!
   Minema ka ei saa, sest see elamispind on imeodav, selle eest ei saa mitte kuhugi uut osta.

  • to Arukam 2 kuud ago

   ei ole mõtet sellist jama kirjutada kui ei valda teemat. Ole parem vait.
   Leibkonna(üksik) elamispind on 18+15 m2 või 1 -toaline krt või mitte üle 50 m2 .
   Ärge prügistage kommentaariumi kui on aju puudulikkus, minge Hipodroomi peatuse lähedale , võtke arvele seal.

 2. Nojah 2 kuud ago
  Reply

  Keskerakond on alati püüdnud teha kõik mis võimalik meie rahva heaks, on parandanud neid tohutuid vigu mida on teinud Laari, Ansipi ja Rõvase valitsused viies meie elatustaseme viimaste hulka, Ja nüüd kui Keskerakond saab võimule uuesti tuleb ka tõsta meie elatustaset kuna praegune valitsus on nii pühendunud Venemaa-vastasesse tegevusse, surmarelvade saatmisesse Ukrainasse mis on nagu tilk ookeani põhja et ei hooli meie vaesematest inimestest, tegelikult pole kunagi hoolinudki.Keskerakond on teinid väga palju head meie sisepoliitikas ja teeb veel kui saab võimule. Suur tänu neile hoolitsuse eest.

 3. uskmatu-toomas 2 kuud ago
  Reply

  Eelmine kord “saite” 100 €,kas liiaks ei lähe ?

 4. to arukale kes seda pole mitte 2 kuud ago
  Reply

  Sa küll arukas pole, vaid lausa lausloll -et uuriks siis vähemalt tegelikkust.
  JURAKAL ON ÕIGUS. Ei viitsi üle korrata. Kui müüksin oma 100m2 ei saaks selle eest vagunelamutki ega
  20m2 Tyni hose-gi ,rääkimata krundist ja ühendustest. Elamisluba vaevu-sellega tuleb arvest. detail-ja üldplaneer.,geodeet. plaaniga, ametniku meeleoluga enne ja aastate pärast jne. Vanas eas on selliste asjade
  tegemine raskee ja müük võtab juba ise 6 a ja ost teist samapalju. Maaklerile loota ei saa, teda huvitab vaid
  oma raha ja mugavus, hindamine käib registrite järele = ühesõnaga KINNISVARATURUL VALITSEB SUUR BARDAKK.
  Hea meelega müüksin Projekt. Instit. ehitatud majaosa, ei jaksa koristada, sanitaarremont 40 a. eest, aknad vaja vahetada, jne. meie vanad ei ela ju nagu “ÕNNE 13” disainitud ja vastremonditud korterites, isegi metsakollidel hambad särvad kui filmitähtedel, rõivad jalatsid kui disainitud neile.Tegelikkus on ropp ja lohutu,
  tekitab dementsust ja depressiooni. Selle asemel istuks kamina ees, koer ja kass kõrval, valge villane põtradega kampsun seljas, soojas toas, lilled laual, akende ees kaunid kardinad ja vaade puudele ja lilledele.
  Meel nii muretu kui vanadel olla saab ja loeks head raamatut või ajakirja. ON SEDA SIIS PALJU ELU LÕPUL ?
  Kade “Arukas” ole parem vait.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.