Keskerakond: Riigikogul on piisavalt aega, et vähiravimite käibemaksu langetada

Jaanus Karilaid

Koalitsioon on läinud mugavama lahenduse teed ega soovi ajapuudusele viidates lõpuni menetleda vähiravimite käibemaksu langetavat eelnõu, Keskerakond on vajadusel valmis pidama erakorralisi istungeid, kinnitab Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

“Eelnõu on läbinud esimese lugemise ja tänasel Riigikogu koosseisul on piisavalt aega, et see vastu võtta,” ütleb Jaanus Karilaid. “Näitasime perehüvitiste puhul, et poliitilise tahte korral on parlamendil suutlikus korraldada ühel päeval kaks erakorralist täiskogu istungit. Oluline on tähele panna, et koalitsioon soovib sama lühikese aja jooksul vastu võtta rohkem kui 600 leheküljest koosneva metsanduse arengukava. Keskerakond on vähiravimite kättesaadavuse parandamise nimel valmis erakorralisi istungeid pidama.”

Eelnõuga soovitakse täiendada käibemaksuseadust uue viieprotsendilise vähendatud käibemaksumääraga ning selle järgi on valdkonna eest vastutaval ministril võimalik kehtestada määrusega nimekiri vähktõve ja muude pahaloomuliste kasvajate raviks mõeldud ravimitest, mis maksustatakse viieprotsendilise käibemaksumääraga. Samuti soovitakse eelnõuga anda Eesti Haigekassale õigus hüvitada mittetulundusühingutele, sihtasutusetele või usulisetele ühendustele annetuste eest ostetud vähktõve ja muude pahaloomuliste kasvajate raviks mõeldud ravimi käibemaks.

“Eestis on solidaarne tervisehoiusüsteem, kuid kahjuks on inimesi, kes ei mahu oma haigustega Eesti Haigekassa toetavate hulka. Nende seas on ka suur osa vähihaigeid, kelle jaoks on arstide poolt soovitatud ravimid väga kallid. Tegemist on ravimitega, mis ei ole niinimetatud soodusravimite nimekirjas, mille maksumuse Eesti Haigekassa 75 või 100 protsendi ulatuses abivajajale hüvitab. Reformierakond alandas eelmisel aastal ajakirjandusväljaannete käibemaksu 5 protsendile, on arusaamatu, miks ollakse vastu samasugusele sammule vähiravimite puhul,” räägib Jaanus Karilaid.

13 kommentaari
 1. Bogdan 1 aasta ago
  Reply

  Lekkinud on Valge Maja siseinfo, et küsimusele Ukraina tankimeeskondade väljaõppe aja pikkuse kohta USA Abramsi tankidel vastas president Biden: „Leppisime kokku nende Androidi telefonidele mõeldud koolituse-äpi või muuga, keda huvitab, kus on mu jäätis?”

  • Ahhaa? 1 aasta ago

   Elektri hinnast võetakse EKRE valitsedes välja CO2 kulu, mis moodustab hinnast umbes poole. Teiseks langetatakse kaevandamis- ja keskkonnatasusid, mis moodustab umbes poole allesjäänud hinnast. Lisaks lõpetab EKRE Eesti Energia kasumi kaudu riigieelarvesse raha kantimise, tagades endiselt firma finantsilise jätkusuutlikkuse, kuid nii, et elektrit müüakse tootmishinna ja kapitalikulu arvestades, mitte ülikasumit taotledes. Kõigi nende sammude astumise järel elektri hind langeb, mis omakorda vähendab ka hinnale lisanduvat käibemaksu. Lõpphind tarbijale saab olla taas 3 senti kWh, nii nagu see oli mõne aasta eest.

  • Usumatu 1 aasta ago

   USA kaitseministeerium: Ukrainale lubatud tankide saatmine võib võtta aasta aega, kuna tanke lihtsalt pole

  • TÕNIS Keldsar 1 aasta ago

   Arvsin. et kui Karilaid valis endale uue vurri, muutub temaa retoorika. Loll kes loodab. Sama jama. Vurru kaal ja suurus ei mõju.

 2. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  Riigikogulaste seas on ka inimesi kes ei hooli sellistest asjadest ja tunnevad huvi rohkem maailma asjadest ehkki neist ei olene midagi ja see on vaid ajaraiskamine. Inimesed surevad pdevalt sellesse haigusesse aga nseni pole leitud isegi ravimit. Tegeldakse sanktsioonidega EL ulatuses aga ravimi leiutamisest raskest haigusest vabanemiseks ei tegeleta.

 3. Eve 1 aasta ago
  Reply

  Kesrerakondlased hoolivad meie inimeste heaolust ja Keskerakond on meie riigi parim erakond.

  • TÕNIS Keldsar 1 aasta ago

   Kas sa uduangerjat oled näinud? Ei ole. Nii ei näe ka Keskerakonna lubatud head elu.

 4. elekter 1 aasta ago
  Reply

  Egas me ainult elektrist ela.

 5. mis te jampsite - on 2 hinda : elekter+võrgutasu, .....=arve 1 aasta ago
  Reply

  koguaeg soiute selle elektri nimega. Tuleb rääkida lõpphinnast – olgu seal siis võrgutasu või elekter, aktsiisid jms. , tuleb panna lagi , max. 7 senti kokku. Ja ongi see hind , mis varem.
  Praegu soiutakse.
  Tarbija maksab lõpphinna KWh kohta, mitte ei liida ja lahuta või osa ei kuulu maksmisele ja jääb kuludest välja?
  Momendil riik hüvitav ainult elektriosa ja nagu olete tähelepannud – Konkurentsiamet tõstab igakuiselt Võrgutasu hindasid edasimüüjatele, mis tähendab – kui poliitikud täidavad lubaduse , elektrihind 3 senti – on Võrgutasud ja muu juba 25 senti 🙂 ja ühed pole valetanud ning tegelikkuses maksad ikka rohkem kui vahepeal või enne.

 6. to tõnis 1 aasta ago
  Reply

  mitte ühegi erakonna lubatut ei näe.

  • TÕNIS Keldsar 1 aasta ago

   <Proovime EKRE ära. Keskerakond varastab ja varjab varguseid. Lubab kuid kõik endine. Kus siis on see odav elekter ja bensiin, Rahvale head teinud erakond on riigi laostanud. Meditsiin põhjas ja kräsupea juba laiutab jälle. Ratas süüdimatu.

 7. Käibemaks ravimitel ja eriarstid 1 aasta ago
  Reply

  1. peale vähiravimite on kõrgvererõhu ravimid samuti kõrgusse pürinud
  2. hambaravi toetus peab suurenema
  3.Silmaarstile – see tuleb eraldi teemana võtta kohe käsitlusse , kõik peavad saama silmaarstile – see mis praegu toimub , et prille määrata ei saa ja tuleb uuesti registreerida – praegu on vajalik silmapõhjade vaatamine ja otsus ning siis istu jälle järjekorda, seda peaks juba too arst määrama otse järgmisele, aja.
  Praegune lugu – paljudes optika kpl. määratakse mingit jama, ei klapi pärast ülevaadates – või + ja lisaks silmavahe.
  Sunniviisil pressitakse klaase või raame – ühed ostad , on teine odavam. See on jama – et inimene peab neist pilusilma prillidest saama kaifi! Oma raamid ei tule arvesse, ometi need on suurema näoga sobivamad ja mugavamad, istuvad.
  Neid kitseraame pange omale kemmergus selle peale …..
  Klaaside ja raamide toetus peab olema ka suurem

 8. ! 1 aasta ago
  Reply

  Nahaarstile! Melanoomikahtlusega saab onkonahaarstile 6 kuu pärast!!! Isegi rtaha eest. Oled raha maksnud, tuleb ravigi maksta, Peale 6 k. pole mõtet .

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.