Ratas toonitas Eesti ja Armeenia suhete tugevdamise olulisust

Riigikogu esimees Jüri Ratas kohtus Armeenia presidendi Vaagn Hatšaturjaniga. Foto: Erik Peinar/Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas kinnitas täna Armeenia presidendi Vaagn Hatšaturjaniga kohtudes soovi tugevdada Eesti ja Armeenia praktilist koostööd ning kahe riigi parlamentaarseid suhteid.

Ratas ütles kohtumisel, et Eesti ja Armeenia suhted on head ja stabiilsed, kuid riikidel on senisest veel palju enam potentsiaali, et suhteid tihendada. Tema sõnul on presidendi kahepäevane töövisiit hea võimalus riike lähendada ja arendada praktilist koostööd muu hulgas IT ja digilahenduste valdkonnas. „Eesti on hea meelega valmis jagama oma viimase 30 aasta kogemusi demokraatlike reformide elluviimisel,“ kinnitas ta ning lisas, et peab väga oluliseks ka parlamentaarset diplomaatiat ning loodab Eesti ja Armeenia parlamendi sidemete tugevdamist.

Kohtumisel räägiti ka Karabahhi konflikti rahumeelse lahendamise vajadusest, suhetest naaberriikidega ning Venemaa sõjast Ukrainas. Ratase sõnul on praeguses olukorras ülioluline, et riigid teeksid kõik endast oleneva, et Ukrainat toetada. „Meie veendumus on, et Ukraina peab sõja võitma ning selleks on riigil vaja nii sõjalist kui ka majanduslikku ja diplomaatilist abi,“ ütles ta.

9 kommentaari
 1. ei keegi 1 nädal ago
  Reply

  Teil võib ju veendumus olla aga Ukraina taganeb. Hoolimata nendes kümnetest (või sadadest) miljarditest abist.

 2. Sergei. 5 päeva ago
  Reply

  Või juba Armeeniasse asja. Mingite sõnade mulin- demokraatia, euroopa väärtused. Neid asju on inimesed ise omal nahal tundnud. Vaadake ja otsige lahendusi omas riigis.- mis toimub ettevõtluses.

 3. to sergei 4 päeva ago
  Reply

  oh sergei, egas ta sind kuula, ükski ametnik ei kuula mitte kedagi ega midagi peale raha ja nende andjate,
  kui see nii poleks oleks elu palju parem -vastavalt mõistusele ja hingearengule eelkõige.

 4. Feja Räim 4 päeva ago
  Reply

  Armeenia kohta ma ei tea, aga Karabahi konflikt ei ole Eesti konflikt. Ka Ukraina sõda ei ole Eesti sõda.Eestil ei ole Armeenias ega Ukrainas ei objjektiivseid majandushuve ega õigust oma äpardunud reforme neile peale suruda. Normaalne majandusalane ja klutuuriline suhtlemine on ainus mõistlk sõprus.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.