Keskerakond: lisaraha tervishoidu, ravimite käibemaks alla ja Tallinna Haigla rajamine

Tanel Kiik Keskerakonna volikogus 10.12.2022

Eesti Keskerakonna valimisplatvormi tervishoiu peatükk on ambitsioonikas, kuid oleme valitsuses olles tõestanud, et meil on tahe ja suutlikus enda lubadusi ka ellu viia, ütleb sotsiaalministri ning tervise- ja tööministri ametit pidanud Tanel Kiik, kelle ajal eraldati tervishoiuvaldkonnale üle 540 miljoni lisaeuro ning toetati Tallinna Haigla rajamist.

“Eestis on pühendunud ja professionaalsed tervishoiutöötajad, kuid murekohaks on pikad ravijärjekorrad ning ravikindlustamata inimeste suur osakaal. Tervishoiu rahastamine peamiselt töötavate inimeste sotsiaalmaksust ei ole üha sagedamini kasutatavate paindlike töövormide tõttu jätkusuutlik. Elanike ootused tervishoiule kasvavad, samas väheneb nende inimeste osakaal, kes ravikindlustusse panustavad ning süveneb tervishoiutöötajate puudus. Seetõttu vajab tervishoiu rahastamine süsteemset muutust ja täiendavaid tuluallikaid,“ selgitab Tanel Kiik.

Tanel Kiige sõnul suurendab tervisevaldkonna alarahastus veelgi lõhet erinevate ühiskonnakihtide vahel. “Eestis moodustab inimeste omaosaluskoormus tervishoiuteenuste eest tasumisel ligi 25 protsenti tervishoiu kogukuludest. Rahvusvaheliselt peetakse rahuldavaks 15 protsendi taset, et omaosalus ei põhjustaks inimeste vaesumist ega piiraks vajamineva abi saamist. Tervishoid peab olema solidaarselt kättesaadav teenus, mitte jõukate privileeg,” räägib Keskerakonna aseesimees.

Tanel Kiik on veendunud, et Reformierakonna ainuvalitsuse otsus tühistada Tallinna Haigla rahastus on viimaste aastakümnete kõige tervishoiuvaenulikum samm. “Tallinna Haigla projekti nullimine seaks löögi alla mitte ainult pealinna, vaid kogu Eesti tervishoiusüsteemi toimimise ja kriisivõimekuse. Tallinna Haigla vastutuspiirkond oleks ligi 600 000 elanikku ning ajas kasvav, mistõttu tuleb taastada projekti kaasrahastamine Euroopa Liidu fondidest või riigieelarvest. Reformierakonna üheparteivalitsusel puudus mandaat ja puudusid argumendid mitme eelmise valitsuse toetatud suurprojekti mahakandmiseks,” märgib ta.

Sarnaselt toiduainetele tahab Keskerakond langetada ka ravimite käibemaksumäära üheksalt protsendilt viiele ning vabastada retseptiravimid käibemaksust. “Eakad inimesed peavad märkimisväärse osa oma pensionidest kulutama ravimite ostuks ja kõrge inflatsiooni tingimustes mõjutab see olulisel määral just nende toimetulekut. Inimeste tervise arvelt ei saa riigieelarvet täita, see on ebaõiglane ja läheb riigile kokkuvõttes kallimaks maksma,” nendib Tanel Kiik.

Keskerakonna valimisplatvorm on leitav siit: https://keskerakond.ee/files/valimisplatvorm3.pdf

12 kommentaari
 1. Ahhaa? 4 päeva ago
  Reply

  Aga inimesi ei saa toita trükitud dollarite ja eurodega. Nende paberitükkidega on võimatu toita ja võimatu on kodu kütta Lääne sotsiaalsete võrgustike virtuaalse ülespuhutud kapitalisatsiooniga.

  • Ahhaa? 4 päeva ago

   Mõned päevad tagasi Ukraina presidendi nõuniku kohalt lahkunud Oleksi Arestovõtš ütles, et Ukraina lasi oma võidušansi mööda ja lisas, et nüüd otsustavad riigi saatuse eest juba teised.
   Arestovõtš ütles videovestluses Juri Romanenkoga, et ta saab tänu ameti maha panemisele rääkida avameelsemalt. Ta ütleb, et enam ei usu, et Ukraina võidab.
   Arestovõtši sõnul on alanud Ukrainas sisemine võimuvõitlus ning väljast poolt riigi jagamine. Arestovõtši sõnul pole juhus, et Poola president Andrzej Duda avaldas kahtlust, kas Ukraina üldse vastu peab. Siis võeti maha Arestovõtš, kes oli mõjukas riigi hääletoru.
   Samuti viitas Arestovõtš siseminister Denõs Monastõrki surmale läbi kopteriõnnetuse, mis väidetavalt oli osa Ukraina-sisesest võimuvõitlusest.

 2. ehhee 4 päeva ago
  Reply

  Egas unumesed ela AINULT toidust.
  Haiglas peab ka arstid olema -palju arste ja häid arste. Jutt on ERIARSTIDEST.Nende juurde peab pääsema 3 p jooksul ja neid valida saama, kuni haigus taanduma hakkab. Nagu nõukaaal oli. Ei piisa vaid aparaatidest, neid peab ka lugeda oskama.Ja kui loetud, siis ravida. Ja arstil peab selleks aega olema. Mõelda. Aga seda te ei saa ,sest kõik on HÄVITATUD, ka see HEA, mis OLI.
  Käibemaks ei murra, murravad ravimite hinnad ja kerjuspensionid, murrab rõõmutu ja turvalisuseta elu, murravad uued KOORMSED Kredexi näol ja SUNNISMAISUS ,sest kinnisvaraturul valitseb bardakk ja hindajad EI OSKAGI hinnata ehituskvaliteeti ja tegelikkust, vaid juhinduvad müügiregistritest.

 3. Ele 4 päeva ago
  Reply

  Keskerakondlased soovivad teha alati midagi head meie rahvale ja t’idavad oma lubadusi kui lastakse seda teha. Reformierakondlased kui lubavadki sii ei tee seda ja iga kord k]ik veereb allapoole ja elatustase langeb.

 4. to ele 3 päeva ago
  Reply

  Kui lastakse? Mis valida parteid, kes ootab laskmist ja veel enam, ise PETAB, sest oma lubadusi ei kinnita
  kui TAL võimalus oli – Euroopa PAKKUS ju võimalust ühineda Sots.hartaga. Siis oleksid lubadused kinnitatud.
  Nüüd aga reisivad mööda riike ja valmistavad ette tribynali Putinile.
  Refornile loota ei saa, pole saanudki, kuigi Kaja muutus mõneks hetkeks südamlikumaks ja heitis mõne üleõla pilgu vaese musta massi peale koos peotäie centidega. Aga NÜÜD JÄLLE KUI JUHATUSSE VÕETUD sn. LIGI, KES HOIAB RAHAKOTI RAUDU KINNI KUI RAUDHAMMASTEGA, ET KIHISTUMINE IKKA SUUR OLEKS, ET VAESED VANAINIMESED MITTE KERGENDUST EI SAAKS ELULÕPULGI. MIKS ta seda teeb, pole ta ise ju enam ammugi noor, eriti kui USA , meie suur EESKUJU, on võtnud meeletuid välislaene ja jätkab jah just nimelt teeb ta seda ka tarbimiseks, et massid liiga rahutuks ei läheks ja saaks Ukrainas jm. toimetada.
  200-lisi valida on sama mõttetu-las suurnikud valvad.
  EKRE -tuleb üks suur ja segane “näidishukkamine ” ,aga kihisrumine jääb, sest mis mõnu on olla jõukas kui vaeseid pole ja ei saagi jõukaid olla, sest keegi peab vaene oleme-kelleltki ära võtma midagi -näit. pensioni kerjuslikku maksma.
  Isamaas ei näe muud kui suurnike lipuheiskamist ja praegust välispoliitikat, ka selle maksab valija kinni nüüd või tulevikus.
  Sotsid, kes pole seni üldse sotsid olnud ,piiksatasid nüüd teiste eeskujul KORRAKS pensionite tõstmise 1200 eurini /teised 1000/ ja sinna see jäi. jääb.
  Et keda siis valida ja mis mõte on üldse neil valimistel?

  • Siin on näide inimesest, kes ootab vaid omakasu ja vihkab ühiskonna arengut 3 päeva ago

   Piinlik lugeda.
   Teadmiseks Sulle kuri inimene – täielikult ei ole sotsiaalhartaga liitunud mitte ükski riik.
   Põhjamaad on vähendamas sotsiaaltoetusi ja pensione, kuna vananeval ühiskonnal puudub maksutulu, mille arvelt saaks neid unistusi.
   Nõuad laene, et vaesed saaks külluslikult elada, julm on panna nende tagasimakse tulevastele põlvedele. Häbi sulle!
   Oma vanaduspõlve sepp peab olema igaüks ise, selleks tuleb oma tööaastatel ise vaeva näha. Oma lapsed on siin eeskohal, kes toetavad isa ja ema vanaduspõlves. Mida Sa halad, sinul neid ei ole – Sa ei ole ühiskonda panustanud ja ära oota, et riik ja maksumaksjad peaks sinusuguseid ülekuldama.

  • Olgem viisakad 2 päeva ago

   Head inimesed

   Palun ärme teeme välja sellest loomaarmastajast ja lastevihkajast.
   Ilmselt on tegemist väga rumala ja haige inimesega.
   Meie ei suuda teda inimeseks kasvatada ja samas ei õnnestu ka temal oma rumalate ideega ühiskonda muuta.

   Las see haige inimene olla omaette!

   Kõige targem on ignoreerida tema postitusi, hea oleks kui Kesknädal blokeeriks selle haige inimese kirjatükid.

 5. siin on näide... 3 päeva ago
  Reply

  Kas ühiskonna “areng” seisneb ühiskonnaliikmete VILETSUSES???
  Kas tõesti ikka ei ole täielikult sots.hartaga liitunud mitte ükski riik – mis küsimustes siis ???
  Sots. ja pensioniküsimustes on liitunud iga Kesk-Euroopa riik ja ka Itaalia, Hispaania ,Kreeka,Tegelikult polegi Euroopa riikidele sots.hartat vaja, mende pensionärid elavad NORMAALSET valge inimese elu nagunii ja vaesemad kihid on kaitstud-see harta oli rohkem juurdetulnud idaalade metslaste vaoshoidmiseks, et nad Euroopa pinnal, kuhu tikkusid , vanematest suppi keetma lausa ei hakkaks- vastik vaadata ju. ikka oma aknast.
  Põhjamaad on vähendamas sots. toetusi? on ikka? ega nad meie tasemele ikka ei lange ja eks NATOga ühinemine hakkab neilt oma osa nõudma KUI nad seda just oma vanavanemate seljast ei koori-ei usu.
  Maksutulu arvelt ei saa mingeid nn.unistusi (tegelikult on need sots. normid , mitte unistused praeguses euroopa tsivilisats.),eriti kui püütakse osaleda sõdades ja nääklustes.Rahamajanduse tingimustes ei saa varsti enam üldse midagi.sest see on oma aja ära elanud. Rahamajandus nimelt. Panustada tuleb uutesse võimalustesse, mis teadlaste loodud nii majanduses, tehnoloogias, halduses, planeeringuis kui suhtekorralduses,
  tegelike vajaduste ja soovide tunnistamises-tunnustamises ja nende täitmises uute vahenditega.Need peavad olema võimalikult laiahaaedelised posit. arengud, TÕELISELT HOOLIVAD JA EETILISED – nii lihtne see ongi.
  USA ,meie eeskuju eelkõige on neid laene teinud ja teeb edasi ja kõik maad maailmas, et oma sõjavajaduste,tagasilöökide ja arenduste tarvis ei oleks tarvis kurnata vaesemat elanikkonda ja kasutanud eid laene ilmselelt ka tarbimiseks. Sest kui pole vaeseid ei saa olla ka rikkid. Kelle arvelt ?!
  Tagasimaksmise asi on tume, USA võlad on nii sured ,et pole reaalne nende tagasimakse. Tulevased põlved, kelle kattevarjus sa mürki pritsid ja mind kurjaks tembeldad saavad olema veel rohkem kihistunud, kui rahamajanduse asemele ei tekitata uut majandamis=õigemini haldamismooduseid, mis saavad rajaneda jällegi vaid arenevale EETIKALE.
  Oma vanaduspõlve sepp pole meie muutlikus maailmas keegi- ää aa lolli juttu.Miskipärast on tänapäeval nii, et isa ja ema toetavad täiseas lapsi.
  Ma olen Maailma panustanud sellega, et mul lapsi pole, sest kui need oleksid kõigil, kattuks maa varsti inmkoorikuga.8 miljardit ,tegelikult rohkem on seda parasiitliiki, arvestades, et iga neljas on sigimisvõimeline, siis võta ruutjuur ja mitmendas astmetes hakkab sigimine kASvama. Loodus regul. seda haiguste ja sõdadega, sanuti pragmatismist tingitud kahjulike toodetega = ajude kallal juba.
  Riik ja maksjad peaksid VÄGA hoolivalt suhtuma vanemaealistesse, sest nendes on aegade tarkused ja osadel loonevõime, mis paljugi suudab anda arengutesse. Aga selle asemel neid ei kuulata,panda tähelegi, lastakse viletsuses manduda nii kehal kui vainul.
  Väga PIIRATUD, VÄIKLANE ja KURI on just SINU ARURAAS.

 6. to siin näide inimesest kes ootab vaid omakasu 2 päeva ago
  Reply

  See on sedaliiki tüüp. kes MISTAHES REZIIMI juures on VÕIMUPOOLDAJA e.TUGEVAMA poolt ja seda EELKÕIGE selle võimu HALVIMATES ILMINGUTES., seistes vastu HEALE ja HOOÖIVALE, põõdes ka enesele mikrovõimukest.
  Sellised olid saksaajal trepikodade nn.”korrapidakad” sulmad, kes võimudele ette kandsid. Sellised olid just samad ka nõukaajal, eriti selle algaastatel. Nüüd, kui loputajaid niipalju ei vajata, temasugused on nõus seda
  tööd tasuta tegema, peavad nad leidma loomad, vanainimesed, kõik nõrgemad, õigusteta, keda vaenata.mkeda kiusata, kelle järele luurata.
  Need on just liigist JUNNJUTLASED, nagu keegi ühes teises komment. kirjutas.

 7. to olgem viisakad 2 päeva ago
  Reply

  Vaat kus tuli viisakas välja ! Teistele viisakust õpetama, sina, kes laste ja nende vanemate loodetava armastuse taha ennast oma tigeduses peidad, et sealt ässitada ja kurjust külvata. Kust sa võtad, et keegi lapsi vihkab? Pigem haletseb.Ta vihkab parasiitlikke eluviise nii loomade kui inimeste ,kes ka olid lapsed ja on praegu lapsed , eludel. trampimist. Ja kus võiks olla rahu ja teineteisemõstmine, hoolimine, sinna tuled sina tekitama pingeid ja tallama nõrgematel, et oleks, keda kiusata. Sinusugustest algab koolikius, levitad seda loomade vastu ja vanainimeste vastu, ja ütled, et kaitsed sellega lapsi!??? Just lapsed kannatavad sinu läbi võrdselt teistega, sest sa röövid neilt usu ja lootuse armastuse ja headuse olemasolusse, seega baasturvalisuse emotsionaalss mõttes. Sandistad ja muudad elu veel raskemaks, pingelisemaks.Sest ka need, kes su surutisele ei allu, neile jääb see ikkagi alateadvusse ja hävitab ka nende baasturvalisuse. Saatanlike seemnete külvaja. Ja need, kes ennast kergitavad kõrgemaks” sinuga kooris karjudes on samasugused nuhtlused maailmale. Sarnased olid kupjad ja kasakad meie esivanemate üle – mõnuga. Järelevaatajad vanadekodudes ja lastekodudes, vaestemajades saja aasta eest, aga praegu…?
  Või viisakus, mida sina õpetama tuled on selge mürk ja arengupeetus .Nimeks raskekujuline psühhopaatia mis ennast peidab “viisakuse” taha ja otsib pooldajaid.

 8. Nojah 1 päev ago
  Reply

  kerakondlased hoolivad meie riigi ja rahva heaolust. EKRE on sobib neike partneriks. Reformieranond pole midagi head teinud ja Isamaa samuti, olles vaid arvuliseks toeks. ainuke poliitik kes mulle meeldib nende erakonnas on Seeder. SDE oleks ehk p’ris tubli erakond kuid neil pole vedanud esimehega.

 9. to H 1 sekund ago
  Reply

  Sest kurjus on loomu poolest arg, sest olles hukka mõistetud omaenese tummistuse põhjal,
  ja kitsikuses olev südametunnistus teeb halva ju veel halvemals.
  Ja mida võiksem on seesmine lootus abile , seda suurem tundub teadmatus kannatuse põhjusest.
  Saalomoni Tarkuseraamat 17
  SEDA OLED SA HARRY HÄSTI KIRJUTANUD! KIRJUTAGI EDASPIDI VAID MÕTE JA TEGELIK TÄHENDUS ÜLES
  JÄTTES MÜTOLOOGILISED ÜKSIKASJAD, SA EI PEA MÕTET JA TÄHENDUST INIERPRETEERIMA. VAID VÕTA
  NEED OTSE TEKSTIST- SIIS SA EI EKSI, KUI SEDA KARDAD.
  SELLELE SELTSKOMMALE SIIN ON SEDA HÄDASTI TARVIS. KUIGI NÄEKSIN MEELSAMINI BUDISMI JA DZAINISMI MÕTTEID , ON SEEGI MIDAGI SELLES TÜHIKARGAMISTE MÕTTETUS TANTSUS.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.