Ratas rõhutas Eesti ja Läti ühiste digilahenduste olulisust

Riigikogu esimees Jüri Ratas kohtus Läti parlamendi esimehe Edvards Smiltēnsiga. Foto: Erik Peinar

Riigikogu esimees Jüri Ratas kohtus täna oma esimesel välisvisiidil Eestit külastava Läti parlamendi esimehe Edvards Smiltēnsiga, kellega arutati koostöö tihendamist kaitse- ja digivaldkonnas.

Ratas ütles kohtumisel, et Eesti ja Läti suhted on suurepärased ning koostöö toimib hästi ka Balti Assamblees, mille eesistumise võtab Eesti Lätilt üle järgmisel aastal. Eesti keskendub oma eesistumisel Balti riikide julgeoleku tugevdamisele ja Ukraina jätkuvale toetamisele.

Ratase sõnul on oluline jätkata Lätiga tihedat kaitsekoostööd, samuti liikuda kiiremini edasi ühiste digilahenduste, näiteks digiretsepti kasutuselevõtmisega. „Digiretsepti kasutuse laiendamine võimaldaks Eestis välja antud retseptiga osta ravimeid ka Läti apteekidest ja vastupidi. See oleks oluline paljudele Eesti ja Läti vahel liikuvatele elanikele,“ ütles ta.

Kohtumisel räägiti ka regionaalsetest transpordiühendustest, sealhulgas Rail Balticu ehitamisest, ning elektrivõrkude sünkroniseerimisest Kesk-Euroopaga.

Samuti kinnitasid Ratas ja Smiltēns kohtumisel jätkuvat toetust Ukrainale, mis vajab sõja võitmiseks igakülgset tuge ja abi. Ratase sõnul on oluline toetada Ukrainat ka sõjajärgsetel ülesehitustöödel, mida Eesti on aktiivselt alustanud Žõtomõri oblastis.

1 Kommentaar
  1. Nojah 2 nädalat ago
    Reply

    Pole vaja ärritada Venemaad ja kohe on kaitse olemas.Millal küll nii hooliv ja tark mees nagu seda on Ratas ükskord aru saab et kõiges halvas on süüdi Biden kes andes relvi inimeste tapmiseks on süüdi sõjas. Zelinski oleks ilma ässitamata väljaspoolt jätnud nii nagu oli siiani. Biden on ise huvitatud Ukrainast eriti ta poeg ja peamine on Venemaa nõrgestamine. Kõigepealt ümbritseti Venemaa natolastega . Mis õigusega jääb arusaamatuks.Biden on kamandaja rollis. EL allub talle . Nad ei tee mitte midagi kasulikku riikidele.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.