Erikomisjon arutab Eesti gaasivarude suurendamist

Gaasitoru. Foto: Pixabay

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon jätkab tänasel avalikul istungil Eesti gaasivarude arutelu.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul on Eestil piisavad gaasivarud, et sel aastal toime tulla, kuid pikemate plaanide osas valitseb ebaselgus. “Meil ei ole siiani kindlust, kuidas tagatakse piisavad gaasivarud nii ettevõtjatele kui ka eratarbijaile järgmisel aastal. Piisavate varude olemasolu on eriti tähtis praeguses keerulises julgeolekuolukorras,” ütles ta.

Möldri sõnul soovib komisjon saada ülevaate Eesti järgmise aasta vajadustest ning sellest, kuidas, millal ja mis ulatuses plaanib valitsus gaasivarusid suurendada. “Samuti soovime ülevaadet, millistel eelistingimustel saavad Eesti ettevõtjad Soome riigilt nende LNG terminalile ligipääsu, kuidas on liigutud edasi läbirääkimistega erasektoriga LNG haalamiskai erastamiseks ning kui kaugel on Eleringi LNG-taristu ehitus Paldiskis,” ütles ta.

Istungile on kutsutud majandus- ja taristuminister Riina Sikkut, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika ja maavarade asekantsler Timo Tatar, Eesti Gaasiliidu tegevdirektor Heiko Heitur ja Eesti Tööandjate Keskliidu tegevdirektor Arto Aas.

Erikomisjoni avalik istung algab kell 9 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

2 kommentaari
 1. Jurakas 3 nädalat ago
  Reply

  “Seda aastat” on jäänud natuke üle ühe kuu. Selle elab ikka üle.
  Aga järgmise aasta gaasiga varustatust alles hakatakse arutama ….
  .
  Kas valitsuse lollus või viga artiklis.

 2. Uskmatu-Toomas 3 nädalat ago
  Reply

  Vene gaas on kogu aeg olnud paha aga Euroopa oma,kuigi kallim on hea ! Milleks tarnida toru kaudu,kui on võimalik see gaas ennem veeldada ja siis tankeritega kohale vedada – Isegi Tatikas poleks suutnud niisugust äri välja mõelda.
  Kui sinna juurde veel lisada ärimudeli täiustamiseks,et seda vedelgaasi paljudel juhtudel tangitakse Jamalis ….. !

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.