Tõnis Mölder: Eesti Keskerakonna valimisplatvorm parandab inimeste elujärge

Tõnis Mölder

Eesti Keskerakonna valimisplatvorm keskendub viiele sambale, mis tõstavad Eesti inimeste elukvaliteeti ja millele tänane Vabariigi Valitsus ei ole tähelepanu pööranud, ütleb erakonna volikogu esimees Tõnis Mölder.

“Tõstame keskmise vanaduspensioni nelja aasta jooksul vähemalt 1000 euroni, toetame energiakriisi tõttu raskustesse sattunud ettevõtteid, kehtestame astmelise tulumaksu, vähendame ravijärjekordasid ning rajame Eesti eri piirkondadesse riiklikud üürielamud,” loetleb Tõnis Mölder. “Reformierakonna juhitav valitsus on jätnud kõrge hinnatõusu koorma perede ja ettevõtete kanda. Keskerakonnal on olukorra lahendamiseks välja pakkuda toimivad lahendused, mille paikapidavust tõestasime valitsusvastutust kandes.”

Tõnis Mölderi sõnul näitab Keskerakonna valimislubaduste päevakohasust kõige paremini asjaolu, et ka teised erakonnad on nendega kaasa tulnud. “Pensioni erakorraline tõstmine vähemalt 1000 euroni on positiivset vastukaja leidnud ka konkurentide ridades,” märgib Tõnis Mölder. “Eesti ühiskond on valmis õiglase ja lihtsa astmelise tulumaksu kehtestamiseks, mis kehtib enamikes Euroopa riikides. Keskerakond käib välja kolmeastmeline tulumaksusüsteemi, kus kõigile kehtib alampalga suurune tulumaksuvabastus. Alampalgast kuni kahe keskmise palgani saadavat tulu maksustatakse 20-protsendilise tulumaksumääraga ning kahte keskmist palka ületavat tuluosa maksustatakse 30-protsendilise tulumaksumääraga.”

Tervishoiusektoris töötavatele inimestele tuleb tagada konkurentsivõimeline palk ja kaasaegsed töötingimused, mille tulemusel vähenevad ravijärjekorrad. “Suuname tervishoidu lisaraha, et parandada arstiabi kättesaadavust ja vähendada ravijärjekordi. Peame oluliseks kvaliteetse eratervishoiu arengut ning koostööd avaliku ja erasektori vahel tervishoiusüsteemis. Tagame kõigile Eestis elavatele inimestele ravikindlustuse ning hoiame meditsiinitöötajate palga konkurentsivõimelisena, et ennetada nende lahkumist teistesse riikidesse ja motiveerida juba lahkunud tervishoiutöötajaid Eestisse naasma,” lausub Tõnis Mölder, lisades, et kindlasti tuleb lõpule viie Tallinna Haigla ehitus.

Tõnis Mölder ütleb, et Eesti peab taas saama kasvava majandusega innovatiivseks riigiks, kus ettevõtlusvabadus ja riigipoolne tugi hea majanduskeskkonna loomisel on olulisel kohal. “Majanduskasv ei tohi olla eesmärk omaette, tulu sellest peab jõudma iga Eestimaa pereni,” rõhutab Riigikogu liige. “Käivitame miljardi euro suuruse riigi abipaketi, aitamaks kaasa Eesti ettevõtluse konkurentsivõime hoidmisele ja arendamisele. Eraldame teedetaristu ehituseks ning energiatoetusteks ja efektiivsema energiataristu arendamiseks ettevõtetele 300 miljonit eurot.”

Tõnis Mölder kinnitab, et Keskerakond toetab elamuaseme soetamist ja renoveerimist riikliku laenugarantiiga, korterelamute rekonstrueerimist maapiirkondades väiksema omaosaluse ja riiklike laenudega. “Kindlasti jätkame Reformierakonna poolt soiku jäänud riiklikult toetatud üürielamute programmiga, et tagada inimestele kvaliteetne ja taskukohane elamispind,” lisab Tõnis Mölder.

2 kommentaari
 1. Valime riigikoggu! 5 päeva ago
  Reply

  Tiina Park (neiuna Tiina Alla, hiljem ka Tiina Pork; sündinud 3. detsembril 1941)
  Kuulsa fotomeister Armin Alla tütar.

 2. to autor 5 päeva ago
  Reply

  Elaute renoveerimist , ka mitte väikseima omaosaluswga= üldse mingi omaoslusega ei saa endale lubada
  väikese ensioniga üksipemsionärid. On see sulle teadmata ?! Nagu seegi, et NAD POLE SUUTNUD SANIT.REMONTIGI TEHA -vanad elavad praktil. ngu mägraurgudes.
  Selle asemel tegid ettepaneku LESKEDELE
  eraldi maksta pensionit, jättes ülejäänud eakad, kes LAUSVAESUSES plaanidest välja.
  Ükski vanainimene ei lähe üürikorterisse kui tal vveel mõistust peas, sest sealt läheb kui liumäega vanadekodusse. Kes jaksab üüri maksta-ainult eriala spetsid.
  Ega palk ei ravi, ravib arst ja neid peab olema väljaõppinud ERIARSTE KORDADES ROHKEM ! MEIL AGA SONGITI NÕUKAAEGNE TERVISHOIUSÜST. VÄLJA, MIS OLI IGAL JUHUL EESRINDLIKUM PRAEGUEST!!!
  Võisid eriarsti valida ja käisid niikaua kui said õiget ravi, 3 päeva ooteaeg, omkos max 2 nädalat!
  Katsu sa praegu nahaarsti juurde saada, nende teadmised? ja katsu veel onkonahaarstile saada . 6 kuud melanoomikahtlusega !
  Oleme te LUBADUSI ennegi kuulnud,Kus on TULEM?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.