Ratas ELi spiikritele: toetuse suurendamine Ukrainale on just praegu kriitilise tähtsusega

Jüri Ratas Rootsi ELi eesistumise avaüritus spiikritele. Foto: Erik Peinar

Riigikogu esimees Jüri Ratas ütles täna Rootsi Euroopa Liidu eesistumise parlamentaarse dimensiooni avaüritusel, et Euroopa vastus Venemaa agressioonile on olnud tugev ja ühtne, kuid vaja on teha rohkem ning just praegu on toetuse suurendamine Ukrainale kriitilise tähtsusega.

Ratas kinnitas ELi riikide spiikrite virtuaalsel kohtumisel Eesti toetust Rootsi eesistumise prioriteetidele, rõhutades seejuures ka parlamentaarse koostöö olulisust. Rootsi 1. jaanuaril alanud eesistumise prioriteetideks on julgeolek, konkurentsivõime, rohe- ja energiapööre ning demokraatlikud väärtused ja õigusriik.

Oma sõnavõtus rääkis Riigikogu esimees julgeolekust, Euroopa Liidu ühtsusest ja Ukraina jätkuva toetamise vajadusest. “Jagame täielikult teie seisukohta, et peame üha enam keskenduma Ukraina jätkuvale majanduslikule ja sõjalisele toetamisele, samuti toetama Ukraina ülesehitamist ja integratsiooni Euroopa Liiduga,” ütles ta.

Tema sõnul on Euroopa vastus Venemaa agressioonile olnud tugev ja ühtne, kuid vaja on teha rohkem. “Relvade, laskemoona ja muu varustuse annetamine Ukrainale on just praegu kriitilise tähtsusega,” ütles Ratas ning lisas, et kui me kõik teeksime Ukraina abistamiseks enam, saabuks kiiremini ka Ukraina võit. Ta tõi ühtlasi esile, et Eesti on andnud Ukrainale sõjalist abi enam kui ühe protsendi ulatuses SKPst.

Ratas rõhutas, et samal ajal tuleb suurendada agressiooni hinda Venemaale. “Peame jätkama tööd Venemaale täiendavate sanktsioonide kehtestamise ja nafta hinnalae alandamisega. Samuti tuleb Venemaa vastutusele võtta agressioonikuriteo eest,” ütles ta.

Ratas avaldas lootust, et Rootsi eesistumise ajal toimub Rootsi ja Soome NATO liikmeks saamise näol ka oluline muutus, mis mõjutab positiivselt mitte ainult meie regiooni, vaid kogu Euroopa Liitu ja NATO-t.

29 kommentaari
 1. ei keegi 4 kuud ago
  Reply

  Kui palju Te, herr Ratas tegite ära Minski kokkulepete, millistele Ukraina ja Venemaa olid alla kirjutanud ja mis nägid ette nii Donbassi kui Luganski oblastite integreerimise tagasi UKRAINA KOOSSEISU, teatava autonoomiaga, nagu mitmerahvuselise riigi struktuurile kohane? Venemaa ootas kaheksa aastat, ei midagi. Ainult pidev tulistamine kontrolljoonel paari pihtasaanuga päevas. Ja lõpuks ründas.
  … … …
  Aga lugeda kohtumiselt kohtumisele sellist tuima teksti nagu juturobot. Andmata endale aru, et enne lõpeb Ukraina ressurss, mitte Vene oma. Kui Te just isiklikult seal surmasaanudi asendada ei kavatse. Ja siis tuleb Ukrainal ikkagi teha rahu. Kurnatusest. Seepärast eelistaksin taas presidendiks kandideeriva D. Trumpi nägemust endaasutatud platvormil Truth Social.

  Donald J. Trump
  FIRSt COMES THE TANKS, THEN COMES THE NUKES. Get this crazy war ended, NOW. So easy to do!

 2. Panustage sisejulgeolekule. 4 kuud ago
  Reply

  Ei tea küll kuidas rahumeelsed meeleavaldajad seda siseturvalisust ohustasid, kui täitsite Kallase käsku ja ajasite inimestele täisrelvis politsei kaela. Suureks ohuks olid niisiis tšellomängija ja pleku taguja, koroona eriti ohtlik ei olnud kui inimesed aedadega hunnikusse ajasite. Ja siis see autodega meeleavaldus, kus juba ka koerad välja tõite, autokumme purema või. Ikka inimeste vastu ja liiklemiskorra tagamise asemel, tekitasite ise kaose. Ilmselt ka siin täitsite selle kurja nõia Kallase käske. Samas oli ikka tõsine anekdoot teie 9 mai “dialoogipolitsei”. Nii, et Eesti riigile vaenulike putinistide puhul kasutame dialoogi, oma põlisrahva vastu koeri ja vägivalda. Tõsiselt õnnitlen ja ei pea teid küll sobilikuks ohutuse tagajaks, vaid pesuehtsaks miilitsaks, keda on Moskva tänavad kubinal täis kui keegi veel julgeb protestida.

 3. Eve 4 kuud ago
  Reply

  Kui USA ja veel teisedki riigid poleks andnud Ukrainale surmarelvi poleks ka verevalamist ja k]ik oleks nii nagu oli seni.

 4. Soo 4 kuud ago
  Reply

  Ratas on parima erakonna esimees ja palju head teinud aga kas pole see suur pettumus et ta on hakanud verevalamist soosima. kas ta aru ei saa et kui ei anta Ukrainale tapariistu siis pole ka tapatalguid.

 5. Karl Saare 4 kuud ago
  Reply

  Tere,
  Ei Keegi – tuletate meelde Minski kokkulepet kuid enne seda oli nn. Budapesti memorandum kus Ukraina (suuruselt 3-s tuumariik) loovutas tuumarelvad venemaale ja venemaa, USA ja vist Prantsusmaa pidid garanteerima Ukraina territoriaalse puutumatuse. Mis puutub Ukraina ressurssi siis seda toetavad demokraatlikud riigid üle maailma.
  Tulevikus on Ukraina üks suuremaid EL ja NATO riike. Venemaa ressursid on aga täna tõesti kokku kuivamas. Isegi
  retse pole vanglast juurde võtta. Kujutan ette et venelane kes oma peaga pisut mõtleb või on korra kanaaridel või
  kasvõi Türgis puhanud ei soovi surra rindel maailmavallutamise idee eest. Nemad lasevad jalga venemaalt soome, gruusiasse, kasahstani, isegi mongooliasse, läbi valgevene euroopasse.
  Putinlik venemaa kui kuritegelik riik – tuleb likvideerida: demilitariseerida, denukleariseerida, dekoloniseerida.
  Kui tulevikku vaadata siis VF kaotab sõja, kaug-ida, siberi. Loodan et VF -st saab tulevikus demokraatlik venemaa ja tulevikus on tal vaja euroopa ja USA abi hiina invasiooni tõrjumiseks. Tuleviku euroopas nn. jõuõlad muutuvad. Väheneb saksa – prantsuse õlg ja suureneb ukraina, balti, skandinaavia, ida-euroopa õlg. Jõujooned muutuvad. Riigid sulgevad oma piirid ja lõppeb kontrollimatu sisseränne (näiteks Austraalia sissetrüginud hiinlased saadab kuskile polüneesia saarele koonduslaagrisse ja maksab sellele riigile selle eest, näiteks uus-meremaa võõrriigi kodanikele kinnisvara ei müü). Kõik tumedanahalised või rätipead võivad kolida rootsi – seal saavad elada sotsiaaltoetustest.
  Seni on ukrainale antud ainult kaitserelvi, ründerelvi mitte. Võibolla sellepärast et ukraina seljataga taheti teha Putiniga diili et Putinile Donetski ja Luganski oblast ja krimmi osas diplomaatilised läbirääkimised 30-aasta vältel.
  Kuid Putin ei nõustunud. Suurriigid üllatusid ja vaatasid et hullumeelsega pole midagi teha. Peale seda läksid tankikraanid lahti. Järgmise Ramsteini teemaks on F16. Kui venemaa võidaks sõja ukrainaga, oleks järgmine sihtmärk baltikum, Poola jne. Venemaal on tulevikku – kui valib demokraatia tee. Peale sadat aastat genotsiidi vene rahva kallal on nad välja teeninud soome-taolise riigi, soome töötasu ja pensoni.

  • ei keegi 4 kuud ago

   Tere, tere, vana kere!
   Paned nagu uus Nostradamus! Feike muidugi.
   Ukraina pole kunagi olnud mingi tuumariik. Tema territooriumil asunud laengud olid toodetud Venemaal ning seal asusid ka nende juhtimissüsteemid, millele tal polnud juurdepääsu. Kusjuures vähemalt osa tuumalõhkepeaga rakettidest olid sihitud külma sõja aegsele vaenlasele – USAle. Niisiis oli Ukrainast (aga ka Valgevenest ja Kasahstanist) tuumarelvade ärakoristamine igati kooskõlas tuumarelvade leviku tõkestamise eesmärgiga, millise lepinguga ka Ukraina ise vabatahtlikult ühines. Hea tahte avaldusena anti Ukrainale USA ja Venemaa poolt finantse ja kütust sealsetele tuumaelektrijaamadele.
   Budapesti memorandum ei vaadelnud olukorda, kus sellest maast hakatakse USA eestvedamisel kujundama Venemaa vastast taraani (USA kõrge ametniku Nylandi avameelsus 5 miljardi dollari kulutamisest Ukraina siseste jõudude aktiveerimiseks sel eesmärgi peaks ju Teilegi tuntud olema), mis tõid kaasa 2014. aasta riigipöörde ja Venemaa vastusammud..
   Müncheni julgeolekukonverentsil (veebruar 2022) vastas Saksamaa saadik Kiievis Zelensky heietustele sel teemal nii: „Budapesti memorandum on üks formaat rahvusvahelise õiguse süsteemis ilma juriidiliste kohustusteta. Praegu on aga tähtsam, nagu ma usun, teha kõik sõja vältimiseks.“
   … … …
   USA RAND Corporation, keda pole venemeelsus alust isegi mitte kahtlustada, avaldas viimati uuringu
   Avoiding a Long War. U.S. Policy and the Trajectory of the Russia-Ukraine Conflict
   https://www.rand.org/pubs/perspectives/PEA2510-1.html
   Dokumendis leitakse, et USA huve teeniks kõige paremine pikaleveninud konflikti vältimine. Viidatakse ka neljale vahendile, mida USA saaks sel eesmärgil kasutada. Sealhulgas Ukraina neutraalsuse tagamine. Mis laias plaanis ongi ju Venemaa eesmärk. Ideaalis midagi finlandiseerumise (sõbralik koostöövalmis riik, avatud nii Idale kui Läänele, keda eestlased kadestasid) sarnast, kui ajaloolist ja tuttavlikumat paralleeli selgituseks kasutada.

  • ei keegi 4 kuud ago

   Juba Napoleon mobiliseeris praktiliselt terve Euroopa, et Venemaad alistada, siis tegi seda Hitler, nüüd teevad seda ameeriklased, et Ukraina kaudu Venemaad alistada, ütles Vene välisminister Sergei Lavrov. Lavrov ütles, et USA on loonud Euroopa riikidest koalitsiooni, seda nii NATO kui Euroopa Liidu riikidest, et Ukraina kaudu sõdida Venemaaga. Eesmärk on sama: Vene küsimuse lõplik lahendamine. https://eestinen.fi/2023/01/vene-valisminister-juba-napoleon-mobiliseeris-praktiliselt-terve-euroopa-et-venemaad-alistada-siis-tegi-seda-hitler-nuud-teeva

  • ei keegi 4 kuud ago

   In a speech delivered this Friday in Madrid, where he was awarded the New Economy Forum 2022 prize, the High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy, Josep Borrell, recalled the experiences of Napoleon Bonaparte and Adolf Hitler as invaders of Russia. In his opinion, both examples are illustrative of how that country is capable of fighting “until the end”, going through “almost losing and then recovering”, and is even “accustomed” to such things. “He did it with Napoleon, he did it with Hitler,” he said. Borrell considers it “absurd” to think that Russia has lost in the conflict with Ukraine “or that its military is incompetent.” https://awutar.com/news/borrell-recalls-russias-victories-over-hitler-and-napoleon-as-he-calls-for-more-support-for-ukraine/ Borrell recalls Russia’s victories over Hitler and Napoleon as he calls for more support for Ukraine | Awutar

  • Jurakas to Karl Saare 4 kuud ago

   Vana-Roomas oli sama häda – sodoomia (=pederastia ja & ehk LGBT+), ja muud perverssused, kaasaegse rohelolluse-blõmmarluse-… analoogid võimutsesid.
   Siis tulid normaalse ellusuhtumisega barbarid, hävitasid Rooma ja lõid igasugu pervertidele korra majja!
   .
   Ning USA kui perverssuste eestvedajaga juhtub sama. Ning ülejäänud “lääs” läheb kaasa.
   Pole oluline, kas need “barbarid” tulevad venemaalt, Aafrikast, Hiinast või kuskilt mujalt, aga USA ja ta käsilaste päevad on loetud!
   Alternatiiv, et USA ise “paneb seina äätrde” kõik rohelolluste rahastajad ja selle pealt teenijad, blõmmarite eestvedajad, liberastide juhtoinad jne., ei ole kahjuks enam reaalne.

 6. Karl Saare 4 kuud ago
  Reply

  Tere,
  Ukraina omandas tuumarelvad NL lagunemisel ja ühendus Moskva keskusega katkes. Tuumarakette sai välja lasta otse ukrainas olevatest juhtimiskeskustest ja VF poleks kunagi julgenud ukrainale sõjaga kallale minna. Vastasel juhul oleks Kremli müüridest 1 meeter järgi jäänud. Samuti varastas VF ukrainalt lennukikandja Admiral Kuznetsovi ja allveelaevad. Ma pole Nostradamus, Vanga ega Messing. Mina feike ehk võltsuudiseid ei levita – lihtsalt need on minu isiklikud arvamused. Lavrovi ehk armeenia juudi Kalotarjani valjaütlemisi ehk feike ma ei usu, sama on Putiniga (õpingute ajal hüüdnimega okurok, belõi molj). Putinil oli võimalus panna amet maha ja oma unistustelossi Gelendzikis elama asuda kuid ilmselt ta ei saanud garantiid oma puutumatuse kohta. Kuni ta on president – teda ei puututa.
  Täna on vaja toetada Ukrainat kõigi vahenditega sest praegu on otsustav hetk ukraina riigi ja euroopa saatuses. Miks küll loodus on venelaste poolel? 1939 oli erakordselt külm talv ja venelased said Mannerheimi liinist merelt ümber minna ja looduslikud sood külmusid, nüüd jälle liiga soe talv (maa pole külmunud) ja ukrainlased ei saa tankidega rünnakut alustada.
  Slava ukraini.

  • @ Karl Saare 4 kuud ago

   “Tuumarakette sai välja lasta otse ukrainas olevatest juhtimiskeskustest…”
   .
   TUUMAKOHVRIST oled midagi kuulnud???
   See jäi ju Moskvasse!
   Ilma selleta ei tee aatomiraketiga mitte midagi. Äärmisel juhul saad nn. räpase pommi.
   Mistõttu Sinu jutt ei päde!
   Pädeb autori “Ei Keegi” oma!

 7. Jurakas 4 kuud ago
  Reply

  Forbes Ukraina juhtivate tegelaste sissetulekute kasvust 2021-2022:
  Zelenski: $650 miljonit – $1,5 miljardit. Reznikov: $780 miljonit-$1,3 miljardit. Kuleba: $450 miljonit-$1,2 miljardit. Klitško: $150 miljonit-$800 miljonit. Podoljak.$620 miljonit-$1 miljard.
  .
  Kas on veel küsimusi?
  Kas kõik said ikka aru, kuhu Ukrainale antavad toetused lähevad?

 8. E 4 kuud ago
  Reply

  Kuidas k[ll nii tark ja hooliv poliitik nagu seda Ratas ei m]ista et konflikt Ukrainas algas seellest et hakati Ukrainale surmarelvi anma. Biden tegutseb alatult olles ise huvitatud ukrainast ja peamiselt on tema tahe venemaale halba teha. Ebameeldiv on ELu ja USA tegevus. Venemaa vaid kaitseb oma rajvast ja riiki. Mida rohkem antakse relvi Ukrainale seda rohkem sureb inimesi. Zelenski on alatu sadist ja Biden tapatalgute organisaator oma huvide nime. Kui mitmeid riike on USA pommitanud kus on saanud paljud surma ja oleks rumal arvata et ta tunneb kaasa rahvale. Oma huvid on esikohal.

  • Jurakas 4 kuud ago

   Suur konflikt Ukrainas algas sellest, kui Obama andis Ukrainale SIHTOTSTARBELISELT nn. “DEMOKRAATIA EDENDAMISEKS” tervelt viis miljardit dollarit!
   Me kõik ju teame, kuidas USA demokraatia eksport ja edendamine käib!
   .
   Väiksem konflikt oli juba enne seda, kui Raadas oli arutusel seaduseelnõu, mis oleks keelanud valitavatel ja riiklikel postidel olemise-töötamise salaorganisatsiooni liikmetele. (Ennekõike vabamüürlastele!!!)
   Mille mahasurumiseks pandi jõuga pukki Timošenko, kes selle eelnõu kohe ka maha võttis!

 9. Jane 4 kuud ago
  Reply

  ei pea vihavaenu arendama. Meist ei olene midagi aga halba toob see meile arvatavasti.

 10. Jane 4 kuud ago
  Reply

  eestimaa Eestimaa parim erakond Keskerakond vajab uut esumeest kes regeleks oma koduste asjadega ja jätaks vihavaenu õhutamise mis teeb meile vaid halba ja maailmas ei muuda midagi. kuidas nii tark mees aru ei saa et sõja oeasüüdlased on need kes hakkasid relvi andma Ukrainale. Zelenski poleks sõjaks valmis olnud ja kõik oleks jäänid nii magu on. oleme jälle liidus ja sõltuvuses. see pugemine õudse inimese ees kelleks on Biden tapatalgute peasüüdlane on vastik.

 11. ohoo 4 kuud ago
  Reply

  Meil on juba ühest vaenu ja sõjaõhutajas kelleks on Reinsalu küllalt, Huvitav mida see mees meie riigi heaks on teinud. Ratas on väga palju meie riigi ja rahva heaks teinud aga tema käitumine välispoliitikas on pehmelt öeldes vasti ja ebaõiglane.

 12. Sergei. 4 kuud ago
  Reply

  Eelmisele- Reinsalu on fašist- kelle käsul koristati inimesi tänavalt- fašist, kes toetas justiits terrorismi EV-s.
  Täna toetatakse UKR natse , kes peavad ka ennast ülem rahvuseks. Normaalsed oleks pidanud järgima ÜRO poolt heaks kiidetud Minski leppeid- autonoomia Ukraina koosseisus
  Tänage Venemaaga koos olemist- sel perioodil oli nii head kui halba. Mannerheimi liini nihutamine toimus peale nurjunud läbirääkimisi Soome valitsusega. Küüniline -kuid tänu Molotov Rippendropi paktile ( mida natsi Saksamaa ei järginud) ei õnnestunud välksõda. Ei läinud korda plaan hävitada ja küüditada kummalise usuga Balti rahvas täielikult Siberisse ja anda siinsed talud JMS. saksa sõduritele. Just sellise programmi üks autoriteks oli ju nüüdses Tallinas sündinud Alfred Rosenberg.
  NATO alustas sõda sh. Eestimaalastega juba peale 2. maailmasõda. Tuumapommiga näidati koht NSVL- rahvale kätte. Koolipoisina saatsin minagi Vietnami lastele värvipliiatsid. keegi prigiseb Kuuba raketikriisist, Tänu NSVL vastukäigule koristati meie vastu suunatud USA tuumaraketid Türgist ja Itaaliast. Kes oli siis kurjuse impeerium – kas koljat kes tänini püüab maailma valitseda -igasuguste lastelt vikerkaare varaste , satanistide , väärdemokraatia kummardajatega või riik kelle tegevuse tõttu vabanes hulk riike Euroopa koleanelismist (Aafrikas, India , Lõuna Ameerikas !!!. Tänaseks on uuskolonisaatori tallalakkuja EV võimud. Peale 1990 oli võimalus jääda sõltumatuks riigiks. Kahjuks EV võimud on toetanud riigipöördeid nii rahaliselt, moraalselt, kui ka relvadega teistes riikides.
  Ukraina on faštlik natsiriik kus kummardatakse endisi natsi kurjategijaid, tapetakse ajakirjanikke, tapetakse teisitimõtlejaid, õpetatakse natsistlikku ideoloogiat, suletakse õigeusu kirikuid ja tapetakse tõeraamatu teenijaid,
  levitatakse perverssuse kultuuri.Natsistid tapavad juba 9- dat aastat rahumeelseid elanikke. JNE. JNE.

 13. to sergei 4 kuud ago
  Reply

  Ilmaasjata saatsid neid värvipliiatseid. Vietnamis on kaunis tava kasse elusalt keeta jm.julmused, koerte söömisel toimub koera tapmine teiste puuride juuresolekul ja kisa kostab köögist söögiruumi kui klient on sobiva välja valinud.Need loomad seal eavad kuude iisi hullumise äärel ja köögis, Kas see kõlbaks Euroopasse.? SELLEST oleme üle saanud. Ülejäänust mitte.
  Kurat karistas vietkonge, oi kuis karistas, sest Peltsebli aetakse kuradiga ja Kuradit Peltsebuliga välja. Selle eest pole mul USA le midagi ette heita.
  Küll saab Euroopa omad vitsad- barbarite /minu mõistes julmurite/ “Eluterve” suhtumisega.,sest ta ei ole viitsinud areneda posit. suundades näit.loomanduses ,toidukultuuris, haigetesse ja/või vanade abistamisel jne.jne.jne. See on ajaküsimus.
  MUUS MÕISTAN SIND TÄIELIKULT. v.a. see, et kui inimesel tekkis-tekib NSVL või Venes mingi idee, ideaal
  mis toob emots.-vaimses mõttes häid arengid, ei saanud ega saa ta seda tutvustada, sest vastas istub
  LOLL, arenematu, HINGEIDIOODIST tsensor vm. võimukas ja keelab. Demokr. on see kasu, et oma rahaga saad sellest välja murda, seadustega ka. Ehk just seepärast pooldavad inimesed demokr. kuigi sellega seni kaasnev rahamajanduse kihistumine ja maj. vaesus, mis võib tabada ka Hea loojaid, posit. arengute eelsammujaid.SElles on konks. Rahamajandus on vaja asendada, aga seda saab teha vaid ARENENUD INIMESTEGA, vastasel korraö tekib sellest libedike, brigadirode, junnjutlaste-kubjaste ronimispuu kõrgematele kohtadele ja neid sigib ohtrasti. NSVL olid nad igal pool jalus ja see oligi see, mis lagundas riigi, kelle piiridest üle ei jlgenuks astuda Hiina kui tugevaks ta saanukski. Et selleks aitsid tööriistadena võidurelvastumine ja Gorba- on tööriistad.
  Põhiline on INIMKVALITEET ja SALLIVUS , igasuguste jõleduste LUBAMINE,NAUTIMINE, MITETEADATAHTMINE, ET PARANDADA OLUKORDA = LÄBUTAMINE.

 14. Soo 4 kuud ago
  Reply

  Tapatalgute lõpetamiseks on ammu aeg lõpetada surmarelvade andmine jubedale Zelinskile ja eluks vajalikku abi peab andnma USA sest Biden on peamine sõjaõhutaja kna tahab Venemaale ära panna ja need riigid kus poliitikud andes relvi sundisid Zelinskit sõda alustama. Oleks Ukrainal tubli ja aus president oleks kõik jäänud nagu oli ja hakatudUkrainas elavatesse venelastesse inimlikult suhtuma.

  • TÕNIS Keldsar 4 kuud ago

   Ei ole kaugel aeg kui Yelenski läheb kohtualla ja meiee sõjaõhutajad vangi. Venelased, pekske vaenlaseid korraliukult.

 15. Nii 4 kuud ago
  Reply

  MÕRTSUKAD ON NEED KES ANNAVAD UKRAINALE RELVI. OLEKS PIDANUD LEPPIMA DONETSKI JA KRIMMI OLUKORRAGA JA SÕDA POLEKS. SELLE VEREVALAMISE PEASÜÜDLANE ON BIDEN KES TOPIB KOGU AEG OMA NINA TEISTE RIIKIDE SISEASJADESSE ZELENSKI LASEB OMA RANVAST TAPPA EHKKI SEDA POLEKS OLNUD KUI KÕIK OLEKS JÄÄNUD NAGU SIIANI.

  • J 4 kuud ago

   Kui USA ei oleks “limpsanud keelt” Ukraina titaanimaagi ja titaanitootmise järele, kui USA ei oleks andnud Ukraina “õigetele” viit miljardit dollarit riigipöörde läbiviimiseka ja malakameestele maksmiseks, (=USA-meelse nukuvalitsuse pukkiupitamiseks) siis seda sõda ei oleks olnud!
   Aga nüüd on USA “investeerinmgud” ohus!
   .
   PS. Enam-vähem sama olukord, kui omal ajal Tšiilis, kus USA eriväelased SEADUSLIKU VALITSEJA Allende ära tapsid ning USA käpikust Pinotšeti asemele upitasid. Tšiilis olid sihikule võetud vasekaevandused, mida Allende ei olnud nõus jänkidele ära kinkima.

 16. Soo 2 tundi ago
  Reply

  Ratas on hakanud sõjaõhutajaks. Ei maksa end lolliks teha. Mitte mingit sõda poleks kui Biden ja tema juhtimisel ka Euroopa riigid poleks hakanud surmarelvi anma Zelenskile kes laseb oma rahvast tappaja ise teenib miljoneid. Kõik oleks jäänud samaks aga Bidenil on oma huvid mängus kuna ta poeg omab Ukrainas gaasi aktsiaseltsi ja Ta soovib Venemaad nõrgestada ja lõhestada Ukrainas toimuva sõja kaasabil.Poleks olnud verist ja ebaseaduslikku võimuvahetust Ukrainas poleks ka sõda praegu.

 17. Eve 1 tund ago
  Reply

  Ratase välispoliitika in lihtsalt vastik ja arvatavasti sellepärastsai Keskerakond vähe hääli. Keskkerakond vajab teist esimeest kes mõistaks tegelikku olukorda.Venemaa poleks sõtta läinud kui poleks väljaspoolt ässitatud.Muidugi on sõja põhjuseks ka relvade andnine Zelenskile ilma milleta oleks kõik endiseks jäänud. Venelaste elu Ukrainas oli raske eriti Donbassis ja Venemaa aitas neid materiaalselt.Üks ukrainlanna rääkis et saab pensioni 80 eurot kui meie rahasse ümber panna aga Zelenski on tohutult rikas. SELLE SÕJA PEAMISED SÜÜDLASED ON BIDEN JA TEMA HÜPIKNUKK ZELENSKI.

 18. Nojah 1 tund ago
  Reply

  Aga ehk Ratas teeb näo karjääri mõttes et mõistab süüdi vaid Venemaad. Ta on ju tark mees ja palju head teinud sisepoliitikas. Aga see on kindel et sõja peasüüdlane on Biden ja tema huvid on mängus. tulles võimule lasi ta Süüriat pommitada, teised naftariigid olid juba uSA poolt läbi pommitatud.. Biden lasi NATO-l Venemaad ümritseda et Venemaad vihale ajada ka provotseerida ja siis hakkas relvu andma et Zelenski saaks sõdida ja alles siis läks Venemaa sõtta.Biden on verejanuline vanamees kes USA-s tuli võimule. Olid rahutused ja peaaegu pooled inimesed olid tema vastu.Ta poeg oli oma tegevuse tõttu isegi kohtu all aga eks papa istis ta välja ja arvatavasti tegutseb Ukrainas edasi. Aga näe imet Ratas ei taha mõista tefgelikku olukorda ehkki on tark mees.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.