Jüri Ratas: Ida-Virumaa vajab selgeid signaale mitte bürokraatia suurendamist

Jüri Ratas, Maria Jufereva-Skuratovski ja Tõnis Kalberg

Täna kohtusid Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski kolme Ida-Virumaa linna juhiga: Sillamäe linnapea Tõnis Kalbergi, Jõhvi vallavanema Maris Toomeli ja Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljiniga.

Kohtumise eesmärgiks oli arutleda piirkonna probleemide ja arenguvõimaluste üle, millega peaks tegelema lähiaastatel nii munitsipaaltasandil kui ka Vabariigi Valitsuses ja Riigikogus. Muuhulgas oli teemaks loodava koalitsiooni idee luua Ida-Virumaa eriesindaja ametikoht, mis on tekitanud ühiskonnas vastakaid arvamusi.

Jüri Ratase sõnul on sellised kohtumised väga vajalikud, kuna riigi kohalolek regioonis peab tugevnema. “Sellele kindlasti ei aita kaasa bürokraatia SUURENDAMINE. Ida-Virumaa vajab selgeid sõnumeid põlevkivitööstuse perspektiivi ning kaasaegsete eluasemete loomise ja kordategemise osas. Samuti ootavad ettevõtjad valitsuselt konkreetset tegevuskava, kas ja milline on riiklik panus investeeringute teostamisel,” lausub Jüri Ratas.

Maria Jufereva-Skuratovski lisab, et tavaliselt süüdistatakse poliitikuid selles, et nad külastavad Ida-Virumaad eelkõige enne valimisi ning pärast seda kipuvad regiooni unustama. “Keskerakonna jaoks on Ida-Virumaa olnud alati väga oluline ning olen veendunud, et isegi opositsioonis olles on võimalik seista piirkonna huvide eest. Selleks peab aga olema kursis kohalike inimeste murede ja ettepanekutega,” räägib Maria Jufereva-Skuratovski.

6 kommentaari
 1. Mötelgem 5 päeva ago
  Reply

  Kõikse päält venelastelt relvad ära korjata. Ja kohe!

 2. Soo 5 päeva ago
  Reply

  Meil elavad vene rahvusest inimesed on tublid, paljud on siin sündinud ja kasvanud. MNende vihkajatelt tuleks rekvad ära korjata. Aga tegelikult neil ka õnneks relvi pole sest need on saadetud Ukrainasse. Venemaal elab palju ukrainlasi aga Ukrainas suhtuti seal elavatesse venelastesse alatult ja peale verist ja ebaseaduslikku võimuvahetust kõik need 9 aastat suhtuti nendesse mõnitavalt. Venemaa intelligents on kõrgel tasemel ja Vememaal suhtutakse kõigisse rahvustesse hästi. Peterburis käib igal pühapäeval eestikeelses kirikus ombes 200 eestlast ja on rahul. Vestlesin nendega. Mõnede eestlaste vihavaen on vastik. paistab et paljud eestlased ei hooli ka meie inimeste heaolust valides sellise valitsuse.

 3. veelgi vajavad piirkonnad 5 päeva ago
  Reply

  1.nagu Narva piirkond vajab erilist lähenemist – töökohad ja meile oluline energeetika säilimine
  2.vajab ka Haapsalu kant – raudteed Rohukülani. Tegelikkuses on sealgi potentsiaal suur , see massiline tööleränne Tallinna tuleks peatada ja põhivajadus on ju Saue-Keila-Risti-Vormsi-Hiiumaa-Haapsalu ning piirnev ala vähemasti 35 km ringiga. Elanikud on aga raudtee areng tooks töökohti. Võimalik, et Palivere majaehituskombinaat – täna uute vajaduste tekkimisel vajab raudteed igale suunale , jne.

  Hea, et hr.Ratas ja Karilaid nendes asjus aktiivsed on.

  Ja põhiline on kõigis piirkondades – ÜT tagada siseliinidel tasuta ja õige logistika – kõikidel(!) nädalapäevadel peab saama tööle ja koju kella 06.00 kuni 24.00
  Tööhõive tagab maksud nii TM kui Sotsiaalmaksud(meditsiin, jms.), samuti töökohad tekivad järgmistest vajalikest teenustest, see on elu

 4. Nojah 4 päeva ago
  Reply

  Kahjuks paljud meie inimesed ei hooli mida head võiks teha meie riigis valides reformierakondlasi ja võimule sai selline valitsus millelt pole midagi head loota. kust tuli see uus erakond ja sai kohe võimule on arusaamatu. Et SDE ja Isamaa ühinesid reformierakonnaga on arusaadav kuna lähevad ikka arvulise ülekaalu andmiseks et ka võimule saada aga reformierakondlaste käsualuseks. hea valitsus oli kui seal olid keskerakondlased ja ekrelased. Aga paistab et seda ei osatud hinnata. Kas ikka on e-hääletus turvaline ja õiglane. Aga miks siis paljud riigid seda ei kasuta. 4 aastat tagasi ju välismaa teadlased ütlesid meile et seda ei saa usjuda.eks muidugi meie inimeste päid aeti ka segi valedega ja peavoolumeedia on ju reformierakonna alluvuses. kunagi kirjutasid mõned Postimehe ajakirjanikud et neile öeldakse ette millest nad peavad kirjutama ja keda laimama. eks muidugi aeti nad töökohalt minema.

 5. Vaja 4 päeva ago
  Reply

  on teha ainult 2 asja:
  1) Asutada Sirgalasse 3. brigaadi jaoks laskeväli;
  2) Viia valitsus ja riigikogu Sillamäe ja Narva vahele.
  See toob kokku uue tööstuse ning töökohad. Ja Ida-Virumaa hakkab õitsema.
  Aga kuna ninameestele meeldib Tallinn rohkem, siis nad kukutavad selle päästva plaani läbi.

 6. Sisekaitseakadeemia ja sõjakool 3 päeva ago
  Reply

  Peale Soome astumist NATO ja et ka Rootsi astub , sobiks need koolid nüüd Sillamäele ja see annaks kogu piirkonnale teise ilme , sest üle lahe on Soome hea ühendus tagada, mis tegelikult on sadama näol juba isegi olemas

  See on kaalukas mõte ja seal on ka ruumi ning see heidutaks ka paremini Venet

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.