Lauri Laats on Keskerakonna esinumber Mustamäel ja Nõmmel

Lauri Laats

2023. aasta Riigikogu valimistel on Lauri Laats Eesti Keskerakonna esinumber Mustamäe ja Nõmme valimisringkonnas. Laatsi sõnul kujunevad valimistel põhiteemadeks inimeste toimetuleku tagamine ja tervishoiukriisi lahendamine.

“Eesti on Euroopas hinnatõusult esirinnas ning see peegeldub ka pealinna linnaosade igapäevases töös. Kahjuks peame nentima, et abivajajate rivi muutub üha pikemaks ning toimetulek järjest probleemsemaks,” räägib Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. “Kui keegi arvab, et abi palutakse kergekäeliselt, siis kindlasti mitte, paljudele on vaja selleks tõelist eneseületust, et tunnistada, et enam ei saa oma jõu ja nõuga hakkama. Valitsuse häirekell aga ei helise ning inimeste toimetulek rekordilise inflatsiooni tingimustes on jäetud täielikult nende endi ja kohalike omavalitsuste hooleks. See olukord peab muutuma, riik peab appi tulema!”

Lauri Laats rõhutab, et mööda ei saa vaadata ka ravijärjekordade teemast ning perearstide nappusest. “Kuna praeguse valitsuse koalitsioonilepingus polnud tervishoiule pühendatud eraldi peatükki ja ka järgmise aasta riigieelarves ei ole see prioriteetide hulgas, siis olukorra paranemist lähiajal ei maksa loota. Kevadel valitav parlamendi koosseis peab aga kindlasti tervishoiusüsteemi temaatika fookusesse võtma,” ütleb ta.

Mustamäele iseloomuliku teemana toob Lauri Laats välja ligipääsetavuse küsimuse ehk kortermajadesse liftide paigaldamise. “Mustamäe linnaosas, kuid ka mujal piirkondades, kus on liftita korrusmajad, seisavad vanemad või tervisemuredega elanikud silmitsi olukorraga, kus jäädakse vangi omaenda koju. Liftide rajamise programm tuleb koostöös riigi ja omavalitsustega välja töötada ning ellu rakendada – see on inimväärikuse küsimus.”

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütleb, et Lauri Laatsi panust Mustamäe linnaosa arengusse on võimatu alahinnata. “Lauri Laats on tugevasti pingutanud, et elanike arvult Tallinna teine linnaosa on kujunenud kaasaegseks piirkonnaks. Tallinlaste rahuloluküsitluse kohaselt on rohkem kui 90 protsenti Mustamäe elanikest linnaosa elukeskkonnaga rahul. See on suur tunnustus nii Tallinna linnajuhtidele kui ka Mustamäe linnaosa vanemale. Leian, et Lauri Laats peaks rakendama oma energiat ja kogemusi ka Riigikogu tasandil.”

2019. aasta Riigikogu valimistel osutus Lauri Laats 3251 häälega parlamenti valituks, kuid otsustas toona jätkata Mustamäe linnaosa vanema ametis. 2021. aasta kohalikel valimistel sai Laats Mustamäel 8457 valija toetuse, mis oli teine tulemus kogu Eestis.

4 kommentaari
 1. Jane 1 nädal ago
  Reply

  Lauri Laats on minu lemmikpoliitik. Elan Mustamäel ja tean kui palju head on ta siin teinud. ta on väga hooltsev Mul käib ka tasuta ajaleht mustamäe ja sealt saan veel lisaks sellele mida head olen kogenud veel lisa. Ta ei raiska aega vihavaenu õhutamisele vaid teeb tööd meie riigi inimeste heaks. mina valin kindlasti teda.

  • Bogdan 1 nädal ago

   Molodets maltšik!

  • Tõnis 1 nädal ago

   vali keda tahad kuid pane kirja tema heateod. Tegelik on 0.

  • et arvad nii ? 6 päeva ago

   Lauri Laats tuli Eestisse 12 aastaselt ja SDE , siis sealt minema ja nüüd 5 aastat olnud LOV.
   Enne teda oli pr.Helle Kalda, 6 aastat , ja enne neid olid läbikäijad.
   Ilmselt on Helle Kalda panus suurem olnud, mitte ainult aastates.
   Lauri ajal läks enamus Mustamäe LOV lehest ja tegemistest lõustaraamatusse FB ning kel kontot pole , see midagi ei näe – sunnib peale “lakkumise” (likemine) stiili. Ja nii ei loegi enam sealt , ka vanad asjad jäeti arhiveerimata – enam ei leia, ajalugu ….

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.