Tartu- ja Jõgevamaal on Keskerakonna esinumber Taavi Aas

Taavi Aas

2023. aasta parlamendivalimistel on Tartu- ja Jõgevamaal Eesti Keskerakonna esinumber Riigikogu liige ning endine majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

“Taavi Aas on teinud oma valdkonnas tõsist tööd. Majandusministriks oleku ajal seisis Taavi Aas selle eest, et Eestis oleks kättesaadav vähemalt 1000 MW juhitavat tootmisvõimsust. Selle võimaluseta maksaksime täna elektri eest oluliselt kõrgemat hinda,” ütleb Keskerakonna esimees Jüri Ratas. “Kui Taavi Aas kandis ministrivastutust, kehtis soomlastega kokkulepe, et LNG-laev tuleb Eestisse. Tänane Vabariigi Valitsus loovutas selle aga põhjanaabritele, seades ühtlasi ohtu Eesti energiajulgeoleku. Taavi Aasal on lisaks valitsuskogemusele ette näidata ka tulemuslik töö Tallinna linnapeana ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhina, omades seega head ülevaadet omavalitsuste käekäigust.”

Taavi Aasa sõnul on Tartu- ja Jõgevamaa valimisringkonna näol tegemist eripalgelise piirkonnaga, kus inimeste ootused Riigikogule on väga erinevad. “Tunnen piirkonda, mis laiub Võrtsjärve äärest Peipsi järve põhjakaldani, hästi ning olen kindel, et suudan elanike huvide eest tulemuslikult seista,” lausub Keskerakonna juhatuse liige. “Tänases ülikõrge inflatsiooni tingimustes peab riik oma elanikele tagama toimetuleku ja inimväärse elu. Kõrgete elektrihindadega toimetulekul oleks suur abi Keskerakonna ettepanekust tagada kodutarbijatele 130 kWh ulatuses tasuta elektrit. Samuti aitaks õiglasemale maksusüsteemile kaasa astmeline tulumaks. Mitte mingil juhul ei tohi lasta ellu viia Reformierakonna maksuplaani, mis jätab kõrgepalgalistele inimestele rohkem raha kätte.”

Taavi Aas toob suure murekohana välja tänase valitsuse otsuse kärpida riigiteede investeeringuid miinimumini. “See tähendab, et Tallinn-Tartu maantee lõplik väljaehitamine lükkub mitme aasta võrra edasi. Kiired ja turvalised ühendused on aga Eesti tasakaalustatud arengu seisukohalt äärmiselt olulised. On avalik saladus, et Reformierakond lõpetaks päeva pealt tasuta ühistranspordi ära, kuid enne valimisi nad lihtsalt ei julge seda sammu astuda. See näitab, et inimestele on prii bussisõit saanud igapäevaelu lahutamatuks osaks,” märgib Taavi Aas, lisades, et väikelinnades peab riik kaasaegsete elamispindade rajamisele õla alla panema ning üürimajade programmi tuleb veel jõulisemalt panustada.

4 kommentaari
 1. Häbi on 3 nädalat ago
  Reply

  Toimetus sai veel ühe kirja Soomest: “Jälgin igapäevaselt Soome Yle TV-d. Eile näitas Kaja Kallase Soome-visiidiga seoses klippi, kus Kaja kiitis tublisid Soomepoisse, kes raskel ajal Eestile appi tulid! Mõtlesin siis, et kuidas saab peaminister nii rumal olla. Nii piinlik oli!

  • Ongi häbi 3 nädalat ago

   Samas on ka häbi meie Laidoneri muuseumis kajastatud ajaloost – kus aastaid tagasi , oli ERNA salga kohta 1,5 rida seinal ja selles kuularis ei tulnud ka rohkem. Selles osas oli tõesti soomlastelt abi, et lubati koolitada erigrupp Eestisse saatmiseks , ka minu vanaisa oli koolitaja kes kohe alguses Salmistul randus koos Simmoga -õige telegrafist ja juhiks – Kurg. Hiio pole oma tööd ilmselt korrektselt teinud ja midagi on temal olnud kogu aeg selle ERNA vastu, Jõgi oli tegelikult mängur ERNA kajastamisel Eestis ja lõpuks lasti see oluline värk üldse ….. Unustatud. Siin, tollal seda vaadanud , üks soomlane – ütles: imelik, et selle osa kohta polegi muuseumis midagi.
   Kallas – kas see soomlane üldse sai aru, millest Kallas rääkis ? ERNA ehitati üles Soomepoiste najal ja nendeks olidki üleskiidetud Pätsi seaduste vastaselt Soome läinud eestlased!
   Siinkohal kui tegemist ebatäpsusega , ei maksa Kallast mõnitada.
   Pigem tuleks võtta letti Laar, kes kirjutas Suvesõja nime all eraldi alternatiivse – tegi raha ametliku ajaloo baasil , siis ilmutas tegeliku Suvesõja võimalikkuse ja tegelikult oleks pidanud olema kirjutatud – enne Suvesõda ja samas II jaona lühidalt, mida võinuks see anda kui oleks toiminud.
   Tegelikke ajaloo varjajaid on Eestis palju, ka Õun – kes võttis omale õiguse vähendada Eesti ohvitserideks tituleeritute arvu oma raamatus, milline samuti ilmus aega tagasi. Miks pole kuskil kiidetud kunagist isamaalast ja tänaseks lahkunud, Mart Aroldi kirjutatut – tegelik ajalugu, Sortside seriaal. Ja nt. Mai Krikki, kes kirjutas EV Politsei ajaloo 14 köidet, üks nüüdsest ajast ja oma kulul laskis digitaliseerida kõikidele netis lugemiseks ilma autori tasu nõudmata – mitte nagu meie Suured Loomingulised , kes riigi ja Kulka ning projektide rahadega ilmutavad kõike ja saavad oma honorari ning hiljem panevad kinniseks lugemise, nõudes laenutusi. Pätsi vaim istub paljudel ikka nii sees, et VAPSid olid riigivastased ja tema illikukupai nagu Lauristin.

 2. Jane 3 nädalat ago
  Reply

  Taavi Aas on tuli ja hooliv poliitik ja teda valivad parimad Eestimaa inimesed kes hoolivad eestimaalaste heaolu kasvu eest. Meie peaminister tegeleb kõige muuga aga mitte oma kohystustega meie riigi heaks ei tee ta midagi. Aga ega teisedki reformistlikud valitsused pole meile midagi head teinud. Afa ka Kaja Kallas ei sobi üldse mitte peaministriks sest ta tegeleb valede asjadega. Aga soovin edu Taavu Aasale.

 3. Eve 3 nädalat ago
  Reply

  Mulle meeldivad sellised poliitikud kes tegelevad eestimaalaste elu paremaks muutmisega, ei sekku teiste riikide tegemistesse sest neist kes seda teevad nagunii maailmas midagi ei muutu, lihtsalt ajaraiskamine. Aas on väga tubli ja hooliv poliitik.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.