Riigikogu opositsioon nõuab peaminister Kaja Kallaselt vabandamist

Riigikogu istungitesaal. Foto: Riigikogu

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna, Eesti Keskerakonna ja Isamaa fraktsioonid on seisukohal, et peaminister Kaja Kallas peaks avalikult vabandama oma väljaütlemiste eest Vikerraadio eetris ja Riigikogu infotunnis, kus ta võrdles opositsiooni tegevust Putini Venemaa, Adolf Hitleri ja KGB-ga.

Riigikogu opositsioonifraktsioonide ühine vastuseis enne valimisi tõstetud peretoetuste kärpimisele ning valijate eest kiivalt varjatud maksutõusude kiirkorras läbisurumisele on põhiseadusest tulenev õigus. Opositsiooni roll ei ole valitsuskoalitsiooni poliitikale takka kiita, vaid oma maailmavaate ja valijate eest seista. Võrrelda opositsiooni tegevust Venemaa käitumisega enne Ukrainale kallaletungi, Adolf Hitleri aegse Saksamaa ja nüüd Riigikogu infotunnis ka KGB läbirääkimiste taktikaga, on täiesti lubamatu.

Poliitiline olukord riigis ja parlamendis on niigi pingeline ning koalitsiooni jõumeetodid opositsiooni tasalülitamiseks on omavahelisi suhteid veelgi halvendanud. Sellises olukorras tuleks peaministril pingutada erakondade ülese kompromissi leidmise nimel, mitte omalt poolt veel õli tulle valada. Valitsusjuhina on Kaja Kallase kohustus olla eeskujuks nii poliitilise kultuuri hoidmisel kui oma sõnade eest vastutamisel. Seetõttu on Riigikogu opositsioonierakonnad seisukohal, et peaminister Kaja Kallas peaks avalikult vabandama.

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon

Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsioon

Riigikogu Isamaa fraktsioon

2 kommentaari
 1. Tõnis Keldsar 1 aasta ago
  Reply

  Peaks ka vabanda rahva ees president Karis. Kuidas sai võimlikuks suli premeerimine ordeniga. Presidendi meeskonna valis president ise ja vastus lasub temal endal. Ämbreid võib veelgi koliseda. See on ju meie riigi häbistamine. Kellegi pea peab lendama.

 2. Sergei. 1 aasta ago
  Reply

  Need inimesi hävitavad sündmused on meie endi kätetöö. Kui pukki saavad…………………….
  Pühas kirjas kirjutatud:
  Kõige hullem on see kui alp pannakse väga kõrgele kohale, aga … ………istuvad madal……… ma olen näinud …. hobuse seljas … ja käivat maas otsekui ………… VT ise täpselt. .
  Tark raamat, aga sellega ei tohi nn. vangi langeda.
  Enamus EL ametnikud ongi küündimatud sh. võõraste huvide teenrid.
  Isiklikult ei veereta süüd Putini kaela- jooksis teine nii, et varbad villis ja manitses. AGA Ei teinud NATO bloki riikide esindajad midagi selleks et segastel aru pähe panna- vaid vastupidi – mitte järgida ÜRO resolutsiooniga heaks kiidetud Minski leppeid. jne. Vastikud ülbikud, tatipritsijad , natsistid. Borelll Euroopa aed muu maailm metsik
  dzungel. Nii ka paljud meie ametnikud: kõigepealt vaadake endi püksi- mis seal toimub.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.